Торік я вирішила вкласти гроші в акції (вже дуже багато навколо велося розмов про те , що це найкращий спосіб інвестування) . Купила 26 привілейованих акцій Ощадбанку за ціною 1528 рублів за штуку (всього витратила 40 000 рублів). Це було рівно рік тому.
Зараз мої акції коштували б 25090 рублів ( по 965 рублів за акцію , з урахуванням дроблення торішніх акцій на 20 ) . Втрати склали майже 40 відсотків.
Якщо придбати нерухомість на березі моря, то вона в ціні тільки зростає.
Придбати її можна тут: недвижимость на побережье краснодарского края
Непогана « дохідність» , чи не так? ( Розумні люди скажуть , що потрібно було спекулювати , а не сидіти і чекати , коли акції подорожчають , але це не для мене. )
Добре , що минулого року мені підвернувся випадок купити гараж в хорошому місці . Я тоді вийняла з усіх ПІФів і з фондової біржі всі свої запаси , купила гараж за 240 тисяч рублів , витратила ще 90 тисяч рублів на його модернізацію (він збільшився за площею в 2 рази , підняли і зміцнили дах , поставили нові ворота) , зараз він коштує не менше 450-500 тисяч рублів (гараж знаходиться в елітній частині міста , де живуть суцільно мільйонери , в гаражному кооперативі є світло і вода). За півроку його ціна збільшилася в 1.5 рази.
Після цього я гідно оцінила вкладення коштів у нерухомість. А нерухомість завжди росте в ціні.
Але що робити , якщо грошей мало? Нерухомість в моєму місті зростає такими темпами , що накопичити грошей навіть на 1 - кімнатну квартиру неможливо. Посудіть самі: за 1.5 року вартість однокімнатних квартир збільшилася більш , ніж у 2 рази! Ще 2.5 роки тому можна було купити однокімнатну квартиру за 600 тисяч рублів. Зараз її можна купити тільки за 1500 тисяч рублів. Ті мої знайомі , що тримали гроші на ощадкнижках і сподівалися купити на них яке-небудь житло , просто погоріли (у підсумку вони витратили свої заощадження на автомобілі ) .
Що ж робити ? Я довго ламала голову , як заробити на нерухомості при мінімальних вкладеннях. Є у мене одна ідейка . Вона не оригінальна (і активно використовується жителями курортних міст ) , але багатьом просто не приходить в голову.
Отже , найпростіший спосіб роздобути нерухомість за мінімальну ціну - це взяти її в оренду. На довгий термін . А заробити на ній - здачею в суборенду на більш короткі терміни (бувають такі бажаючі , яким не потрібна тривала оренда ) .
Довгострокова оренда однокімнатної квартири в Москві коштує мінімум 20 тисяч рублів на місяць , короткострокова - 2000 рублів за добу (за 30 діб виходить 60000 рублів , максимальна прибуток - 40 тисяч рублів за місяць). У невеликих містах ціни і прибуток , звичайно , нижче. Але це навіть краще для тих , у кого початкова сума досить мала ( а коли вона збільшиться , візьмете в оренду не одну квартиру , а декілька).
Я здавала в суборенду одну квартирку в далекому 1998 року (я її брала для себе , для організації офісу , а після кризи , коли мій бізнес почав здуватися , швидко перездала її іншим людям ) . Нічого особливого. І з власником квартири , і з суборендарями укладаються договори (у договорі з власником квартири було прописано , що я маю право здати квартиру в суборенду) на випадок дозволу різного роду спорів ( псування майна , наприклад). Всі такі спори вирішуються в суді або мирно.
У моєму місті зняти однокімнатну квартиру можна за 4000 рублів на місяць. Здавати подобово можна по 400 рублів за добу ( порівняйте: одномісний номер в місцевому готелі коштує 700 рублів за добу). Разом можлива прибуток - 8000 рублів на місяць.
Це , звичайно , ідеальний варіант. Потрібно враховувати і можливі простої. Але так як я знаю у своєму місті кілька квартир , які здавалися саме для короткострокових зустрічей ( для прийому на відрядження , для проведення зборів , вечірок ) , то бізнес в принципі реальний (навіть у такому маленькому місті, як Саров ) .
Прибуток можна вкладати в організацію мережі подібних квартир , що здаються в суборенду. Після розкрутки мережі у вас знайдуться кошти і на придбання власного житла.
|