Це цікаво/это интересно Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua
За повідомленнями астрофізиків, нещодавно їм вдалося знайти відповідь на одну з давніх загадок науки – як зірки викидають матеріал у космос перед своєю смертю, в результаті чого формуються планети.
Давно відомим є факт, що такі зірки як Сонце, протягом останніх років свого існування вивергають дуже велику кількість своєї маси у космічний простір, у вигляді пилу. Щоправда, донедавна ніхто не міг зрозуміти, яким чином цей пил розпорошується у відкритому космосі.
Одна з останніх статей в зарубіжному журналі «Nature» детально описує астрономічне дослідження вчених, які взялися за розгадку цієї таємниці.
В ході дослідження астрофізикам вдалося виявити, що крупинки зоряного пилу володіють розміром приблизно в тисячну долі міліметра. За їх словами, цього цілком достатньо, щоб вони рухалися під тиском світла тієї зірки, яка затухає.
Команда астрономів, до складу якої увійшли провідні фахівці європейських та австралійських університетів займалася вивченням трьох так званих «червоних гігантів», що являють собою зірки, які раніше були такими, як нині Сонце, але через малий запас водню вони роздулися до гігантських розмірів.
В результаті у таких зірках, які пізніше перетворюються на білих карликів, відбувається процес, подібний на радикальний прояв сонячного вітру, що породжує саме Сонце. Саме завдяки вітру перед своєю загибеллю зірки починають відштовхувати від себе велику частину власної маси, яка в кінцевому результаті набуває вигляду піщинок та газу.
Источник: http://cikave.org.ua/space/vcheni-zrozumily-yak-rozsiyujetsya-zoryanyj-pyl/ |