Як самостійно полагодити ноутбук
Скільки б не ламалися ноутбуки, завжди можна знайти однакові причини поломок у різних ноутбуків. Розглянемо найпоширеніші дефекти, піддаються самостійного ремонту.
Відразу зазначу, що будь-який самостійний ремонт буде служити причиною зняття ноутбука з гарантії. Однак є такі поломки, які можна усунути вручну без особливих зусиль.
Перша поломка такого роду - перегрів. Ознаки перегріву - дуже гарячий лептоп (частина ноутбука, де розташована клавіатура і тачпад) і швидка його мимовільна перезавантаження. Це перші серйозні ознаки, які не варто ігнорувати. У таких випадках потрібно зняти верхню кришку і як слід очистити нутрощі від пилу. Для цих цілей пилосос підійде якнайкраще. Перед чищенням рекомендується зняти кулер. Коли пил буде усунена, нанесіть на процесор термопасту. Шар термопасти не повинен бути товстим.
як самостійно полагодити ноутбук
Якщо ви не дуже добре розбираєтесь у технологіях, рекомендую звернутись до спецалістів, наприклад сюди: ремонт ноутбука
Тут низькі ціни, і можна подивитись онлайн скільки коштує ремонт кожної несправності зокрема.
Друге місце займає залита чаєм, кавою, соком або чим-небудь ще клавіатура. Тут варто зауважити, що якщо не вимкнути ноутбук відразу ж після інциденту і не дати йому висохнути протягом хоча б діб, то ви ризикуєте «втратити» і сам ноутбук.
Для лагодження поломки такого роду вам потрібно ... автомобільний магазин. Так, саме автомобільний. Там потрібно буде купити клей, який проводить електрику. Такий клей називається «контактол». Вибір саме такого клею пояснюється принципом роботи клавіатури ноутбука. Під кнопками знаходяться пластинки, покриті алюмінієвими контактами. При натисканні клавіші замикається потрібний контакт, а самі пластинки клавіш розділені гумовими прокладками. Коли на клавіатуру проливається рідина, алюмінієві контакти окислюються, що і призводить до вже знайомих нам наслідків.
І знову доведеться знімати верхню кришку. Потім потрібно знайти пластину з почорнілим шаром алюмінію або з відсутністю такого. Подивіться, як розташовані справні алюмінієві контакти, і за допомогою скотча або ізоляційної стрічки клеєм «намалюйте» доріжки такої ж форми. При цьому потрібно буде трохи заступити на справну область. Врахуйте і той факт, що скотч або ізолента повинні легко відклеюватися, а клей повинен лягати тонким шаром. Після першого нанесення клею виждіть кілька хвилин і повторіть операцію. Не забудьте відклеїти скотч і постарайтеся більше не проливати на клавіатуру різні рідини.
Після тривалої експлуатації ноутбука може сильно знизитися ємність акумулятора. Такий акумулятор слід замінити або вдатися до його калібрування.
Інструменти, які знадобляться вам у даній ситуації: паяльник (не більше 40 Вольт), мультиметр або вольтметр, макетний ніж та нові елементи. Елементи повинні бути такими, як на заводському акумуляторі ноутбука. Їх вартість в рази нижче загальної вартості акумулятора. До ремонту акумулятора потрібно ставитися гранично обережно, адже у випадку з літій-іонними акумуляторами доведеться мати справу з токсичними речовинами.
Отже, повністю розряджати, а потім розкриваємо акумулятор за допомогою макетного ножа, яким слід прорізати шов в місці склеювання. Ось приблизна картина нутрощів акумулятора:
ремонт ноутбука
Ту частину, яка розташована ліворуч, ми і будемо міняти. Спочатку слід виміряти напругу на виходах лівій частині акумулятора. Якщо акумулятор нікель-металогідридний, то мультиметр повинен показати напругу 1,2 Вольта, помножене на кількість елементів. Для літій-іонних акумуляторів цей показник повинен складати від 3,7 до 4,1 Вольт, помножених на кількість елементів. Якщо показання задовільні, можна приступати до заміни елементів. Варто відзначити, що замінювати потрібно всі елементи, а не тільки ті, які прийшли в непридатність.
Нові елементи також повинні бути розряджені. Показник напруги на кожній з них повинен бути рівний 3,1 Вольт. Розряджати елементи слід одночасно, з'єднавши їх паралельно, плюс до плюса, мінус до мінуса. Цю конструкцію потрібно підключити до звичайної лампочці або резистору потужністю 10-20 Ватт. Якщо елементи будуть заряджені, то контролер може вважати їх несправними, або буде заряджати їх доти, поки вони не вибухнуть.
Порядок вилучення елементів старого акумулятора повинен бути наступним: першими повинні бути вилучені елементи з великим плюсом. А от нові елементи потрібно вставляти в зворотному порядку. Для з'єднання елементів краще використовувати не спайку, а контактні тримачі з припаяними до них проводками.
Не слід забувати, що лагодження акумулятора в домашніх умовах - справа небезпечна. Тому всі роботи потрібно виконувати з граничною акуратністю й обережністю.
|