Бажаючи придбати собі домашній комп'ютер, багато людей просто не знають про послідовність своїх дій у цьому випадку: визначитися з цілями майбутнього використання, на які технічні нюанси звернути увагу і так далі.
У сучасному швидко розвивається світі, де комп'ютерні технології вже давно є частиною життя людини, цуратися використання персонального комп'ютера просто нерозумно.
Але завжди є винятки, наприклад, якщо комп'ютер є на роботі, а вдома він без потреби. Або ж він такий старий і малопотужний, що назвати його комп'ютером ніяк не можна, і вдосконалення він не підлягає, так як всі комплектуючі для нього давно перестали випускати.
У будь-якому випадку, якщо ви захотіли придбати комп'ютер, то це необхідно зробити (і бажано при цьому заощадити сімейний бюджет).
ВИБИРАЄМО ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОМП'ЮТЕР ДЛЯ ДОМУ
Ви захотіли купити собі новий комп'ютер, прийшли в магазин, але тут у вас від великої кількості всієї новомодної техніки очі просто розбігаються! Менеджери і продавці-консультанти цих магазинів всіляко нахвалюють свою продукцію і пропонують придбати готові збірки. Не поспішайте це робити, так як може статися, що в системному блоці з потужним процесором буде мало оперативної пам'яті або малопотужна відеокарта. Як же вберегти свій гаманець від таких горе-продавців? В ідеалі, якщо у вас серед знайомих є людина, яка добре розбирається в комп'ютерах. А якщо його немає? Тут і починається найцікавіше.
Але якщо сил і часу багато, то краще піти іншим шляхом. Взагалі, придбання комп'ютера можна порівняти з повноцінним шопінгом, але тут вже доведеться піти з комп'ютерних магазинах.
Можливо новий комп вам не потрібен? Можно удосконалити та модернізувати свій старий, зробити це можна тут: http://www.remontic.su/mytishi/modernizacija-kompjutera.html.
ЯКІ КОМП'ЮТЕРИ БУВАЮТЬ І ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ
Сьогодні існує безліч різновидів комп'ютерів, що розрізняються за параметрами і зовнішнім виглядом. Важливо зрозуміти, який тип комп'ютера потрібен саме вам. Розглянемо основні різновиди:
Планшети. Це гібрид смартфона і повноцінного комп'ютера, оснащений сенсорним екраном. Використовувані операційні системи бувають різними, ціни теж, починаючи від 4 тисяч рублів і доходячи до сум за 30 тисяч. Продуктивність пристроїв не дуже висока, так як вони створені в основному для ділових людей, які ведуть електронний документообіг і постійно перебувають на зв'язку. Комп'ютери поступово замінюються планшетами, і через це виробники програмного забезпечення намагаються перенастроювати свої продукти спеціально під сенсорне керування. Однак використання планшетів в якості ігрового пристрою або мультимедіа-центру досить важко.
Нетбуки. По суті це ті ж самі планшети, але без сенсорного управління і з повноцінною клавіатурою. Їх продуктивність трохи кращі планшетів, але для якісних сучасних ігор все одно замала. Але в нетбуках є спецраз'еми (для підключення монітора і USB). Можна сказати, що це невеликий ноутбук. Головний плюс - невеликі розміри, тому для частих поїздок нетбук незамінний.
За рахунок мобільності, ноутбук можна легко залишити в не робітника столу. Потім не дивуйтеся прочитаної поштою або написаному повідомленням в соціальних мережах :)
За рахунок мобільності, ноутбук можна легко залишити в не робітника столу. Потім не дивуйтеся прочитаної поштою або написаному повідомленням в соціальних мережах :)
Ноутбуки. Це майже повноцінні персональні комп'ютери, що відрізняються від десктопних мобільністю. Ноутбуки більше нетбуків, але все одно ідеально транспортуються. У них є дисковод, роз'єми для підключення монітора, досить висока продуктивність. Існують спеціальні ігрові ноутбуки з потужними відеокартки і процесором, а також з великою оперативною пам'яттю. Є у ноутбуків і мінуси, наприклад, ціна і складність або неможливість апгрейда.
