Здорова їжа і свіжі продукти – одна з ключових умов міцного здоров'я. Мабуть, немає таких будинків, в яких немає такого чудового побутового помічника, як холодильник. Світові виробники холодильників з кожним роком удосконалюють технологію холоду, і у споживачів з'являється дуже великий вибір на будь-який смак і колір. Основоположною в тому чи іншому рішенні купити холодильник є бюджет, але крім всього іншого, потрібно враховувати, що і в якій кількості потрібно зберігати, і з якою якістю.
До холодильників, призначеним для охолодження, заморожування і зберігання продуктів відносяться: окремо стоять холодильники, вбудовувані холодильники, холодильні та винні шафи, переносні холодильники. Функціонально, кожна група практично схожа, але призначення - найрізноманітніше.
Коли настає день покупки холодильника більшість покупців задаються тим самим питанням - який купити? Дуже великий вибір і різна функціональність кожної моделі, кожного виробника ставлять покупця в глухий кут. Перш за все спробуємо поетапно з'ясувати що нам більше підійде і на що слід сфокусувати увагу.
Габарити
Перш за все треба почати з габаритів холодильника. Здавалося б є місце з певною висотою, шириною і глибиною, що тут може бути особливого? Але дуже часто після покупки техніки трапляються різні неприємності, пов'язані з неправильним визначенням розмірів холодильника. Мабуть, потрібно враховувати не тільки габарити відведеного місця, але і габарити дверних прорізів, сходової клітки і дверей під'їзду. Без сумнівів, стандартний холодильник 60 x 70 x 200 см залетить без проблем, але є холодильники набагато крупніше, наприклад, Side By Side або 3-х і 5-ти дверні. Буде дуже неприємно коли після покупки холодильника він не "проходить" у дверний проріз і доводиться мало не ламати лутку міжкімнатних дверей або знімати з петель важенну залізну двері. Не забувайте про це, тому що люди стикаються з такою проблемою.
Не обов'язково купувати новий холодильник, можна івідремонтувати старий: ремонт холодильника.
Ще однією суттєвою проблемою є відкриття дверцят, при відкритті яких до ширини холодильника додається умовна товщина самої дверки з урахуванням вильоту петлі. Дуже часто покупець забуває про додаткового простору для відкривання дверки і як правило, дверцята впирається в підвіконня, батарею або сусідню меблі та техніку.
Якщо ширина критична, то на допомогу холодильники з нульовим зазором. При відкритті дверей в такому холодильнику загальна ширина залишається незмінною, а самі дверки зсуваються всередину і тим самим не виступають за корпус холодильника. Наприклад, серія B489 від LG має нульовий зазор дверцят.
Тип холодильника
Під типом холодильника мають на увазі кількість камер - одне, двох, трьох, п'яти камерні, Side By Side та інші. Безумовно вибір того або іншого типу - річ суто індивідуальна і крім покупця визначити її не може ніхто. Все залежить від кількості людей у будинку, звичного кількості продуктів для зберігання і самих продуктів. Наприклад, хтось віддає перевагу поруч стоять однокамерний холодильник з морозильною камерою, а комусь і двокамерний холодильник чудово підходить. Найбільш популярним і масовим попитом володіє звичайно ж двокамерний холодильник з стандартними двома дверками. Бувають з верхньою морозильною камерою або нижній - модельний ряд тут дуже великий. Рідше ооднодверные двокамерні холодильники, оскільки морозильна камера дуже маленька і не ємна. Однокамерні холодильники, не мають морозильної камери - тільки холодильну. Представляються як холодильні камери, винні шафи та іншими.
Місткість холодильника залежить не від кількості камер, а від габаритних розмірів - це розуміє кожен. Але буває прикро, коли купивши холодильник висотою 170 - 180 см, розумієш, що потрібно було доплатити трохи грошей і купити з висотою в 200 см - тоді б ось ті дві каструлі ще влізли б. Тому завжди зважте ваші можливості з вашими бажаннями, щоб не доводилося про щось жалкувати, оскільки холодильник купується не на один рік.
Система охолодження
Важливою характеристикою холодильника є його система охолодження і розморожування. Саме система охолодження впливає на якість зберігання продуктів. На сьогоднішній день системи охолодження холодильників можна розділити на три групи: статичну, система no frost й динамічну. У кожної системи є свої переваги і недоліки.
Детальніше про системи охолодження в холодильниках.
