Підійшов до завершення науковий експеримент під назвою «Марс-500», в рамках якого шестеро фахівців з різних країн світу провели рівно 520 днів у добровільній ізоляції від світу, таким чином, імітуючи політ на Марс.
За повідомленнями джерел, моделювання польоту на «Червону планету» (так часто називають Марс) відбулося в Москві на території науково-дослідного інституту.
Тепер настав час випустити «марсонавтів» з території експериментального комплексу, де вони разом провели більше 1,5 року.
В результаті нового генетичного дослідження з’ясувалося, що вперше люди змогли одомашнити коней 6000 років тому, і це сталося на території, яка сьогодні належить Україні, а також частково охоплює західний Казахстан і південний схід Російської Федерації. Після того, як тварини були приручені, вони продовжили схрещуватися з дикими кобилами, таким чином, поширюючись Азією та Європою. Саме таку думку нещодавно висловили дослідники, які опублікували результати свого дослідження на сторінках зарубіжного видання PNAS.
Німецькі біологи виявили на заході Панами незвичайний новий вид фарбувальної жаби, яка, залишає на пальцях жовті сліди. Відомості про знахідку були представлені в статті, опублікованій в науковому виданні ZooKeys.
"Ми змогли визначити, що квакання самців жаби цього виду в шлюбний період відрізняється значною мірою від квакання земноводних інших видів і припустили, що ми дійсно виявили новий вид. Піймавши, нарешті, першу особина ми побачили, що на наших руках залишається речовина жовтого кольору , що виділяється твариною. Назва жаби нового виду – Diasporus citrinobapheus – пов’язано з цією особливістю і означає "забарвлюються в жовтий колір”, як передається в повідомленні видавництва Pensoft, яке випускає журнал.
Пустелями називають сухі території Землі, де випадає мінімальна кількість опадів – менше 25 см в рік. Це не обов’язково спекотні піщані землі, пустелями називають також і крижані простори Арктики і Антарктики.
Виникнення пустель залежить від місцевості. Найчастіше вони виникають у районі високих гір, вершини яких закривають хмари і не пропускають дощ до підніжжя. Такі пустелі існують в Чилі. Ще один приклад виникнення пустель – Гобі в Китаї, розташована в центрі великого континенту, де вологі вітри просто не встигають донести свою вологу до цієї території.
За Плутоном може ховатися планета, яка в чотири рази більша за Землю. Таку теорію висунув бразильський астроном на основі комп’ютерних розрахунків.
На краю Сонячної системи ховається планета, яку поки не видно в телескопи. До такого висновку прийшов бразильський астроном Родні Гомес з Національної обсерваторії в Ріо-де-Жанейро.
Він досліджував відхилення орбіт небесних тіл з так званого поясу Койпера. Бразилець готовий надати свої розрахунки і аналізи для обгрунтування теорії.
В той момент, коли між нашою планетою і Сонцем встане Венера, вона перетвориться на темну крихітну кульку на тлі світила. Таке відбувається всього лише два рази за століття з різницею у вісім років. А так як в цьому столітті Венера вже "переходила” дорогу Сонця в 2004 р., то в наступний раз подібне трапиться тільки через 105 років – 11 грудня 2117.
Побачити міні-затемнення можна буде в ранкові години – з 6:00 до 8:00. Проте фахівці застерігають від зайвого завзяття.
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту повернулися до комп’ютерної моделі економічного і соціального колапсу, який повинен погубити людство в нинішньому XXI столітті.
Унікальність досліджень в тому, що ця модель була створена ще сорок років тому і зараз вчені горять бажанням перевірити, на скільки мав рацію комп’ютер сорокарічної давнини.
Професійна відеозйомка, зроблена розумною машиною сорок років тому, показала, що людство може отримати шанс на продовження свого існування, тільки припинивши економічне зростання.
Вчені виявили у блакитного тунця, виловленого біля узбережжя Каліфорнії, сліди радіоактивного забруднення від торішньої аварії на японській АЕС «Фукусіма».
Тунець приніс з собою радіацію від японського узбережжя, перепливши весь океан. Проте, як підкреслюють вчені, риба як і раніше безпечна для споживання в їжу.
Другий рік поспіль міжнародний рейтинг репутації вищих навчальних закладів світу очолює Гарвардський університет, Сполучені Штати. Серед загальної кількості університетів (їх налічується 400), немає жодного вітчизняного вишу.
Єдиними представниками країн колишнього Радянського союзу, які увійшли до престижного рейтингу під назвою «Times Higher Education», є Московський державний університет (276 позиція з 300), естонський Університет Тарту (351 місце з 400), а також Санкт-Петербурзький державний університет (351 місце з 400).
Представники Європейської Комісії невдовзі оголосять свої пропозиції щодо того, яким чином можна скоротити кількість поліетиленових пакетів, які кожного року використовуються у великих кількостях практично у всіх країнах Європи. Понад 15 тисяч людей, які взяли участь у громадських консультаціях з даного питання, виступили за повну заборону поліетиленових пакетів. Чи є сьогодні ще які-небудь шляхи вирішення так званої «поліетиленової» проблеми?