Потрібен такий інструмент:
Ручний каток вагою не менше 100 кг., (Трохи далі в темі, як зробити його самостійно) швабра-движок (дошки, збиті по типу швабри 2.5х1 м.), Трамбування (зверху ручка для рук, а знизу квадрат 20х20 см. Із металу, для утрамбовки руками), лопати, шнурка.
І такий матеріал:
Асфальт (витрата при шарі 5 см. 1 т. На 10 кв. М.), Бордюри, солярка.
Спочатку потрібно спланувати і підготувати основу, потім укладка і планування асфальту, і подальша укочення. Зараз ми розберемося по порядку.
Готуємо основу під асфальт своїми руками:
Перш за все, місця, де буде їздити машина потрібно поглибити під щебенчатой основу і в разі великих дерев за півметра від асфальту, необхідно видалити верхні коріння, які з часом можуть пошкодити асфальтоване покриття. На ділянці для паркінгу прибираємо землю 20-30 см., Якщо рівень двору дозволяє підняти його, тоді можна землю не прибирати. Тепер потрібно встановити маленькі бордюри по периметру ділянки під асфальтування, які гратимуть декоративну роль, а також перешкоджатимуть розповзання асфальту надалі. Викопаємо ями для смуги бордюрів, ставимо два крайніх бордюру на розчин і натягуємо шнурку, щоб вони були в одну лінію. Всі інші монтуємо по шнуру на розчин і також робимо по всьому периметру. Висоту монтажу бордюрів потрібно розрахувати під основу і асфальт, або ставити їх вище майбутнього асфальту, але приблизно на одному рівні. Для паркінгу насипаємо щебінь 10-15 см. Великої фракції, далі всю площу основи під асфальт засипаємо щебенем дрібної фракції 5-10 см. І зверху засипаємо шар піску або відсіву 5-10 см., Проливаємо добре водою і закатаємо катком, там, де каток не дістане, трамбуємо трамбівкою. Головне рівномірно розподіляйте кожен шар. Не забудьте розпланувати злив води в дренажні системи або за територію асфальту. Хороше міцну основу заставу цілісності асфальту на довгі роки, а вода кращий ущільнювач плюс ущільнення катком. Звичайно, ви можете взяти в оренду півторатонний каток для кращого ущільнення, але взагалі для двору вистачає ручного катка. Якщо краї один від одного далеко можете натягнути шнури, щоб бачити рівність площині.
Рекомендую замовити цю роботу у професіоналів: асфальтирование дорог .
Все виконують швидко та якісно, а головне що не дорого.
Укладання асфальту своїми руками:
Шар асфальту повинен бути не менше 5 см., Замовити його можна на асфальтовому заводі. Температура для проведення робіт при укладанні асфальту своїми руками не повинна бути нижче 10 градусів за Цельсієм і погода повинна бути без опадів. Є три типи асфальту: піщаний, дрібнозернистий і грубозернистий. Для двору найкращі типи - це дрібнозернистий і піщаний. Приміром, візьмемо дрібнозернистий асфальт, що складається з піску, щебеню фракції 5-15 мм., Бітуму та мінерального порошку. Готують асфальт при температурі 180 градусів за Цельсієм і везуть на об'єкт в гарячому стані. Як тільки привезли асфальт, необхідно негайно приступати до його укладанні і чим швидше ви це зробите, тим щільніше і надійніше буде покриття. Висипати асфальт з машини можна на 2-3 купи, щоб зручніше було розрівнювати. Тепер рівномірно розкидаємо лопатами, починаючи з одного боку і поступово переходячи на інший край ділянки. Шваброю-движком підрівнюємо, то, що накидали лопатами. У разі ям потрібно докідать, бугра зняти і не забувайте витримувати шар не менше 5 см. Потрібно, щоб працювало кілька людей, одному не впоратися, інакше асфальт замерзне, і ви нічого з ним не зробите. Щоб асфальт не прилипав до лопатам, движку, катку їх потрібно періодично змащувати соляркою. Розпланувавши деяку площу, хтось один бере каток і починає укочування, а всі інші продовжують вирівнювати асфальт. Каток повинен рухатися плавно, не роблячи реверсивного руху і однакового кількість разів на всіх смугах укладання. При великих поперечних ухилах закочувати асфальт потрібно знизу вгору. Зупиняти каток при асфальтування двору своїми руками на охололих асфальті забороняється. При укоченні катком неминуче виникають поперечні шви і щоб їх вирівняти потрібно, закочувати перпендикулярно відносного напрямку укладання асфальту. Каток повинен виступати за гаряче неущільненої покриття на 10-20 см. Вага катка можна збільшити ставши важкому людині на раму катка, тим самим більш ущільнити асфальт.
|