Коноплі використовувалася в якості лікарського засобу протягом багатьох століть, вперше вона згадувалася китайським міфічним покровителем землеробства і медицини Шень Нуном в 2737 р. до нашої ери. Коноплі є однією з 50 «фундаментальних» трав традиційної китайської медицини, її призначають при широкому спектрі показань:
«Всі частини конопель використовується в медицині: сухоцвіти, плід-сім'янка, насіння, олія, листя, стебло, корінь і сік. Квіти конопель рекомендуються при 120 різних формах захворювань, при порушенні менструального циклу, і ранах. Сім'янка конопель, яка вважається отруйною, стимулює нервову систему, у великих дозах призводить до галюцинацій і втрати координації рухів. Сім'янки приписані при нервових розладах і для місцевої анестезії. Насіння конопель, під яким мається на увазі білі ядра - горішки, що використовуються для найрізноманітніших станів, і вважаються тонізуючу, заспокійливу, зміцнюючим засобом, що стимулює менструацію, має послаблюючу, сечогінну, глистогінну, і коригувальним дією. З насіння конопель робили відвар, який змішували з вином, виготовляли таблетки і порошок, але найпоширеніший спосіб вживання - просто є ядра. Вважалося, що насіння конопель регенерують плоть і запобігає старість. Вони призначалися всередину при післяпологових ускладненнях, отруєння аконітом або сполуками ртуті, запорах і тривалій блювоті. Насіння конопель використовувалися зовнішньо при наривах, виразках, парші, випаданні волосся і пошкодження шкірного покриву. Масло конопель показано при випаданні волосся, отруєння сірої і сухості в горлі. Листя конопель вважаються отруйними, свіжовичавлений сік використовують як глистогінний засіб, при укусах скорпіона, проти посивіння волосся та алопеції. Листя конопель мають антипериодические властивості (профілактика рецидиву регулярних симптомів захворювання). Стебло конопель вважається сечогінним, і використовується з іншими лікарськими засобами при сечових каменях. Для подібних цілей застосовують і сік кореня конопель. Вважають, що сік кореня конопель надає сприятливу дію при післяпологовому кровотечі, покращує матково-плацентарний кровообіг. Настій трави конопель використовується як заспокійливий засіб, напій для втамування спраги і зняття флюсів.»
Замовити насіння коноплі можна тут: семена конопли.
Папірус Еберса (ок. 1550 р. до н. е..) з Давнього Єгипту містить опис конопель. Стародавні єгиптяни використовували коноплю в супозиторії для зняття гемороїдальних болів і для лікування запалених очей.
У Стародавній Індії конопля була одним з основних компонентів у медичній практиці та релігійних обрядах. Древні тексти підтверджують, що лікарі знали психоактивні властивості канабісу та використовували рослину для лікування різних хвороб і недуг: безсоння, головні болі, цілий ряд шлунково-кишкових розладів. Канабіс часто використовувався, щоб полегшити родові болі.
Стародавні греки висушене листя конопель використовували для лікування кровотечі з носа, а насіння конопель для вигнання стрічкових черв'яків. Теплий екстракт насіння конопель у воді або вини використовували для лікування запалення вуха, обструкції слухової труби і отиті. Древні греки використовували коноплі не тільки в медицині, але й у ветеринарії для перев'язування ран і виразок на конях. В 5-м столітті до нашої ери грецький історик Геродот описував, як скіфи Близького Сходу вживали канабіс у паровій бані. Ці ванни заганяли людей в гарячкових станах.
В середньовічному ісламському світі, арабські лікарі використовували сечогінний протиблювотний, протиепілептичний, протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну властивості конопель, і широко використовували каннабиас як ліки протягом століть.
Конопля посівна описана в 19-му та 20-му томах «Природній історії» Плінія Старшого, який згадує її використання як прядильного, харчової і лікарської рослини. Згадується що конопляне насіння — хороший засіб для лікування запору у домашніх тварин, сік трави допомагає від отиту, а корінь можна використовувати як припарок від болю в суглобах, подагри і опіків.
|