СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО - Игры ФИЛЬМЫ ПРОГРАММЫ РЕФЕРАТЫ статьи

Скачать бесплатно игры для телефона и для PC программы, фильмы игры.Бесплатные фильмы

Главная Мой профиль Выход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Біологія [4]
Географія [3]
Історія [2]
Хімія [2]
Фізика [1]
Українська мова і література [0]
Психологія [3]
Реклама
Мини-чат
Це цікаво

>Уютный семейный ресторан «Т... 

>Какой тепловой насос лучше 

>Детская одежда, чтоб все бы... 

>Mercedes сделал «прозрачный... 

>Активіста Антикорупційного ... 

>Бойовики "ЛНР" і ... 
Опроси
Чи потрібно добавити на сайт online фільми?
Всего ответов: 72
Статистика
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Реферати » Географія [ Добавить статью ]

Історичний розвиток та структура географічної науки

Це цікаво/это интересно
Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua


Протягом віків в розвитку географії панували серед учених дуже ріжні поняття щодо єства і завдань географії. У старинних Греків назвою географії (гео — Земля, графо — пишу) означувано спершу науку, яка учить чертати географічні карти, отже, щось гейби нашу теперішню картографію. До сеї науки належали: вид і величина землї, роздїл суші і моря, взаїмне положення суши й важнїйших їх місць зглядом себе і т.д. Зразу мала географія ті всї річи представляти на географічних образах Землї — на географічних картах. Першу таку карту спорудив Анаксімандер з Мілєта в першій половині VI віка до Христа. Поволи однак війшло в географію також описуванє Землї словами і зачались поволи творити система географії. Хотяй є самозрозуміле, що фізична географія не могла ще тодї дійти до важнїйших результатів, бо загальні природні науки ще не були достаточно розвиті, то математично-астрономічна частина нашої науки за приводом Ератостена і Птолємея дійшла до зглядно дуже великого степеня розвитку. Природа цїлої Землі взагалі і кождого краю осібно вважалась головним предметом географії вже в старинних віках, хоч була ще дуже мало розслїджена.

Однак також вже в старинних віках являєсь в географії напрям, що виростає невдовзї в дуже обширну галузь нашої науки. Головні представителї сего напряму Геродот, Страбон, Помпонїй Меля в своїх творах не мають на оцї Землї яко цілости, лиш описують по черзі ріжні краї тодїшної Вселенної. Позаяк природа країв в старинних часах не була майже зовсім розслїджена, бож природні науки доперва почали були розвиватись, тому у письмах згаданих учених старинности природа краю майже нїякої ролі не грала. Чоловік і єго дїла представляли для них головний інтерес, і під назвою географії описувались народи з їх звичаями, релігіями, державами, містами, дорогами, були отже в тїсній звязи з істориєю народів, котрих краї вони описували. Бож те, що описувалось в ріжних краях, були майже виключно лише вислєдки історико-культурного розвитку даних народів.

Так отже розвинулась в старинности дуже сильно, ба аж вибуяло, історична географія описова. І она скорим та сильним своїм розвитком приглушила зовсїм математичну і фізичну географію, що доперва начали розвиватись і розвивались пиняво, як і всї инші природні науки в старинности. Природний поступ науки географії на тім сильно потерпів, бо географія Страбона припадала більше до вкусу всякому, як строго-наукова географія в змислії Птолємея. Правда, що наукові круги пізнїйшої навіть старинности вважали географію математичну властивою географією, але в ширших кругах щораз загальнїйше входило в звичай означати назвою географії лиш історично-етнографічно-статистичний опис краю, іменно тому, що математичну географію управляли головно астрономи.

Старинні віки полишили отже яко спадщину лиш математичну географію досить розвиту, малі несистематичні початки фізичної географії і надмірно розбуяну історичну географію описову. Така спадщина була для розвитку географії не дуже корисна. Іменно описова історична географія в єї виразно практичними, майже бедекерівськими, цілями була для розвитку географії таким самим галапасом, як астрольогія для астрономії, альхемія для хемії, оккультизм для медицини і т.д. Ті науки потрафили давно увільнитись від сего балясту, навязаного їм клясичною старинностю, географія іменно ж в школї і серед ширших кругів інтелїгенциї терпить під тягаром сего балясту і до тепер.

Середні віки причинились до розвитку географії дуже мало. Загальне обниженє чисто наукових інтересів і специяльний занепад наук природних відбили ся на географії дуже некорисно. Хоч трафлялись великі люди, що висловляли часто генїальні погляди в царині географії пр. Альберт Великий і Данте, то загальний позем географічної науки понизивсь сильно. І географія Арабів не потрафила дійти до більшого самостійного розвитку і держалась головно вказаних Страбоном доріг. Впрочім арабські географічні твори середніх віків, так само як сучасні християньскі, суть повні байок і куріозних поглядів.


Источник: http://www.br.com.ua/referats/Geografiya/28627.htm?get=p23&oid=28627&key=65d2ea03425887a717c435081cfc5dbb
Категория: Географія | Добавил: noronk (03.01.2011) | Автор: Олександр E W
Просмотров: 1578 | Комментарии: 0 | Теги: Історичний розвиток та структура ге | Рейтинг: 0.0/0


 Допоможіть нашому сайту,перейдіть по одній з ссилок:
Всего комментариев: 0
Copyright MyCorp © 2020
Поиск
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Популярно на сайті

Свежие ключи к Microsoft ...

Angry Birds (Злые Птицы) ...

Ключи для NOD32

eset nod32 ключи

Скачать Windows 7 Starter...

Игры Gravity Defied(50 иг...

Age of Wonders III (2014/...

Сканер одягу
Популярно на форум
 • Давайте поговорим 
 • Весела дупа :) 
 • Скажи щось розумне 
 • Красиві фрази... 
 • Підкажіть 
 • Випадкові файли
  [Бойовики]
  Знак зверя / Tribulation
  [Офіс]
  Скачать бесплатно Nero Multimedia Suite 10.5.10500 (RUS/2010) без регистрации и смс
  [Стратегії]
  Противостояние. 3D. Перезагрузка (2010/RUS)
  [Офіс]
  Видео конвертер Format Factory 1.85 скачать
  [Ужаси]
  Наследник дьявола / 666: The Child
  [Офіс]
  Windows XP Pro SP3 SET Edition( v10.6.1)RUS
  [Офіс]
  Скачать бесплатно LeaderTask 6.9.7.1 Rus без регистрации и смс
  [Стрілялки]
  S.T.A.L.K.E.R. Тень Чернобыля "Eraser" СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО
  [Гонки]
  Скачать LowRider Extreme
  [Стрілялки]
  СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО Raven Squad: Operation Hidden Dagger (2010/RUS/RePack by Ultra) PC
  (