Наскільки стаціонарний басейн гарний і корисний в плані оздоровлення, настільки ж він складний у догляді. Воду треба постійно прочищати, фільтрувати, позбавляти від налітаючого сміття. Але якщо зверху споруда прикрите прозорою, немов паряться над водою конструкцією павільйону, то догляд стає простіше. Навіть ті господарі, які змонтували чашу відкритою, з часом добудовують над нею павільйони для басейнів своїми руками.
Навіщо взагалі необхідний павільйон?
Добудувавши до басейну павільйон, господар отримає наступні «бонуси»:
Вода стане менше випаровуватися з поверхні.
Значно зменшаться втрати тепла, а значить, витрати на обігрів води. До того ж, це подовжить терміни купального сезону.
В басейн не потраплять брудні опади і наносимая вітром пил, сміття, листя, а господар заощадить на фільтрації та очищення води хімічними засобами (якщо павільйон закритого типу).
Ультрафіолетові промені зіткнуться з перешкодою і потраплять в басейн вже переломленими. А значить, їх руйнівний вплив на стінки і дно послабшає, що призведе до збільшення терміну служби матеріалів басейну.
У зимові морози температура під павільйоном вище, ніж на вулиці, значить, конструкції не доведеться проходити випробування занадто низькими температурами, від чого деякі матеріали і система підведення води можуть прийти в непридатність.
Правила вибору конструкції павільйону
Більше про павільйони а також замовити можна тут: павильон для бассейна .
Вся інформація на сайті, низькі ціни за високу якість.
Щоб побудувати павільйон для басейну своїми руками, треба визначитися з його конструкцією.
низькі павільйони
Якщо басейн використовується періодично, а в решту часу простоює, то найдешевшим варіантом буде низький павільйон з висотою не більше метра. Він виконає найважливішу функцію - захист води від сонця, опадів і сміття. А якщо господарі не планують пірнати з бортиків, то досить зробити розсувну секцію і через неї потрапляти в воду.
Бувають і конструкції з висотою близько двох метрів. В них для зручності користування монтують в торці двері. Робиться цей варіант павільйону за принципом звичайної теплиці з використанням металопрофілю та листів полікарбонату. Можна, звичайно, замість полікарбонату натягнути поліетиленову плівку, але естетичний вигляд від цього постраждає, та і зносостійкість плівкового покриття слабка.
високі павільйони
Високі павільйони мають близько трьох метрів висоти і використовуються не тільки для захисту басейну, але і служать прекрасною зоною відпочинку для господарів. Оранжерейний клімат дозволяє облаштовувати по периметру чаші квіткові композиції, ставити шезлонги або крісла-гойдалки для відпочинку. Але це в тому випадку, якщо межі павільйону значно ширше розмірів чаші.
Більш економним варіантом є павільйон, який будується по периметру чаші, виступаючи на десяток сантиметрів. Він може бути повністю закритим або напівзакритим. Напівзакритий варіант захищає чашу або тільки з одного боку (частіше збоку, звідки дме вітер), або з торців, залишаючи відкритою середину, або з бічних сторін, залишаючи відкритими торці. Такий павільйон не забезпечить максимальний захист, але перепону для вітру і сміття створить, а господарі отримають тіньову зону, в якій можна сховатися від пекучого сонця.
розсувні конструкції
У будь-якому по висоті павільйоні підвищує рівень комфорту система розсувних секцій. Їх основа являє собою систему рейок (як в шафах-Командорах), за якими секції можуть рухатися і заходити одна за іншу. Зсунувши їх в один торець, господарі отримують тент для створення тіні, а в разі опадів можуть швидко заізолювати чашу.
Вибір форми павільйону залежить від чаші самого басейну. Для круглих чаш використовують куполоподібні моделі, для прямокутних - у вигляді букви «П» або півсфери. Найскладніші - це басейни неправильних форм. Для них створюють асиметричні «навіси».
|