Основою безпечного водіння автомобіля є установка на нього сезонної гуми. Якщо ви купуєте новий автомобіль , то найчастіше він йде до встановлених літніми шинами, рідше - всесезоннимі . Взимку ж треба обов'язково придбати зимові покришки, так як літні не можуть забезпечити належний рівень керованості і безпеки.
Протектор зимових шин створений з тим розрахунком, щоб постійно виводити сніг і бруд і плями контакту, а також чіплятися гострими краями за лід при розгоні, гальмуванні і поворотах. Літня гума позбавлена всього цього, і тому автомобіль довго розганяється, погано реагує на повороти керма і найголовніше - збільшується гальмівний шлях.
Багато цікавої та корисної інформації на цю тему ви знайдете на сайті: http://ironhorse.livejournal.com/8011.html
Наприклад ви дізнаєтесь про новинки, а також про найкращі шини 2014 року.
Це інтернет журнал де багато новинок та корисної інформації для кожного хто має чи планує мати свій автомобіль.
Якщо взяти статистику, то в перші морозні дні аварійність збільшується в рази. Всьому провиною те, що водії дотягують до останнього поїздку на шиномонтаж, і не тільки ставлять під загрозу безпеку руху, але і спустошують власний гаманець. І справа не в тому , що часті аварії змушують витрачатися на кузовний ремонт, а те, що зимові шини до сезону сильно підскакують в ціні, і якщо б задуматися про них хоча б на початку вересня, можна було б заощадити рівно на шиномонтаж, а може і більше.
Так чому ж зимова гума так добре «бігає» по слизькій дорозі? Перший фактор, що робить на цей вплив, це склад. Він містить більше каучуку і тому шина не дубєєт навіть при -20 і нижче. Другий фактор - малюнок протектора. На ньому знаходиться безліч зигзагоподібних ламелей, які чіпляються за сніг і лід, і підвищують керованість. Третя відмінність - наявність шипів. Звичайно, вони є тільки у половини зимових шин, але все ж в літніх відсутні зовсім.
Є ще всесезонні покришки, які можна не знімати цілий рік. Вони поєднують у собі важливі параметри літніх і зимових шин, але все ж не можуть забезпечити всіх тих переваг, які дає сезонна гума. Такі шини має сенс купувати жителям теплих регіонів, де взимку температура рідко опускається нижче 5 градусів морозу.
І звичайно, є питання - якого виробника вибрати, вітчизняного або зарубіжного? Тут також немає однозначної відповіді, оскільки в кінцевому підсумку все стає рівним. Імпортні зимові шини служать набагато довше вітчизняних, десь п'ять - сім сезонів, іноді й більше. Але і коштують у два- три рази дорожче «наших», які служать максимум до чотирьох років. Так що це строго індивідуальна справа.
|