Виявляється, надмірна вага у зрілому віці може стати головною причиною збільшення ризику погіршення роботи головного мозку. Саме про це свідчать результати останньої роботи дослідників з Кореї.
Науковий експеримент, участь в якому взяли 250 людей віком від 60 до 70 років, встановив, що ті, у кого має місце високий індекс маси тіла, а також велика талія, гірше, ніж інші пройшли когнітивні тести.
За словами офіційних представників британського Агентства Альцгеймера, дане дослідження, результати якого були опубліковані на сторінках журналу «Вік і старіння» (оригінальна назва «Age and Ageing»), додали ваги думці про те, що надлишковий жир у тілі може безпосередньо впливати на функції головного мозку.
За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я з посиланням на останні дані Держкомстату, всього в минулому році в нашій країні курило 8,6 мільйона чоловік, що на 1,5 мільйона менше, ніж в 2008 році.
Останній перерахунок даних Держкомстату для осіб, вік яких перевищує 18 років, показує, що поширеність куріння серед дорослого чоловічого населення в минулому році становила 46%, серед дорослих представниць слабкої статі – 6%, а в цілому 24%.
Чи здатна людина взагалі створити штучний інтелект? Якщо це так, то наскільки ми наблизилися до цього? Такі питання задає професор математики на ім’я Маркус дю Сайтой.
З часу першої роботи на дану тему дослідника Алана Тюрінга (1950-й рік), в якій він підняв питання про те, чи здатні машини думати, провідні дослідники з різних куточків світу намагаються створити прилади, які можуть кинути виклик людському інтелекту.
Уявіть ситуацію. Ви сидите в офісі, в куточку екрана комп’ютера з’явилося повідомлення про отримання нового електронного листа. Це трохи затулило комп’ютерний екран, на якому й без того міститься велика кількість цифр, які ви повинні опрацювати. Поруч на столі знаходиться ваш лептоп, на екрані якого також величезна кількість подібних і потрібних цифр.
Ласкаво просимо до робочого місця сучасного світу – «інформаційного перевантаження».
За повідомленнями астрофізиків, нещодавно їм вдалося знайти відповідь на одну з давніх загадок науки – як зірки викидають матеріал у космос перед своєю смертю, в результаті чого формуються планети.
Давно відомим є факт, що такі зірки як Сонце, протягом останніх років свого існування вивергають дуже велику кількість своєї маси у космічний простір, у вигляді пилу. Щоправда, донедавна ніхто не міг зрозуміти, яким чином цей пил розпорошується у відкритому космосі.
Результати нового дослідження свідчать про те, що більш ніж третина європейців в нинішніх умовах мають неврологічні та психічні порушення. Найчастіше серед них трапляються безсоння, депресія, неспокій і слабоумство.
Автори дослідження, що проводилося під керівництвом Ганса Ульріха Віттчена, директора інституту клінічної психології з Дрезденського університету, опублікували отримані результати на сторінках популярних наукових видань США. В своєму повідомленні вчені заявили, що психічні розлади стали найбільшим викликом Європи в 21 столітті в галузі охорони здоров’я.
Як правило, коли людина переживає у своєму житті новий досвід, її головний мозок запам’ятовує цю подію за допомогою зміни зв’язків між нейронами. Проте це дуже складний і на даний момент недостатньо досліджений процес, він вимагає детального вивчення, вважають вчені.
Нарешті, американським фахівцям вдалося зробити перший важливий крок в цій області досліджень – вони виявили «головний» ген, що забезпечує керування цим вкрай важливим процесом. Справа в тому, що саме він багато в чому визначає розумність людини.
Виявляється, поширена думка про те, що вік може впливати на розумові здібності дещо перебільшена – головний мозок людини похилого віку в точності роботи не поступається мозку юнака. Про це говорять дослідники з американського Університету Огайо.
Серед населення давно поширилася думка про те, що з віком головний мозок слабшає: у літніх людей погіршується процес мислення, пам’ять, їм насилу даються абсолютно нові і несподівані рішення, тощо.
Згідно результатів нового дослідження, дівчата, які в дитинстві споживають велику кількість м’яса, раніше за своїх ровесниць досягають статевої зрілості.
В рамках свого дослідження британські вчені провели порівняння харчування понад 3000 представниць слабкої статі 12-річного віку. Дослідники з’ясували, що споживання більше восьми порцій на тиждень у 3-річному віці, а також споживання більше дванадцяти порцій в 7-річному віці має певний зв’язок із раннім настанням менструацій.
Як повідомляє іноземне видання PNAS, дослідники з США нещодавно змогли модифікувати на генетичному рівні шовкопрядів, навчивши їх плести набагато міцніший шовк.
В опублікованій статі говориться про те, що вчені з Університету Вайомінга заявляють, що їх кінцевою метою є отримання від шовкопрядів матеріалу набагато міцнішого, ніж шовк павуків.