СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО - Игры ФИЛЬМЫ ПРОГРАММЫ РЕФЕРАТЫ статьи

Скачать бесплатно игры для телефона и для PC программы, фильмы игры.Бесплатные фильмы

Главная Мой профиль Выход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Цікаві статті [307]
Інше [82]
Реклама
Мини-чат
Це цікаво

>Уютный семейный ресторан «Т... 

>Какой тепловой насос лучше 

>Детская одежда, чтоб все бы... 

>Mercedes сделал «прозрачный... 

>Активіста Антикорупційного ... 

>Бойовики "ЛНР" і ... 
Опроси
Чи вмієте ви скачувати з сайту ?
Всего ответов: 108
Статистика
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Цікаві статті » Цікаві статті [ Добавить статью ]

Які причини нудоти?

Це цікаво/это интересно
Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua


Блювота - рефлекторне виверження вмісту шлунка (іноді й дванадцятипалої кишки) через рот (іноді і через ніс).Блювота - сложнорефлекторний акт, що приводить до виверження вмісту шлунку (іноді разом з вмістом кишечнику) через рот - виникає при впливі периферичних або центральних подразників на блювотний центр стовбура мозку і нерідко є одним з основних симптомів важких захворювань, які потребують невідкладної допомоги. У більшості випадків блювання являє собою захисну реакцію організму, спрямовану на видалення з нього токсичних або дратівливих речовин.


Блювоті часто передує нудота - неприємне, безболісне відчуття в надчеревній області, нерідко супроводжується вегетативно-судинними реакціями: зблідненням шкірних покривів, загальною слабкістю, запамороченням, гіперсалівація, прискореним диханням, гіпотензією, серцебиттям. Нудота нерідко супроводжується відмовою від прийому їжі (анорексією). В блювотних акті бере участь та ж мускулатура, що і в акті ковтання, але при цьому її перистальтика протилежно спрямована. Особливостями механізму блювоти є, зокрема, скорочення шлунка при закритому воротаря, антіперістальтіческіе руху стравоходу з розкриттям кардії; крім того, важливу роль відіграють скорочення діафрагми і м'язів передньої черевної стінки.


Нудота - тяжке відчуття в подложечной області та горлі, нерідко передує блювоті. Виникає при дієтичних погрішності, отруєннях, захворюваннях органів черевної порожнини, центральної нервової системи, при вагітності, заколисування і т. д. При деяких захворюваннях, що супроводжуються втратою ваги (рак, СНІД), нудота може бути постійною і, таким чином, загрожувати життю хворого.


При позовах до блювоти під час вдиху при закритому роті зазначається судорожне скорочення дихальних м'язів і діафрагми, а під час видиху - передньої черевної стінки. При цьому тонус антрального відділу шлунка підвищується, а тіла і кардіального відділу - знижується.


Причини нудоти і блювання
Нудота і блювота зустрічаються при багатьох органічних і функціональних розладах. Механізми виникнення блювоти досліджені далеко не при всіх таких розладах, і це ускладнює створення патогенетичної класифікації.


Нудота і блювота виникають при багатьох гострих хірургічних захворюваннях, що об'єднуються поняттям "гострий живіт". Блювота зустрічається при запальних захворюваннях внутрішніх органів (наприклад, при гострому апендицит або гострому холециститі), при кишкової непрохідності і гострому перитоніті. Нудота і блювота можуть виникати і при інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту, у тому числі при хронічній диспепсії. При виразковій хворобі блювота буває мимовільної, але іноді хворий викликає її сам.


Після блювоти наступає полегшення, особливо якщо вихід з шлунку звужений внаслідок набряку або стенозу воротаря. Нудота і блювота часто зустрічаються у хворих з порушеннями моторики шлунково-кишкового тракту, наприклад при постваготоміческом, діабетичному і ідіопатичному парезі шлунку, при порушеннях електричної активності шлунка, а також при запорах, пов'язаних з порушенням іннервації або ураженням гладеньких м'язів шлунково-кишкового тракту.


