СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО - Игры ФИЛЬМЫ ПРОГРАММЫ РЕФЕРАТЫ статьи

Скачать бесплатно игры для телефона и для PC программы, фильмы игры.Бесплатные фильмы

Главная Мой профиль Выход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Цікаві статті [307]
Інше [82]
Реклама
Мини-чат
Це цікаво

>Уютный семейный ресторан «Т... 

>Какой тепловой насос лучше 

>Детская одежда, чтоб все бы... 

>Mercedes сделал «прозрачный... 

>Активіста Антикорупційного ... 

>Бойовики "ЛНР" і ... 
Опроси
Чи потрібно добавити на сайт online фільми?
Всего ответов: 72
Статистика
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Цікаві статті » Цікаві статті [ Добавить статью ]

Сльози - це корисно?

Це цікаво/это интересно
Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua


Людина - єдине живе створіння, що плаче. Плач здається таким простим дією! Але тут багато незрозумілого. Жінки плачуть більше чоловіків. Річ у біології? Чи в сентиментальності жінок? Або в величиною носа, як припустив один антрополог? Чим менше носові ходи, тим менше сліз витікає через ніс. Наука може тепер розрізняти фізіологічні - рефлекторні сльози, необхідні для зволоження й очищення очей (так «плачуть» ссавці), і емоційні сльози, що виникають, як правило, в печалі і радості.


Біохімік зі США Вільям X. Фрей обрав сльози напрямком своїх досліджень. Вченому допомагають тисячі добровольців, які оснащені спеціальними окулярами з судинами-слезоуловітелямі. Сльози збираються під час переглядів жалісних фільмів. Аналізуючи ці проби, Фрей встановив, що емоційні сльози містять більше білка, ніж рефлекторні. Але поки що незрозуміло, яку користь білок приносить плакав. Емоційні сльози відрізняються від рефлекторних та іншими особливостями. Вони можуть виникати навіть після поразки черепно-мозкових нервів, відповідальних за появу рефлекторних сліз.

Фрей висунув гіпотезу, щоправда, ще не доведену повністю: «Сльози, подібно до інших зовнішніх секреторних функцій, видаляють з організму токсичні речовини, які утворюються під час стресу». Проте які це речовини, вчений поки що не встановив.


Здатність плакати з'являється в людини не відразу, а на 5 ... 12 тижні після народження. Тобто набагато раніше сміху, що виникає приблизно в п'ять місяців. Багато вчених тепер вважають, що плач необхідний для гарного самопочуття. Дослідження показали, що діти із захворюваннями, утруднюють виділення сліз при плачі, часто нездатні впоратися з емоційними стресами.

Антрополог Е. Монтегю вважає, що слізний механізм зміцнився в людини в процесі природного добору, допоміг тим, хто плакав, вижити. «Навіть бесслезний крик немовляти, - зауважує він, - висушує мембрани слизової оболонки носа і горла, дуже схильні у молодих особин впровадження бактерій і вірусів». Коли мембрани змочуються ферментом лізоцимом, який секретується слізними залозами, їх захисні властивості збільшуються.


Сльози заспокоюють, знешкоджують бактерії, поліпшують зір ...

На Русі їх порівнювали з перлами, ацтеки вважали, що вони схожі на камінці бірюзи, а в старовинних литовських піснях їх називали бурштинової розсипом. Погортавши розумні книжки, ми вирішили зібрати найцікавіші «сльозоточиві» факти.

Вчені з'ясували, що полегшення приносить не емоційна розрядка, викликана риданнями, а ... хімічний склад сліз. Вони містять гормони стресу, що виділяються мозком у момент виплеску емоцій. Слізна рідина видаляє з організму речовини, що утворюються при нервовому перенапрузі. Виплакала, людина почуває себе спокійніше і навіть бадьоріше.

Але от люди, які перебувають у пригніченому настрої довгий час, з меншою ймовірністю можуть розридатися, ніж всі інші. Чим триваліше депресія, тим рідше напади «плаксивого настрою», що, у свою чергу, є ознакою притуплення емоцій - одного з найбільш поширених психологічних захворювань. Вчені пояснюють це так: сльози є певним сигналом, закликом про допомогу, який після кількох місяців безпросвітної туги вичерпується. До речі, у що плаче людини задіяно 43 м'язи обличчя, тоді як у сміючись, - всього 17. Виходить, від сліз зморшок набагато більше, ніж чим від сміху.

У предків - стародавніх слов'ян - існував цікавий звичай: заміжні жінки збирали свої сльози в спеціальні посудини, а потім змішували їх з рожевою водою і застосовували для лікування ран. До речі, так само чинили й жінки Візантії та Персії, які здавна помітили, що сльози володіють дивовижною здатністю лікувати поранених воїнів.

Секрет у тому, що в слізної рідини знаходиться антимікробний білок лізоцим, який з успіхом знешкоджує бактерії і не дає їм викликати небезпечні інфекції. Тому-то в казках сльозам і приписується сила «живої» води: проплакав три дні і три ночі над загиблим коханим, красуня самим чарівним чином повертала його з царства мертвих.

А офтальмологи вважають, що сльози потрібні нам для того, щоб ... краще бачити: плівка на рогівці, постійно оновлювана надходженням з слізної залози, забезпечує різкість нашого зору. Її можна порівняти з водяний лінзою, якою був оснащений кінескоп на старому телевізорі.

