Вальгусна деформація стопи у дитини може бути вродженою чи набутою. У першому випадку визначальними є внутрішньоутробні порушення форми і розташування кісток стопи , а деформація стоп діагностується вже в перші місяці життя дитини. До найбільш важких істинно вродженим деформацій стопи відноситься « стопа - качалка » або « вертикальний таран ».
Придбана вальгусна деформація стопи у дітей пов'язана з недосконалістю сухожильно- зв'язкового апарату і відхиленнями у розвитку опорно -рухової системи дитини. Такі відхилення зазвичай виявляються до 10-12 місяців , при спробах дитини зробити перші самостійні кроки . Вальгусна деформація стопи частіше формується у ослаблених дітей з м'язовою гіпотонією. Причини останньої можуть критися в недоношеності дитини , внутрішньоутробної гіпотрофії , вродженої слабкості сполучної тканини , частих захворюваннях дітей раннього віку ГРВІ , бронхітами , пневмоніями . Особлива роль в ослабленні зв'язкового- м'язового і кісткового апарату стопи належить рахіту. Порушення статико - динамічних взаємин в нижніх кінцівках вдруге розвивається у дітей на тлі нейром'язових захворювань: полінейропатії , ДЦП , міодистрофії , поліомієліту. Вальгусна деформація стопи у дітей може бути наслідком ожиріння і надмірних навантажень на стопу через надлишкову масу тіла.
Якщо у вас виникла подібна проблема, зверніться в клініку ортопедії та травматології тут: операция вальгусная деформация большого пальца
Іноді вальгусна деформація стопи у дітей розвивається після травм зв'язок, м'язів , кісток гомілки і стопи і тривалого перебування кінцівки в гіпсі. У більш рідкісних випадках вальгусна деформація стопи виникає у дітей з дисплазією і вродженим вивихом стегна. Причинами вальгусной деформації стопи у дітей можуть виступати рання постановка дитини на ніжки , неправильний підбір взуття (занадто м'якою і погано фіксує стопу ) .
При слабкості м'язового тонусу під вагою ваги дитини звід стопи уплощается , великогомілкової м'язи , а також м'язи і зв'язки пальців стопи послаблюються і розтягуються і не можуть утримати стопу в оптимальному положенні. При вальгусной деформації стопи у дітей відбувається зміщення гомілковостопного суглоба всередину , а п'яти і пальців - назовні .
|