У наш час використання розшифровки чисел необхідно для того, щоб убезпечити себе від різних проблем, які можуть виникнути з вини неуважного виконавця (просто помилився) або «з вини» контрагента, який свідомо збільшив суму договору шляхом приписки декількох цифр до раніше зазначеній сумі. Що ж стосується такого «креативного творчості» в договорах, то слід пам'ятати, що договір - це палиця з двома кінцями, яка може боляче вдарити будь-яку зі сторін. Тому питання про те, чи потрібно прописувати суми прописом в договорах, дорученнях, листах, що мають відношення до перерахування грошових коштів, стояти не повинен. А ось розібратися з тим, як правильно прописувати ці суми, варто. При цьому Цивільний кодекс РФ не містить жодних посилань на те, як ці суми повинні прописуватися в договорах, дорученнях.
Отримати цифри прописом можна на сайті: summapropisyu.info. Без жодних граматичних помилок.
Спочатку зупинимося на бухгалтерських документах. Тут все більш-менш зрозуміло. Як правило, основна маса документів, які доводиться заповнювати співробітникам, є первинними обліковими документами. Правила роботи з ними регламентуються Федеральним законом від 21.11.1996 р № 129-ФЗ «Про бухгалтерський облік». Первинні облікові документи поділяються на:
документи, форми яких затверджені постановами Держкомстату РФ;
на документи, форми яких не затверджені, але тоді вони в обов'язковому порядку повинні містити необхідний мінімум реквізитів, зазначених у законі про бухгалтерський облік. Один з обов'язкових реквізитів таких документів - вимірювачі господарської операції в натуральному вираженні і грошовому вираженні. При цьому закон не містить явної посилання на необхідність розшифровки грошового вираження.
Багато затверджені форми первинних облікових документів містять не тільки рядки із зазначенням сум, а й рядки для їх розшифровки прописом. Відповідно до постанови Держкомстату РФ від 24.03.1999 р № 20 «Про затвердження порядку застосування уніфікованих форм первинної облікової документації» видалення окремих реквізитів з уніфікованих форм не допускається. А це означає, що заповнення реквізитів за вказівкою сум і їх розшифровка є обов'язковими. Порядок заповнення цих реквізитів не встановлено. Хоча в бухгалтерських документах він практично не викликає ускладнень.
|