Сльози також відіграють життєво важливу роль, змащуючи очне яблуко і очищаючи його від дратівливих речовин. До того ж, крім антибактеріальних агентів в сльозах міститься кисень і живильні речовини для рогової оболонки ока, що не має власного кровопостачання.

Щоб слізна рідина не застоювалася, а поширювалася рівномірно, повіки періодично замикаються. Мігая, людина, як і всі сухопутні тварини, змочує поверхню очного яблука, інакше воно висохне. Виходить, що око "плаче" постійно. Для того щоб зробити таку кількість рідини, слізні залози працюють цілодобово.

Деякі особливо чутливі натури зізнаються, що інколи соромляться дивитися фільм в компанії, слухати музику в концертному залі, боячись здатися надміру сентиментальними. Згідно з результатами німецького опитування, ридати від побаченого, прочитаного, почутого витвори мистецтва властиво 71% жінок і 40% чоловіків.

Забавно, але ці так звані світлі сльози проливаються набагато частіше, ніж гіркі - від сумних подій реального життя. Рідина, яка при цьому утворюється, хоч і не виводить з організму шкідливі речовини, але пом'якшує дію адреналіну, кількість якого при порушенні різко підвищується. Точно таким же механізмом пояснюються і сльози, що ллються від нестримного сміху. При цьому солоність самих гірких сліз - від болю і від відчаю - становить лише 9% від океанської води. Сльози, які навертаються на очі, коли ми чистимо цибулю, п'ємо занадто гарячий чай або вичищаємо з очей смітинку, більш прісні.

Синдром «сухого ока»

Коли плівка недостатньо обволікає рогівку або стає тонкою в окремому місці, нервові закінчення тут же сигналізують нам: здається, ніби смітинка потрапила в око. Очі червоніють і запалюються.

Іноді брак сліз обумовлена побічним ефектом від дії деяких ліків - антигістамінних препаратів антидепресантів. До синдрому «сухого ока» веде і прийом багатьох оральних контрацептивів. Практично завжди бідніє слезообразованіе в період клімаксу, але з настанням менопаузи цей процес нормалізується.

Виділення сліз зменшується і з віком: 20% людей старших 55 років страждають від очній сухості. Вельми відчутні незручності відчувають і ті, хто, засидівшись за опівнічним бдінням у комп'ютера, скаржиться на «суху» різь в очах. Не вистачає слізної рідини в приміщеннях, де працює кондиціонер.

Синдромом «сухого ока» страждають практично всі, хто користується контактними лінзами. Сушить очі і блефаропластика - косметична операція з підтягування старечої шкіри на повіках.

У всіх цих випадках треба придбати в аптеках краплі та мазі, що містять штучні полімери, що змазують поверхні очей і частково справляються з іншими важливими функціями, виконуваними сльозами. Як не крути, а без сліз - нікуди!

Вважається, що з приводу і без нього 2-3 рази на місяць плачуть 74% жінок і 20% чоловіків. Правда, останні ніколи не визнаються в цій слабкості. Від болю плачуть 36% жінок і 25% чоловіків. Від любові і пов'язаних з нею переживань - 41% жінок і 22% чоловіків. Чому жінки більш охоче пускають сльозу? Виявляється, справа не в мужності або жіночності, а в біохімії чоловічого та жіночого організмів. Слабка стать сльозливі через що міститься в крові гормону пролактину, який відповідає не тільки за вміння пускати сльозу, але і за вироблення молока під час годування грудьми. А чоловікам ковтати сльози заважає гормон тестостерон, що перешкоджає нагромадженню слізної рідини.

Як плачуть грудничку

Ще не навчившись говорити, немовля досконало володіє мовою плачу. Правда, грудничку плачуть без сліз. У малюків слізні залози функціонують з самого народження, але рідини вони виробляють небагато - її вистачає лише на зволоження очей і їх захист від інфекції. Ставши старшого віку, дитина вже вдається до справжніх сльозам, за допомогою яких знімає емоційну напругу.


Источник:
Категория: Цікаві статті | Добавил: noronk (04.12.2010) | Автор: E W
Просмотров: 678 | Комментарии: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0


 Допоможіть нашому сайту,перейдіть по одній з ссилок:
Всего комментариев: 0
Copyright MyCorp © 2020
Поиск
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Популярно на сайті

Свежие ключи к Microsoft ...

Angry Birds (Злые Птицы) ...

Ключи для NOD32

eset nod32 ключи

Скачать Windows 7 Starter...

Игры Gravity Defied(50 иг...

Age of Wonders III (2014/...

Сканер одягу
Популярно на форум
 • Давайте поговорим 
 • Весела дупа :) 
 • Скажи щось розумне 
 • Красиві фрази... 
 • Підкажіть 
 • Випадкові файли
  [Логічні]
  Как достать соседку: Полный гламур (2009) PC
  [Стрілялки]
  Painkiller: Воскрешение (2010) PC | RePack
  [Фантастика]
  Принц персії - піски часу
  [Гонки]
  Quad Simulator 2010 (Repack)
  [Ігри]
  Dynamite Pro Football 2010
  [Офіс]
  WinRAR 3.93
  [Стрілялки]
  Half-Life Cinematic Mod (2010/RUS/ENG) СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО
  [Фільми]
  Женщина ты свободна / Woman Thou Art Loosed
  [Безпека]
  Активация касперского PC
  [Гонки]
  скачати Grand Theft Auto - Vice City
  (