У будь-якому музичному або комп'ютерному магазині представлений досить широкий асортимент навушників. Ситуація склалася так , що більшість пропонованих моделей являють собою дешеві пристрої з низькою якістю звучання. У такій ситуації виникає питання, які навушники вибрати серед існуючого різноманіття і на які параметри даного роду техніки слід звертати увагу.
Основні характеристики навушників
З технологічної точки зору виробництво навушників не сильно змінилося за останні десятиліття. Щоб виділитися серед конкурентів компанії- виробники намагаються робити акцент на ергономіці даних пристроїв , як застосовуваних матеріалів і оригінальної конструкції , завдяки якій в результаті користувач зможе насолоджуватися чистим якісним звуком.
Вибір навушників можна здійснити виходячи з таких параметрів:
Обирати навушники можна тут: beats by dr dre
Тип конструкції (відкриті , напівзакриті , закриті) ;
Кількість звукових каналів (стерео , об'ємне звучання ) ;
Тип звукового джерела;
Ширина охопленого звукового діапазону;
Електричний опір ;
Габарити і вага;
Тип підключення , довжина з'єднувального кабелю;
Важливі також зовнішній вигляд гарнітури і зручність використання. Однак ці якості відносяться до розряду суб'єктивних , їх оцінка залежить від смаків та уподобань користувача .
Вибір певної конструкції
Відкриті та закриті варіанти навушників відрізняються ступенем ізоляції звуковий мембрани від зовнішнього середовища. Перед тим , як вирішити, які навушники вибрати , рекомендуємо оцінити звучання навушників різних типів в музичному магазині або взяти на час у знайомого .
Для якісних відритих навушників , що випускаються у форматі « вкладишів » або « крапельок » , завдяки вільній циркуляції повітря , звук набуває своєрідну легкість і природність. Вони відмінно підійдуть для прослуховування інструментальної музики , класичних творів. Проте їм важко відтворювати баси і звуки в низькочастотному діапазоні .
Навушники закритої конструкції , навпаки , успішно справляються з басами. Крім того , завдяки ізолюючої конструкції , звуку не будуть чутні оточуючим. До недоліків подібного формату можна віднести відносну масивність конструкції навушників , яку не кожен вважатиме зручною.
Навушники з мікрофоном
Параметри , що впливають на якість відтвореного звуку
Найбільш часто виробник вказує амплітудно- частотну характеристику (АЧХ) навушників. Даний параметр означає , в якому діапазоні частот пристрій здатний відтворювати музику. Він може послужити відповіддю на запитання, які навушники купити , так як людський слух в середньому здатний вловлювати звуки в межах 16-20000 Гц. Саме цей діапазон можна побачити в описі більшості сучасних навушників. Однак охоплення діапазону зовсім не означає , що звук буде нормально чуємо на різних частотах , тому краще довіритися перевіреному виробнику .
динамік навушника
Електричний опір є одним з основних показників, що визначають чистоту і якість звуку. Якщо коротко , дана характеристика вказує на рівень електричного навантаження , що надається навушниками на джерело сигналу. Важливо дотримуватися співвідношення між параметром опору динаміків і потужністю звукового джерела . Наприклад , приєднавши професійні навушники з опором 150 Ом до звичайного плеєра , ми отримаємо на виході дуже слабке звучання. І навпаки - підключивши до серйозної стереосистеми дешеві навушники , при відтворенні не уникнути хрипів і тріска. Найбільш оптимальний параметр опору , відповідний для різних пристроїв , знаходиться в межах 30-50 Ом , що неодмінно слід враховувати при покупці.
Не зайвим буде згадати тип гучномовців. Існує декілька технологій виготовлення цієї основної деталі пристрою. Які навушники вибрати: з традиційними динаміками на мідній котушці або ультрасучасні магнітні ? Залежить від необхідної якості звучання і бюджету. Про особливості тієї чи іншої технології можна дізнатися в спеціалізованих статтях , ми ж пропонуємо вивчити перелік основних типів гучномовців :
динамічні ;
електростатичні ;
З уравновешивающим якорем ;
магнітні ;
На основі кісткової провідності ;
Ергономіка
Так як навушники , як правило , використовуються протягом кількох годин поспіль , дуже важливо , щоб вони не створювали дискомфорту , підходили за розмірами (у разі вкладишів ) . Підібрати відповідні за габаритами варіанти можна вивчивши декілька виробів у магазині , спробувавши поносити їх якийсь час .
Також зверніть увагу на довжину з'єднувального кабелю навушників , під'єднуваних до персонального комп'ютера. Сполучні роз'єми , як правило , стандартизовані ( 3,5 і 2,5 mm jack , USB).
|