Незважаючи на часті твердження, що готуватися до ЕКГ не обов'язково, і проводити дослідження можна в день призначення, досвідчені кардіологи рекомендують серйозно поставитися до процедури і пройти відповідну підготовку.
Суть ЕКГ полягає в тому, щоб оцінити роботу серцевого м'яза в звичайних умовах. Це означає, що під час перевірки ви не повинні нервувати або відчувати втому. Тому перед ЕКГ потрібно добре виспатися, а вранці відмовитися від фізичних навантажень.
Не варто також перевантажувати шлунок. Найкраще робити ЕКГ натщесерце. Якщо процедура проводиться після обіду - з'їжте легкий сніданок, але не пізніше ніж за дві години до процедури. В день процедури потрібно скоротити вживання рідини, оскільки її надлишок в організмі може відбитися на роботі серцевого м'яза.
Зробити цю процедуру можна тут: сделать экг ребенку.
Тут таком можна пройти консультацію і дізнатись все необхідне.
Ні в якому разі в день процедури не можна вживати каву, міцні чаї та енергетичні напої. Кофеїн стимулює підвищену серцеву активність, отже, результати ЕКГ будуть необ'єктивними.
Вранці перед процедурою прийміть душ, але відмовтеся від застосування жирових і маслянистих лосьйонів і кремів. Ці речовини створюють тонку плівку, яка погіршує контакт електродів з шкірним покривом.
За 15-20 хвилин до проведення процедури потрібно спокійно посидіти, розслабитися і відновити дихання.
Дослідження проводиться в положенні лежачи на спині. Для проведення дослідження пацієнт оголює гомілки і знімає одяг вище пояса. Щоб зробити процедуру більш комфортною, одягніть зручний одяг, яку можна буде швидко зняти або розстебнути на грудях.
У місцях кріплення електродів шкірний покрив протирають спиртом для знежирення і змочують спеціальними гелями. Потім, до рук, ніг і грудної клітки з допомогою манжетів і присосок прикріплюють десять електродів і відстежують ритм скорочень серцевого м'яза.
|