Само собою в кожної людини є окрема взуття на літо і на зиму , але чомусь деякі автовласники круглий рік примушують свої автомобілі їздити в одній і тій же « взуття».
При виборі шини для автомобіля необхідно в першу чергу враховувати її типорозмір, який повинен бути зазначений в документах. Не секрет , що всі шини мають малюнок або протектор , необхідний для кращого зчеплення з дорогою. Існує три види протектора:
симетричний: такі шини мають досить непоганими якостями і коштують відносно недорого; вони прості в установці, так як не потрібно враховувати напрямок обертання і сторону установки;
несиметричний: такі шини також володіють високими експлуатаційними характеристиками, але при їх установці слід пам'ятати, що сторона з написом In Side або side facing inwards повинна бути звернена всередину , до центру автомобіля, а з написом Out Side або side facing inwards - назовні;
спрямований: шини з такими протекторами володіють найкращими характеристиками, але, встановлюючи їх, необхідно стежити, щоб шина оберталася в напрямку стрілки , і тому ніяк не вийде встановити ліве колесо на праву сторону і навпаки.
Вони вирізняються якістю продукції водночас з низькими цінами.
Тож при виборі шин рекомендую звертатись до них.
Як відомо , всі шини діляться на зимові, літні та всесезонні, їх відмінність полягає в хімічному складі, малюнку, конструкції.
Зимові шини не варто використовувати влітку, тому що при високій температурі вони можуть почати плавитися, такі шини мають великим коефіцієнтом зчеплення і трохи ширше літніх. Зимові шини можна відрізнити за більш грубому малюнку протектора і позначенню M+S або Winter. Протектори зимових шин діляться на два типи: європейський і скандинавський . Європейський тип являє собою з'єднані в ребро або окремі шашки , які мають велику кількість ламелей. Такі шини більше підходять для несильно засніжених чи брудних доріг. Шини скандинавського типу мають менш частий малюнок і, в більшості випадків, отвір для шипів. Дані шини призначені для слизьких доріг або з товстим шаром снігу. Зимові шини можуть бути як з шипами, так і без них. Шипи, розташовані в кілька рядів, можуть бути металевими або пластиковими. Шиповані шини призначені для доріг , покритих льодом , або з торованим снігом , для мокрих або брудних зимових доріг більше підійдуть нешиповані. Деякі водії продовжують використовувати взимку літні шини, але це небезпечно, так як при морозі вони стають занадто жорсткими.
Окремим видом літніх шин є дощові , що зменшують ефект аквапланування - ковзання шини по воді. Такі шини мають 2-3 глибоких ламелі і велика кількість дрібніших діагональних.
Тут завжди великий вибір якісних шин за низькими цінами.
Та якщо ви сумніваєтесь у виборі, вам завжди допоможуть слушною порадою.