Десктопні комп'ютери. Системний блок, монітор, аудиоколонки, клавіатура і миша - саме такі комп'ютери стоять будинки у більшості користувачів. При їх покупці потрібно вибирати ті характеристики, які вам потрібні, і при цьому орієнтуватися на цінник. Зібрати недорогий комп'ютер може практично кожен, і в цьому їх головна зручність. Якщо комп'ютер застаріє, то його апаратну частину без проблем можна оновити. До десктопних комп'ютера підключаються колонки, сканер, принтер та інше периферійне устаткування. А ось його стаціонарність - це мінус. Таку махину в дорогу точно не візьмеш, тому використовувати його можна тільки вдома.
З усього вищезгаданого різноманіття комп'ютерів для будинку ідеально підходить десктопний комп'ютер, а для частих роз'їздів краще придбати нетбук або ноутбук.
НА ЩО ПРИ ВИБОРІ КОМП'ЮТЕРА ВАЖЛИВО ЗВЕРТАТИ ОСОБЛИВА УВАГА?
По-перше, якщо комп'ютер вам потрібен в основному для роботи, то тут цілком зійде офісний або економний (бюджетний) варіант, який розрахований на роботу з текстами, графікою і таблицями, на ведення бухгалтерії та іншого документообігу, а також на роботу з електронною поштою і в інтернеті. Ідеальним варіантом буде який-небудь малопотужний 2-ядерний процесор (в наш час одноядерні все складніше і складніше знайти, але якщо вам попався, то можете сміливо брати), жорсткий диск об'ємом 80-160 Гб, а також оперативна пам'ять на 1-2 Гб . Відео підійде і стандартне, яке вбудовано в материнську плату. Для такої комплектації ідеально підійде блок живлення на 300 Вт. Вартість такого комп'ютера разом з монітором, колонками, клавіатурою і мишкою складе в діапазоні від 10 тисяч рублів до 15 тисяч.
По-друге, якщо ваш домашній комп'ютер буде використовуватися для роботи з мультимедіа-файлами (обробка зображень і фотографій, монтаж відео, редагування аудіо) або розваги з нересурсоємних іграми, для перегляду фільмів або серфінгу інтернет-простору, то тут комп'ютер буде набагато вимогливішими до ресурсів: процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск - все це повинно бути більше. Також тут складно обійтися без зовнішньої відеокарти. Краще вибрати двох-або чотирьох-ядерний процесор, оперативна пам'ять від 2 до 4 Гб, жорсткий диск на 500-1000 Гб (мультимедійні файли займають дуже багато місця, наприклад, ліцензійний якісний DVD-фільм може запросто займати від 4 до 9 Гб). Обов'язковий оптичний привід для CD-DVD дисків. У такій комплектації блок живлення необхідний потужніший - від 400 Вт. Ціна такого комплекту зазвичай коливається від 15 тисяч рублів до 25 тисяч.
По-третє, якщо ви є затятим фанатом відеоігор, то без покупки потужного комп'ютера вам не обійтися. Ціна в даному випадку буде залежати виключно від вимог тих ігор, які вам хочеться встановити. Важливо пам'ятати про те, що ігрові комп'ютери є практично самими вимогливими до всіх обчислювальних ресурсів. Чим вище якість гри, тим краще повинна бути продуктивність, так як комп'ютер повинен відповідати високим вимогам сьогоднішніх ігор з об'ємним звуком і високоякісної графікою. Мінімум це чотирьох-ядерний процесор з частотою такту в 3 ГГц і вище, від 4 Гб оперативної пам'яті, мінімум 1 Тб на жорсткому диску. Не варто економити в даному випадку на відеокарті, тому що якість відео і графіки лежить саме на ній. Необхідно подбати і про гарну звукової карти. Без оптичного CD-DVD-приводу також не обійтися, можна встановити і Blu-Ray-привід. Для "енергетичного годування" цієї величезної махини блок живлення необхідно купувати з великим запасом - від 500 Вт і вище. Важливо врахувати й те, яким буде корпус системного блоку. Для такої комплектації ігрового комп'ютера просто-напросто необхідні і просторий корпус, і найякісніше його охолодження, так як навряд чи комусь захочеться слухати друзки і шум "літака, що злітає". Часті відключення ігрового комп'ютера через температурних перевантажень теж нікому не потрібні. Вартість такої комплектації нижче 25 тисяч рублів навряд чи вийде.
|