Для того щоб самостійно відремонтувати цифровий апарат, вам потрібно знати, що ж собою являє собою цей пристрій зсередини. Отже, система оптики включає в себе діафрагму (всередині об'ёктіва) і затвор. Діафрагма - це кілька лепесточков, які, закриваючись, звужують отвір, крізь який потрапляє на матрицю світло. За рахунок цього ступінь освітлення знижується, що запобігає зайве засвічування матриці, якщо об'єкт зйомки яскраво освітлений. Аналогічно діафрагмі, затвор змінює ступінь потрапляння на матрицю світла.
Якщо фотоапарат включений, то об'єктиви камери можуть виїжджати і втягуватися в корпус пристрою. Важливо знати, що невеликий струс від удару призведе до поломки камери. Не менш крихкою деталлю об'єктива є лінза, яку потрібно надзвичайно ретельно оберігати від зіткнень зі сторонніми предметами. Чим чистіше лінза, чим краще буде різкість і якість картинки. Тому, придбайте спеціальний балончик зі стисненим повітрям, потік якого буде прибирати з лінзи прилипли порошинки. За допомогою чистого клаптя тканини зітріть з лінзи відбитки пальців, а якщо вже бруд не відтирається зовсім, то купите і носите з собою особливу рідину для очищення оптики.
Можна не заморочуватись з усіма нюансами та звернутись до професіоналів, знайти їх можна тут: ремонт фотоаппаратов сони.
Для тих хто не розуміється у техніці та її ремонті рекомендується поступити саме так.
Якщо при роботі з фотоапаратом ви чуєте пощёлківанія в об'єктиві, і індикатор блимає безперестанку, то, швидше за все об'єктив заклинює за рахунок зламаних зубів шестерні редуктора. У більш складних випадках в об'єктивах може зламатися втулка, яка є рушійним механізмом діафрагми і затвора.
У відкритому стані знаходиться затвор апарату, так що промені світла, що проходять крізь об'єктив, постійно потрапляють на матрицю. Фотоапарат безперестанку з матриці отримує зображення, яке відображається на моніторі камери. У разі закритого затвора, монітор нічого відображати не буде. Однак після того як знятий кадр з великою роздільною здатністю, затвор на мить закривається, щоб інформація з матриці скопіювати в пам'ять апарату.
Позаду лінз об'єктиву знаходиться інфрачервоний фільтр, який не пропускає інфрачервоне світло на матрицю з низьким порогом світлочутливості. Наше зір не здатне бачити інфрачервоне світло, який також не повинен бачити цифровий фотоапарат. В іншому випадку картинка буде відрізнятися від тієї, яку ми звикли бачити своїм звичайним зором.
По дорозі світла знаходиться світлочутлива матриця. Її верхня частина - скляна, за рахунок чого поверхня матриці захищена. Поверхня матриці являє собою міріади світлочутливих осередків, в глибині яких виникає електричний заряд від попадання промінчика світла. Після того, як ви зняли кадр, що виникли заряди передаються в пристрій аналогово-цифрового перетворювача, де починається процес оцифровки. Великі значення отримують великі заряди, а маленькі - заряди незначні. При відсутності заряду в комірці, утворюється нульове значення. Зате максимальне число знаходиться в прямій залежності від розрядності вашого АЦП.
У більшої частини використовуваних камер значення не перевищує 255, а значить на канал - 8біт. Оперативна пам'ять отримує цю оцифрованную інформацію. ОП являє собою мікросхему, де інформація зберігається хоч і частки секунди, але лише за умови постійного електричного живлення. Ця мікросхема виробляє цифрову обробку знімка - покращує різкість, передачу кольорів, яскравість та інші параметри картинки.
У цифрових фотоапаратах різних виробників можуть бути використані аналогічні світлочутливі матриці. Проте якість зображення на виході може бути різним за рахунок цифрової обробки. Отже, вже перетворений кадр потрапляє в карту пам'яті, де фотографія в цифровому форматі буде зберігатися незалежно від того, заряджена пристрій або ж ні.
Якщо ви зіткнулися з проблемою відмови карти пам'яті зберігати фотографії, то, швидше за все, її контакти забруднилися. Так що, ретельно і з зусиллям очистіть контакти клаптем тканини.
У разі якщо апарат не працює після того, як ви встановили в нього акумулятор, перевірте ще раз правильність підключення. Адже відсутність зусиль при вставці батарейки і правильне її місце розташування ще нічого не означають. Ще одна причина - це не до кінця заряджені елементи живлення, оскільки струм, споживаний камерою, більше 1А. Так що через слабкі батарейок фотоапарат відмовиться навіть включатися.
Всією системою отримання зображення управляє центральний процесор. А над об'єктивом знаходиться пристрій оптичного видошукача. Коли працює функція зумма, то змінюється відстань між лінз об'єктива і також масштаб картинки. Такі ж рухи виконують лінзи в пристрої оптичного видошукача фотоапарата, а тому пристрій знаходиться в одному з об'єктивом блоці.
Отже, ви перевірили і встановили, що харчування подається добре, але апарат все одно не може включитися. Виною всьому, швидше за все, є перегоріли процесор, який підлягає заміні. Однак для початку заміряйте споживання струму під час включення: нульове значення свідчить про обрив харчування.
Пристрій фотоспалахи являє собою відокремлену плату, на якій знаходиться трансформатор і конденсатор зі значною ємністю. А задня панель фотоапарата являє собою ЖК монітор, який під час зйомки показує зображення.
|