Дуже важливо розуміти так же принцип роботи холодильника. Принцип будь-якої техніки охолодження побудований на відборі тепла. Ми звикли говорити що охолоджує або холодить, але техніка не виробляє холод, а лише переносить тепло. Температура в холодильній і морозильній камері значно нижче ніж у приміщенні саме за рахунок перенесення тепла з камер холодильника в приміщення. Конструкція охолоджувальної системи складається з випарника і конденсатора. Випарники встановлені в камерах, а конденсатор зовні холодильника або ж вмонтований безпосередньо в корпус холодильника і прихований. Дуже багато моделей на сьогоднішній день з прихованим конденсатором і багато споживачів перед покупкою лякаються, дізнавшись від кого-то що в обраній ними моделі гріються бічні стінки холодильника. Насправді ж потрібно розуміти що гріються не стінки а конденсатор, який виділяє відібране випарником тепло з камер холодильника і розсіює його через стінки самого холодильника в приміщенні. Тому не варто лякатися і думати що техніка несправна або буде погано працювати. У таких холодильників є свої переваги, наприклад, установка впритул до стіни.
Функції та режими
В сучасних холодильниках може бути присутнім, так звана, зона свіжості. Насправді це спеціальне відділення в холодильній камері і зроблене окремою камерою, у разі трикамерного холодильника, з незалежним регулюванням температури в ньому. Продукти в такому відділенні зберігаються при температурі від -1 °С до +4 °С. В основному, її призначення для зберігання швидкопсувних продуктів. Відносна вологість цього відділення регулюється вручну або за допомогою автоматичного перемикача режимів свіжості (електронне управління). Містить у собі зону "сухої свіжості", необхідну для зберігання молочних продуктів, м'яса і риби, і зону "вологої свіжості", необхідну для зберігання овочів і фруктів. Вологість сухої зони" становить 50%, а вологої зони" 90%.
Правильний розподіл продуктів дозволить максимально довго і якісно їх зберігати (до 5 разів довше) з найменшою втратою поживних речовин. По відношенню до терміну "зона свіжості" є запатентовані назви деяких виробників холодильників: Flex Cool, Fresh Box, Fresh Zone, Cool' 'Fresh, Zero'' Fresh, CoolSelect Zone та інші. У будь-якому випадку, наявність такого відділення нікому не зашкодить, правда така наявність обійдеться дорожче.
Так само холодильники можуть мати певні режими роботи, наявність яких може виявитися дуже важливим.
Режим швидкої заморозки - це режим роботи холодильника при якому заморожування продуктів в морозильній камері відбувається дуже швидко. Це перешкоджає розриву тканин продуктів і так само втрату поживних речовин, смакових якостей і кольору. При цьому режимі продукти заморожуються на глибину від -18 °C до -20 °C.
Режим "відпустку" - переводить роботу холодильної камери температурний режим, близький до температури землі, що становить приблизно 12 - 13 °C. Морозильна камера продовжує працювати, як і працювала. Якщо Ви зібралися в подорож або відрядження то наявність такого режиму роботи дозволить Вам заощадити гроші на електроенергії і позбавить від необхідності мити холодильник після приїзду, оскільки вважається, що при температурі 12 °C бактерії практично не розмножуються і не буде неприємного запаху по приїзду.
Режим "Eco" багато хто вважає марним і абсолютно не потрібне. Наприклад, якщо на дверцятах холодильника є дисплей, режим "eco" без підсвічування або короткочасної підсвічування. Так само може знижується яскравість освітлення всередині холодильника і всіляка індикація. Безумовно, економія електроенергії крихітна, але якщо скласти цю енергію одного будинку або кварталу - то вийде непогана цифра. Нехай ця економія крихітна, але вона піклується про природу, оскільки в сумі скорочує викиди вуглекислого газу електростанціями.
Режим "швидкого охолодження" - являє собою режим роботи холодильника, при якому охолодження в холодильній камері відбувається швидше. Це корисно у випадках, коли необхідно швидко охолодити напої або ж після покупки великої кількості продуктів, наприклад на тиждень. При звичайній роботі продукти довше охолоджуватися що відповідно несприятливо відобразиться на термін їх зберігання. А при режимі швидкого охолодження скорочується час охолодження і ризик зіпсованих продуктів, таких як молоко, риба, м'ясо та інших.
Варто відзначити, що у кожного виробника є свій набір тих чи інших функцій. Наприклад, в холодильниках Samsung є захист від перепадів напруги, яка відключить холодильник у разі підвищеного або зниженого напруги і включить його коли воно стабілізується і буде в межах норми. На сьогоднішній день є, практично, все що потрібно примхливій або вимогливому покупцеві. Варто лише трішки вивчити матеріал.
Сподіваємося ми змогли допомогти Вам у пошуку рішення про вибір придбання сучасного холодильника.
|