У деяких тварин, у тому числі й кішки, очі здатні вловлювати й максимально використовувати найслабше світлове випромінювання, завдяки особливості їх будови. Внутрішня поверхня очі цих тварин має блискучий шар, так зване дзеркало, яке відображає падаюче світло.
Зараз вважається, що кішки були приручені 4500 або, можливо, 5000 років тому. Ймовірно, предком домашньої кішки став один з виглядом маленьких диких кішок Європи, Північної Африки чи Азії. Відомо, що древні єгиптяни приручали кішок ще 4000 років....
У кішки виключно ефективний вестибулярний апарат, що дозволяє їй швидко орієнтуватися в просторі при падінні. Кішка, зігнувшись, дуже швидко виявляється лапами вниз на самому початку падіння. В результаті удару розподіляється на всі чотири лапи.
Якщо людина падає з 9-го поверху, у нього менше шансів вижити, ніж якщо б він впав з 4-го. Як не дивно, у кішок все навпаки. Статистичний матеріал, зібраний Нью-Йоркським ветеринарами показує, що загинуло лише 5 відсотків кішок, що впали з висоти 7-32-го поверху, в той час як 10 відсотків - при падінні з висоти 2-6-го поверху.
Існування граничної швидкості падіння пояснює цей дивний феномен живучості кішок. При падінні швидкість тіла не росте весь час, а прагне до деякого граничного значення.
Практично всіх власників кішок рано чи пізно починають хвилювати кілька вельми делікатних питань. Як привчити зовсім ще маленьких кошенят робити свої котячі «справи» в одному, спеціально відведеному для цього місці? Як відучити вже дорослих котів від згубної звички? Особливо питання актуальне, якщо вони облюбували для справленія своїх природних потреб один з кутів передпокої, хазяйські тапки і т.д...
До певного віку діти не брешуть взагалі - не вміють і навіть не знають, що це можливо. На жаль, потреби у брехні пробуджують у своїх дітях саме дорослі. Дитина починає брехати, коли виявляє, що правду говорити небезпечно: покарають, засміють або не повірять. Не можна ніколи не карати дитину, але покарання має бути таким...
Термін «Діти-індиго» ввели люди із середовища вивчення паранормальних здібностей - при обстеженні аури незвичайних дітей вони виявили, що вона в них темно-синього кольору - так званого кольору Індіго. У всіх інших людей її колір близький до золотого. Пояснити цей феномен зрозуміло ніхто не зміг, а назва діти Індіго залишилося.
Як уберегти дітей від куріння, якщо в останні роки спостерігається виразна тенденція «до поширення тютюнопаління серед молоді та більш ранньому початку регулярного куріння»? Так, в старших класах палять 50% хлопчиків і 40% дівчаток. То як же найбільш чітко і зрозуміло донести до дітей думку про те, що куріння - погана ідея.
Більшість батьків ця проблема починає турбувати, як тільки дитина вступає в підлітковий вік. Всі діти ненавидять куріння, поки не пристрасть самі. Зцілити підлітків набагато складніше, і зовсім не тому, що їм здається, що кинути палити важко. Вони або не вірять, що приохотилися до нікотину, чи все ще знаходяться на початковій стадії захворювання і страждають від ілюзії, що встигнуть кинути. Якщо обмежитися розповідями про жахливий ризик для здоров'я, якому піддаються курці, або про те, що за довгі роки куріння вони витрачають на це ціле багатство, або про те, що куріння - це вульгарна, огидна звичка, а курить - дурний, безвольний людина, то це не вбереже дітей і підлітків від куріння.
Всупереч усталеній думці, кроти не харчуються рослинами і не обгризають їх коріння. Вони приносять саду користь, поїдаючи личинок хруща, довгоносика, гусениць совки і навіть медведок. Шкода, що ці тваринки поїдають і дощових черв'яків, руйнують доріжки, газони, клумби, підривають коріння рослин.
Як же позбавитися від кротів, якщо їх розвелося в саду занадто багато? Перш за все, не можна руйнувати їх ходи, у відповідь вони стануть рити поблизу нові підземні лабіринти.
Накип - твердий наліт карбонатів кальцію і магнію - утворюється на внутрішній стінці посуду, в якій багато разів кип'ятять і нагрівають воду. Кращий спосіб видалення накипу - подіяти на відкладення кислотою.
Град - це вид атмосферних опадів , Що складаються з шматків льоду круглої або неправильної форми (градин) розміром від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Зустрічаються градини розміром до 130 мм і масою близько 1 кг. Градини складаються з ряду шарів прозорого льоду товщиною не менше 1 мм, що чергуються з напівпрозорими шарами.
У метеорології град відрізняють від сніжної крупи - крижаних непрозорих крупинок білого кольору, розміром від 2 до 5 мм, крихких і легко подрібнювали. Град випадає звичайно в теплу пору року з потужних купчасто-дощових хмар, сильно розвинених вгору, як правило, при зливах і гроз. Шар випав град іноді становить кілька сантиметрів. Тривалість випадання від декількох хвилин до півгодини, частіше всього 5-10 хвилин і дуже рідко - близько години...