Для діагностики атонії шлунка виконують або сцинтиграфію шлунка, або рентгенографію з контрастним речовиною. При непоясненої нудоти і блювоти за допомогою електрогастрографіі або (в експерименті) імплантованих в серозну оболонку шлунка електродів іноді вдається зареєструвати посилену або нерегулярну електричну активність.


Блювота зустрічається при будь-якому виді кишкової непрохідності (наприклад, при спайковою хвороби, обтурації пухлиною, утиск грижі, заворот), а також при захворюваннях печінки, захворюваннях підшлункової залози і захворюваннях жовчних шляхів.


Вірусні, бактеріальні інфекції та паразитарні інвазії шлунково-кишкового тракту, як правило, супроводжуються вираженою нудотою і блювотою, а нерідко і проносом. Гострі загальні інфекції з лихоманкою, особливо у дітей молодшого віку, також супроводжуються блювотою і вираженим поносом. Блювота при інфекціях, які локалізуються поза шлунково-кишкового тракту, мабуть, обумовлена стимуляцією хеморецепторной тригерній зони довгастого мозку токсинами або метаболітами.


При неврологічних захворюваннях з підвищенням ВЧД (пухлини, енцефаліт, гідроцефалія) також буває блювота - нерідко нестримне, "фонтаном". Запаморочення при захворюваннях внутрішнього вуха, наприклад при гострому лабіринті і синдромі Меньєра, часто супроводжується нудотою і рвотой.Прі заколисування зазвичай спостерігаються нудота, блювота, слинотеча і зниження апетиту, а також млявість, пітливість і головний біль.


Мігрень, вегетативний криз при спинний сухотці, менінгіт і падіння артеріального тиску також можуть супроводжуватися нудотою і блювотою. Нудота і блювота зустрічаються при інфаркті міокарда, особливо трансмуральному інфаркті міокарда або інфаркті міокарда з ураженням задньої стінки, а також при серцевій недостатності (можливо, внаслідок застою крові в печінці). Втім, треба завжди пам'ятати про те, що нудота і блювота у таких хворих можуть бути обумовлені прийомом лікарських засобів (наприклад, наркотичних анальгетиків або серцевих глікозидів).


Нудота і блювота часто спостерігаються при злоякісних новоутвореннях, особливо в термінальній стадії. Нудота і блювота часто зустрічаються при виражених метаболічних порушеннях і ендокринних порушеннях, зокрема при уремії, діабетичному кетоацидозі, гіпопаратиреозі і гіперпаратиреозі, тіреотоксіческом кризі, а також при надниркової недостатності (особливо гострої).


При ранньому токсикозі вагітних нудота і блювота, мабуть, зумовлені зміною гормонального фону. Стан, при якому у вагітних внаслідок багаторазової блювоти виникають порушення водно-електролітного балансу та білкового обміну, називають нестримною блювотою вагітних.


Нудота і блювота можуть бути обумовлені побічними ефектами лікарських засобів. Одні препарати безпосередньо діють на тригерних хеморецепторную зону (серцеві глікозиди, морфін, гістамін, фенітоїн, деякі протипухлинні препарати). Інші викликають рефлекторну стимуляцію блювотного центру, подразнюючи слизову шлунка (саліцилати, амінофілін, деякі антибіотики, іпекакуана). Бактеріальні токсини (наприклад, при харчове отруєння) також можуть викликати блювоту.


Психогенна блювота - це хронічна блювота, що виникає при емоційних та інших психічних розладах. При психогенної блювоті частіше за все не відзначається виснаження, оскільки об'єм блювотних мас невеликий. У деяких хворих це швидше регургітація, ніж блювота, причому зниження ваги не відповідає частоті та вираженості блювання (судячи зі скарг хворого). Нервова анорексія і нервова булімія нерідко супроводжуються блювотою і схудненням.


