Питання вибору фарбопульта часто стає і перед досвідченим майстром і перед людиною, яка його ні разу не використовував ... Однак, якщо для майстра відомі вихідні дані (параметри наявного обладнання і необхідні характеристики) і питання більше полягає в тому, яку торгову марку вибрати, то для початківця - це взагалі "темний ліс".
Повірте, продаючи фарбопульти вже більше 7 років нам доводилося чути такі небилиці, що зараз всього і не розкажеш, але ми завжди виходили з того, щоб продати людині саме те, що йому необхідно, в іншому випадку, я особисто відмовляв покупцеві на увазі того, що не хотів зрештою мати справу з поверненням необдумано придбаного фарбопульта.
Що й казати, коли навіть на форумах я зустрічав такі історії. Далі цитата: «Купив пневмопистолет лакофарбовий miol80-864, продавець сказав що до нього ніяких компресорів не треба і т.п.Я в цій справі новічёк.Короче, розвів фарбу, залив в бачок, спробував фарбувати кілька разів натиснувши на важіль, нічого не вийшло фарба не розпорошується, просидів години півтори що тільки не крутив, при натисканні фарба просто витікає з сопла, може щось не так делаю.Подскажіте будь ласка хто знает.С повагою ».
Після прочитання я довго сміявся. Можливо, адміни даного форуму просто вирішили повеселити такою історією користувачів форуму, а швидше за все, продавець, відпускаючи товар, керувався принципом - «Аби продати ...». Тоді людина приходячи додому і заливаючи фарбу починає тиснути на кнопку ... А результату - немає.
Почнемо з вибору пневматичного фарбопульта.
Так от. Давайте відразу домовимося, що без компресора, жоден пневматеческій краскопульт працювати НЕ буде. Тому перш ніж перейти до вибору фарбопульта, нам необхідно знати, який у нас мається компресор і його характеристики. Зупинимося докладніше на компресорах. Це дуже важливо!
Подивимося на середньостатистичний компресор. Як правило ми побачимо в магазинах такі варіанти: 25 (або 24) літрів об'єм ресивера, потужністю від 1,1 до 1,8 кВт, тиск до 8бар, і найголовніше - продуктивність 206 літрів на хвилину. Такого ж плану можна купити виріб з ресивером 50літров, в іншому характеристики будуть такими ж. Вартістю від 140 до 220 доларів США.
Обирайте розпилювач фарби тут: краскопульт.
Тільки найбільш якісний товар за доступною ціною.
Зупинимося на окремих пунктах почергово:
1.Об'ем ресивера (бачка) - у бюджетних моделей ми зустрінемо від 24 до 50 літрів. Інші моделі з більш місткими ресиверами (100л., 200л., 500л.) Коштуватимуть в рази дорожче, і характеристики у них будуть в рази вище. Ресивер потрібен для накопичення повітря, і для створення певного тиску на виході. У більшості компресорів є різьбовий роз'єм для приєднання більш місткою ємності (балона, бачка).
2. Потужність двигуна - як правило ми знайдемо моделі у яких потужність буде близько 1,1-1,3кВт. Це буде більш правдива інформація зазначена виробником товару. Так як ми можемо побачити фантастичні дані виробників, які навмисно завищують потужність двигуна для поліпшення продажів, і для більшої мотивації покупця. Як правило, це неправдива інформація, яка вводить покупця в оману, так як навіть зовні моделі двигунів абсолютно ідентичні, не кажучи вже про те, що зайвому 0,5 - 0,9 кВт взятися попросту немає звідки ... На цьому хочуть заробити тільки продавці даного бренду. І ось тут вже переплачувати точно ні до чого. Так як за уявні 0,5 кВт з Вас захочуть взяти не так уже й мало, а в самій роботі цієї різниці Ви точно не побачите. Швидше качати повітря компресор не буде. Це виверт виробника.
3. Тиск. У більшості випадків, тиск обмежується 8 барами. При досягненні даного тиску, автоматика відключає компресор. При цьому, коли тиск падає до 6бар (під час використання пневмоинструмента) компресор автоматично вмикається і починає докачивать відсутній обсяг повітря. В цьому компресори ідентичні. У більш дорогих і потужних моделей поріг відключення може стояти на 10бар і вище.
4. Продуктивність - найголовніше, що нас цікавить, при виборі фарбопульта. Так, і компресора і краскопульту теж.
Виробник завжди вказує продуктивність на вході (тобто кількість забору або ж всмоктування повітря на хвилину у літрах). На виході з ресивера ця цифра разюче відрізняється на увазі втрат повітря при його стисканні. І це найважливіша частина нашого вивчення компресора. На виході втрати становлять до 35%. Разом отримуємо:
206л / хв. х 0,65 = 133,9л / хв
Реальна продуктивність компресора 133,9 л / хв. Як бачимо вона кардинально відрізняється від заявленої, але до продавця не підкопатися, він скаже що мав на увазі саме параметри на вході. Коли откривашь на це очі покупцеві - він розуміє, що навіть з натяжкою його інструмент не потягне запланованих споживачів повітря ...
При середньому споживанні фарбопульта 185-220л / хв отримуємо недостачу повітря від 50л / хв і вище. При цьому тиск в ресівері падатиме в залежності від його обсягу щохвилини або ще швидше, навіть за умови постійно працюючого двигуна компресора ... І вийде, що працювати краскопультом ми зможемо отсіли хвилину - дві, далі, при наявному тиску якість розпилення впаде (у різних фарбопультів - різні вимоги до робочого тиску. Від 2,0 бар в LVLP до 3-4 бар в HVLP і 5-6 бар в HP), і ми, працюючи бюджетним краскопультом HP будемо змушені припинити роботу і чекати доти, поки компресор не накачає знову необхідний обсяг і тиск повітря, часто цей час буде перевищувати наш час роботи !!! Тоді виникне цілком логічне запитання: Навіщо нам краскопульт, з яким ми більше простоюємо, ніж працюємо?
І цілком логічна відповідь - компресор був неправильно підібраний під споживача повітря (краскопульт).
Але і це ще не все. Навіть якщо Ваш неправильно підібраний компресор буде абияк справлятися з навантаженням (постійно працюючи), то він рано чи пізно перегріється, а далі - або відключиться завдяки автоматиці, яка захищає від перегріву, а при її відсутності - просто заклинить двигун і Ви вирушите на сервіс, де Вам скажуть, що Ви його використовували занадто інтенсивно, і гарантійного ремонту він не підлягає ...
Тому підходьте до покупки будь-якого інструменту з холодним розрахунком, не забувайте, що недобросовісні продавці готові продати Вам що завгодно, і переконати Вас у чому завгодно, багато з них навіть поняття не мають в роботі компресора та особливостях його підбору (я не говорю про всіх, але таких достатньо).
|