Щоб уникнути пожежі та загибелі людей дотримуйтесь наступних правил:
- Не паліть у ліжку. Від найменшої іскри вона почне тліти і ви задихнетеся в диму .
- Йдучи з дому навіть на кілька хвилин , вимикайте електронагрівальні прилади , газову плиту , газову колонку. Для виникнення пожежі достатньо 2-3 хвилин.
- Не користуйтеся саморобними електричними обігрівачами.
- Стежте за станом електропроводки , вимикачів , розеток . При виявленні несправності негайно їх замінюйте .
- Приєднувати на одну розетку кілька електроприладів. Це призведе до перевантаження , нагріванню дроти і займання ізоляції.
- Не користуйтеся саморобними запобіжниками « жучками » в апаратах захисту . У разі короткого замикання , перевантаження в мережі апарат аварійного відключення надійно захистить ваше житло від пожежі.
- Не допускайте експлуатацію печей з тріщинами і руйнуваннями , а так само без металевого листа перед топкою , без оброблення ( цегляного потовщення кладки в місцях проходження димоходу через спалимі конструкції покрівлі) .
- Доручайте кладку печей , їх ремонт фахівцям .
- Не сушіть білизну над плитою або біля плити.
- Не використовуйте для розпалювання печі бензин або інші легко займисті рідини. Це, як правило , призводить до трагічних наслідків.
- Робите очистку димоходів перед початком опалювального періоду.
- Не складаються сіно , солому в безпосередній близькості від будівель ;
- Зберігайте сірники та горючі речовини в недоступних для дітей місцях.
- Встановіть в літній період біля житлового будинку ємність з водою ;
- Рекомендуємо в кожній квартирі або будинку мати вогнегасник.
- У квартирі або будинку з централізованим водопостачанням обладнайте пожежний кран з довгим шлангом , що дозволяє дістати до будь-якого приміщення.
В першу чергу порекомендую встановити установки які погасять пожежу, замовити їх можна тут: монтаж установок пожаротушения
Це не дорого і збереже ваше майно та здоров'я.
ЩО РОБИТИ В РАЗІ ПОЖЕЖІ.
При виникненні пожежі негайно зателефонуйте «01». Якщо немає можливості зателефонувати самому , попросіть це зробити сусідів або перехожих. Пам'ятайте ! Чим раніше ви зателефонуйте в пожежну частину , тим швидше прибуде допомога .
Виведіть з палаючого приміщення всіх людей і попередьте про пожежу сусідів. Не соромтеся використовувати свій голос. Кричіть : «Пожежа ! На допомогу ! » Так ви привернете увагу сусідів і перехожих , які зможуть надати вам допомогу . Не чекаючи приїзду пожежників необхідно знеструмити палаюче приміщення або будинок , для цього необхідно зателефонувати до енергосетевую компанію. Якщо до будинку підведено газ , необхідно зателефонувати в аварійну газову службу за телефоном « 04 ». При гасінні пожежі ні в якому разі не можна бити у вікнах скла і відкривати всі двері , так як це призведе до додаткового припливу повітря та посилення пожежі.
Якщо приміщення , в якому сталася пожежа , сильно задимлене , то залишати приміщення необхідно пригнувшись якнайнижче до підлоги або навіть поповзом , так як між підлогою та нижньою межею диму є повітряний прошарок . При евакуації із задимленого приміщення можна використовувати мокру тканину , закриваючи обличчя .
|