Існує ряд лікарських препаратів, які полегшують симптоми нудоти і блювання:
Бензадіазепіни (діазепам, лоразепам), що володіють анксіолітичних, седативний ефект, здатністю пригнічувати парасимпатичні (в тому числі, вестибулярні) пароксизми, найбільш широко застосовуються при лікуванні умовно-рефлекторної блювоти, а також входять до схеми лікування блювання, що розвивається на фоні хіміо-і променевої терапії злоякісних пухлин.
Фенотіазини. Препарати цього класу блокують дофамінові рецептори (D 2) у центральній нервовій системі, і, зокрема, в мезолімбічної системі і тригерній зоні центру блювоти. З цим пов'язана наявність властивостей нейролептиків і протиблювотних властивостей. Фенотіазини призначають у ситуаціях, коли спостерігається виражена, некупіруемая іншими засобами блювота: блювання при хіміотерапії, променевої терапії з приводу злоякісних новобразованій, блювоті центрального походження (тріфлуоперазін). Серед препаратів цієї групи виділяється галоперидол, що володіє вираженим протиблювотну дію. Він знижує тонус порожнистих органів, моторику і секрецію в шлунково-кишковому тракті. Його застосування обмежується, в основному, веденням хворих у післяопераційному періоді, призначенням у випадках наявності гикавки, блювоти, стійких до лікування іншими засобами.
Блокатори М-холінорецепторів. Гиосциамин бутілбромід надає розслабляючу дію на клітини гладеньких м'язів шлунково-кишкового тракту (переважно антрального відділу шлунка, 12-палої кишки), жовчо-та сечовивідних шляхів, матки, уповільнює шлунково-кишкову перистальтику і антіперістальтіку і знижує секрецію. Крім того, надає центральне холіноблокуючу дію. Пріфінія бромід діє переважно периферичний холінолітичних ефект. Дісменгідрінат характеризується змішаним механізмом дії, блокуючи центральні та периферичні М-холінорецептори і рецептори до гістаміну 1 типу (Н 1). Спектр показань для їх призначення досить широкий і включає нудоту і блювоту при гострих гастроентеритах і гарячкових станах, блювоту центрального та умовно-рефлекторного походження, блювоту при непереносимості лікарських засобів, після променевої терапії. Призначення дісменгідроната показано при кінетозах.
Протиблювотними ефектами мають селективні антагоністи центральних і периферичних 5-гідроксітріптамінових (серотонінових) рецепторів - ондансетрон, гранісетрон, Тропісетрон. Механізм їх антіеметіческого дії обумовлений конкурентним пригніченням хеморецепторів тригерній зони головного мозку і периферичних серотоніну (5-НТ 3) рецепторів. Препарати найбільш добре зарекомендували себе у профілактиці та купировании блювання у післяопераційний період, зокрема, після холецистектомії. Ондансетрон, Тропісетрон і гранісетрон ефективно застосовуються для профілактики і усунення нудоти і блювання, що розвиваються на тлі хіміотерапії (наприклад, введення високих доз цисплатину) і променевій терапії з приводу злоякісних новоутворень.
Блокатори Н 1 - рецепторів гістаміну. Меклозін - антигістамінний засіб із слабкою антихолінергічну активність. Взаємодіє з рецепторами вестибулярного аналізатора, завдяки чому проявляється протиблювотний ефект, зменшується запаморочення. Основними показаннями до призначення меклозіна служать хвороби руху, захворювання внутрішнього вуха, хвороба Меньєра. Прометазину - препарат з аналогічним механізмом дії. Надає протиблювотна, седативну, анксіолітичну дію і може бути призначений при нудоти і блювоти різного походження; будучи похідним фенотіазину, надає також слабкий антипсихотичний ефект.
Застосування кортикостероїдів (дексаметазон, метилпреднізолон) сприяє зменшенню виразності болю, нудоти і блювання у хворих в післяопераційному періоді. Крім того, кортикостероїди сприяють зниженню внутрішньочерепного тиску.
Прокінетікі. Блокатор периферичних та центральних дофамінових рецепторів метоклопрамід (Церукал) є високоефективним протиблювотну засобом. Препарат знижує рухову активність початкового відрізка тонкої кишки і сприяє усуненню дуодено-гастрального рефлюксу, покращує евакуацію їжі зі шлунка завдяки підвищенню фазової активності антрального відділу.
Метоклопрамід застосовують при нудоти і блювоти різного походження і використовують як для швидкого усунення симптомів, так і для профілактики. Зокрема, препарат успішно застосовується при таких станах, що супроводжуються труднокупіруемой нудотою і блювотою, як мігрень, уремія, черепно-мозкові травми, променеве похмілля, лікування цитостатиками, діабетичний гастропарез.
Метоклопрамід (Церукал) усуває блювоту, викликану передозуванням лікарських засобів, зокрема, морфіну і апоморфіну. У післяопераційному періоді зменшує вираженість нудоти і блювання, що розвиваються, внаслідок травмування очеревини.
Домперидон найбільш ефективний при нудоти і блювоти, що супроводжують функціональні розлади моторики шлунка та початкових відділів тонкої кишки.
Препарати різних груп. Протиблювотний ефект гідроксизину пов'язують з пригніченням активності підкоркових структур центральної нервової системи. Препарат не пригнічує діяльність кори головного мозку. Антіеметіческім дією володіють сульпірид і діметпрамід, що впливають на хеморецептори тригерній зони і ретикулярну формацію головного мозку.


