Якщо ви зустрінете людину з довгим волоссям , одягненого в чорні шкіряні штани і жилетку , ви відразу здогадаєтеся , що перед вами шанувальник рок -музики. Широкі штани , кепки і « тапки » - величезні кросівки , в яких зручно танцювати брейк- данс , - атрибути справжнього репера , якого важко сплутати з представниками інших молодіжних субкультур. Не так давно цей строкатий список поповнили підлітки , головна «зброя » яких - кислотний колір волосся. Вони схожі на японських школярів , носять величезна кількість значків і називають себе анімешниками . Неважко здогадатися , що головне захоплення цих людей - аніме .
аніме
Мені стало цікаво , чому ж так приваблює тисячі підлітків з усього світу це мистецтво? Так, ви не помилилися , саме мистецтво. Японська анімація зародилася ще в 1958 році. Саме тоді жителі цієї країни стали виявляти цікавість до технікам створення анімаційних фільмів.
Найстаріше відоме аніме , знайдене в 2005 році , було створено близько століття тому - приблизно в 1907году . У 1963 -му Осаму Тедзукі , прозваний Богом манги , заснував студію і випустив свій перший аніме- серіал « Tetsuwan Atom ». Це стало початком буму аніме.
Більшість аніме знімається за сюжетами манги. Це так звані комікси , розраховані на широку публіку. Манга може мати абсолютно будь-який сюжет і жанр - від мелодрами до спорту. За найпопулярнішим коміксами починають зніматися аніме , найчастіше це японські казки або легенди. Втім , буває і навпаки.
Вважається , що справжній « золотий вік» переживало мистецтво аніме в 70 - 80 -і роки. У цей час японці стали відходити від норм зарубіжної анімації і більше експериментувати .
З дитячих мультиплікаційних фільмів японська анімація перетворилася на культуру , що творить різноманітні - серйозні і забавні , емоційні та наївні , призначені для підлітків , дітей і дорослих - твори . З'являється все більше аніме- журналів , клубів і фестивалів.
Культура аніме не обійшла увагою і Ставрополь , на вулицях зустрічаємо школярів- анимешников , на прилавках з'являються нові аніме- серіали , книжкові полиці заставлені манго. А в музичних магазинах можна придбати атрибутику анимешника - значки , сумки , гаманці і навіть подушки.
Це була загальна інформація, а більш конкретно тут: рецензии на аниме - найбільш повна та актуальна інформація.
|