Східна система масажу розвивалася в країнах Малої і Середньої Азії , де застосовується і зараз. У літературі питання про східному масажі освітлений бідно , але методика , очевидно , добре передавалася протягом багатьох років з покоління в покоління.
Відмінності східного масажу від європейського класичного полягають у наступному:
- Масаж проводиться без застосування змащувальних засобів з метою більш глибокого впливу на покриви тіла ;
- Прийоми виконуються не тільки руками , але і ногами ;
- Напрямок руху при виконанні прийомів не тільки
від периферії до центру , а й у зворотний бік.
Масаж , виконуваний ногами , робиться в основному в лазнях , на попередньо розпарених суглобах , а також застосовується для спортсменів з добре розвиненою мускулатурою. Слід попередити , що масаж ногами повинен виконуватися з особливою обережністю і тільки дуже міцним людям , бо можливі наслідки у вигляді зсуву міжхребетних дисків.
Руху на окремих частинах тіла здійснюються за напрямками меридіанів (каналів) , за якими , згідно східної філософії , тече життєва енергія ци * . Так , при масажі внутрішньої ( медіальної ) боку нижньої кінцівки руху виробляються знизу вгору , бо меридіани нирок , селезінки - підшлункової залози і печінки мають напрям знизу вгору , а при масажі зовнішньої ( латеральної ) сторони ноги - рухи зверху вниз, у напрямку розташованих тут меридіанів сечового міхура , жовчного міхура і шлунку.
Також пропоную вам спробувати масажні столи, получайте масаж частіше, зручніше і прямо вдома, детальніше на сайті:
http://venko.com.ua/
Масажуючи внутрішню бік верхньої кінцівки , руху слід робити зверху вниз , бо розташовані тут меридіани серця, легені і перикарда мають напрям зверху вниз , а масажуючи зовнішню сторону - руху знизу вгору , бо меридіани тонкої кишки , товстої кишки і трьох частин тулуба орієнтовані саме в цьому напрямку. Дотримуючись ці руху , фахівці східного масажу дотримуються тих же концепцій , що і при застосуванні акупунктури і точкового масажу.
У східному масажі застосовують такі прийоми: погладжування , розтирання, розминка , розтягування і викручування кінцівок . Погладжування , розтирання і розминання виконуються із значним тиском, який досягається максимальним використанням маси тіла масажиста , тому даний масаж проводиться на підлозі або на низькій кушетці . Розтягування і викручування кінцівок або хребетного стовпа в якійсь мірі можна віднести до пасивним рухам європейського класичного масажу. Прийоми виконуються спочатку на задній поверхні тіла в положенні лежачи на животі - на спині , руках , сідницях , стегнах , гомілки і стопі , потім на передній поверхні в положенні лежачи на спині - на стегнах , животі , грудях , плечах.
Окремі елементи східного масажу схожі з прийомами масажу , поширеного в африканських і південноамериканських народів.