Лікування блювання народними засобами

Блювота зазвичай викликається надмірним споживанням їжі або алкоголю або стресом. Вона є самим швидким способом позбавлення організму від небажаних речовин. Після нападу блювоти слід лягти і відпочити. Під час відпочинку потрібно подумати про те, чи немає в життя чого-небудь або кого-небудь, від чого / кого хотілося б позбутися. Важливо вирішити, як це зробити. Не слід нічого їсти протягом години. Якщо хочеться, можна випити холодної води або посмоктати шматочки льоду. Потім випити невелику кількість будь-якої рідини до смаку, уникаючи молочних продуктів та апельсинового соку. Можна приймати по 1 столовій ложці рідини кожні 15 хвилин.


Якщо рідина утримується в організмі, варто збільшити дозу на 1 столову ложку під час двох наступних прийомів, які повинні чергуватися з двома звичайними дозами по 1 столовій ложці (1 столова ложка через 15 і 30 хвилин, потім 2 столові ложки через 45 і 60 хвилин і т.д.). Слід почекати, поки не пройде 16 годин з моменту блювоти, і тільки тоді можна вводити їжу. Треба спробувати з'їсти ячмінну або вівсяну кашу, або неполірований рис, або що-небудь апетитне, але легке. Не треба пити молоко. Як минула ще 12 годин можна поступово повертатися до своєї звичайної дієти.


Источник:
Категория: Цікаві статті | Добавил: noronk (04.12.2010) | Автор: E W
Просмотров: 927 | Комментарии: 0 | Теги: | Рейтинг: 1.0/1


 Допоможіть нашому сайту,перейдіть по одній з ссилок:
Всего комментариев: 0
Copyright MyCorp © 2020
Поиск
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Популярно на сайті

Свежие ключи к Microsoft ...

Angry Birds (Злые Птицы) ...

Ключи для NOD32

eset nod32 ключи

Скачать Windows 7 Starter...

Игры Gravity Defied(50 иг...

Age of Wonders III (2014/...

Сканер одягу
Популярно на форум
 • Давайте поговорим 
 • Весела дупа :) 
 • Скажи щось розумне 
 • Красиві фрази... 
 • Підкажіть 
 • Випадкові файли
  [Безпека]
  Norton AntiVirus 2009 Gaming Edition v.16.5.0.135
  [Стрілялки]
  Half-Life Cinematic Mod (2010/RUS/ENG) СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО
  [Стрілялки]
  Скачать игру World of Tanks (2010)
  [Стрілялки]
  скачати The Incredible Hulk / Невероятный Халк
  [Стратегії]
  Majesty 2 + Битвы Ардании (2010/RUS/1600Mb) СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО
  [Ігри]
  Танчики Pro 6.2.0.1 [java, rus, multiscreen]
  [Безпека]
  Новый сборник ключей для всех продуктов Касперского от 10 февраля 2010 года ABBL( 700 шт.)
  [Пригоди]
  Lord of the Rings: The Conquest (2009)
  [Мультимедіа]
  Милицейский фоторобот
  [Ігри]
  Predators | 240*320
  (