Вибрати масло непросто тому , що на етикетках значиться здебільшого одне і те ж - пастеризовані вершки. Тільки з них , перетворених в маслодельной машині або сепараторі , і складаються три самих жирних виду масла : традиційне - 82,5 % , аматорське - 80 % і селянське - 72,5 %. Відсотки, що залишилися - це вода і близько 1 % сколотин .
Ці назви , співвідношення і технології успадковані від старого радянського ГОСТу , який в 2010 р. замінили позначенням Р 52969-2008 . Якщо бачите його на етикетці , значить , вміст порадує вас знайомим з дитинства смаком . Селянське масло , в старовину йменувалося « чухонським » , - найпопулярніший вид .
«За нашими даними , найбільш гармонійно вершкове і пастеризація поєднуються в селянському маслі , - сказала мені Олена Топнікова , завідуюча відділом маслоробства ВНДІ маслоробства і сироваріння в Угличі . - У ньому зберігаються біологічно активні речовини й уповільнені процеси окислення ».
Масло з чистих вершків називають солодко - вершковим . Але підкислені вершки збиваються швидше. Якщо виробник додав молочнокислі культури , масло називається кисло- вершковим .
Ще в складі може бути сіль. Хоча мені здається , солі слід уникати там , де це можливо , або класти солоне масло в їжу , приготовлену зовсім без солі.
ГОСТ Р 52253-2004 стоїть на етикетках імпортного масла , розфасованого в Росії , і означає , що в упаковці саме вершкове масло , а не яка-небудь суміш жирів різного походження. Ці ж цифри стоять на маслах зниженої жирності - бутербродному (61,5 %) і чайному ( 50 %) - вони легше завдяки знежиреному молоку або пахте . Ще в них можуть бути вершкові ароматизатори та стабілізатори , які Олена Топнікова вважає нешкідливими : «Добавки ці дозволені Роспотребнадзором , вносяться в мікродозах і не завдають значної шкоди. Мені подобаються Низькожирне масла , але їх у нас в країні не виробляють. Вони легкі , малокалорійні , якраз те , що потрібно в середньому віці. А за смаком, запахом і консистенцією схожі на високожирні види олії ».
Мені теж не зустрічалися такі назви в магазинах. Зате попадався самий жирний вид масла - топлене , 99 %. Це масло для смаження , воно не містить інших жирів , але мені якось ближче ідея смажити на оливковій .
Придбати його дешевше можна тут: масло сливочное оптом купить
|