1. Візуальний огляд.
Кінцевий можна катувати клієнта, класти йому на живіт праска, але простіше підходити до ремонту "в сліпу", тобто діагностувати апарат з нуля.
Сліди рідини, кава, сік і т.д. відразу повинні насторожити - ремонт буде не з легких.
Приділіть увагу стану штекерів, кріплень, корпусу взагалі, на предмет ударів і падінь. Проведіть пробне включення від мережі, від акуммулятор, без акушкі, але від мережі.
Запам'ятайте, а ще краще запишіть прояв несправності.
2. Розбирання.
Не дивлячись на уявну простоту, процес розбирання-збирання ноутбука дуже відповідальний і трудомісткий, що вимагає акуратності і зосередженості.
По-перше, приберіть зі столу всі предмети, що заважають розбиранні. Над столом приберіть предмети, які можуть впасти на лептоп в процесі розбирання.
Всі гвинтики і дрібниця підписуйте, для того, щоб не пошкодити корпус при складанні, загвинтивши замість 3 мм, 10мм гвинт. Та й з розсипом гвинтів просто можна забути, що звідки. Постеліть на стіл чисту тканину або рушник, бажано «вафельний», воно не дасть дрібним деталям скотитися зі столу і вбереже корпус від подряпин.
Запам'ятайте, розбирання лаптопа не вимагає застосування сили, раз щось не піддається, значить є зачіп, або ще щось не відкрутили. Знімаючи клавіатуру, лицьову панель з точпадом пам'ятайте про плоских кабелях, що з'єднують їх з материнки!
Якщо у вас немає досвіду розбирання, то спочатку вивчіть мануал на цю або схожі моделі. А в ідеалі - зверніться сюди Ремонт ноутбуков и ПК в Киеве. Вам допоможуть все зробити швидко, якісно та за доступними цінами.
3. Материнська плата.
З досвіду роботи, основна маса несправностей - поганий контакт. Якщо лептоп не включається, немає зображення, не реагує на клаву або ще щось подібне, або при періодичних несправності, починайте ремонт з огляду контактів роз'ємів пам'яті,
PCI, HDD, CD-ROM, дисплея і т.д. Причому огляд необхідно проводити через мікроскоп або як мінімум сильну лінзу. Як наприклад у годинникового майстра.
Часто обрив виявляється тільки після механічного похитування виведення тонким шилом. Звертайте увагу на великі планарниє (SMD) мікросхеми такі, як кейбоардконтроллер, мультіконтроллером, контролер LAN і подібних. При підозрі на холодну пайку - пропаять всю мікросхему.
Порушення наскрізного металлезірованного контакту - на 90% вирок материнке.
Якщо несправність лежить глибше, то спочатку визначте призначення невідомих вам мікросхем! Тільки після того, як ви скачаєте опис мікросхеми, ви зможете хоч якось просунутися в ремонті. Володіючи описом основних мікросхем ви зможете зробити висновок про їх взаємної конфігурації.
Не лізьте приладом, а тим більше паяльником Хоч куди поподя! Ви можете необоротно зіпсувати апарат!
Я зустрічав майстрів елозещіх обслюнавленним пальцем за висновками контролерів в очікуванні дива, його не буде!
Ноутбук дуже складний прилад, основна його відмінність від настільного побратима - система харчування. І як в будь-якому апараті псується найчастіше саме вона. Дла живлення чіпсета, процесора і обслуговуючих мікросхем необхідні різні напруги.
Причому подача одних залежить від наявності або параметра інших. На різних лаптопах схема ралізаціі різниться, але принципи залишаються: ШІМ контролер - силовий каскад.
Польові транзистори ключів підлягають перевірці в першу чергу! Контролер пізнає несправність вихідного каскаду дуже швидко. Не чекайте, що там буде щось грітися. Воно просто вигорить, якщо що ... Транзистори можуть не тільки коротити, але і не відкриватися при подачі сигналу на затвор, бажано підозрілі транзистори просто міняти на нові. Зняті з розбирання елементи не гарантують працездатність. Мікросхеми, полярні конденсатори, транзистори бажано міняти на нові.
Перевірте відповідність напруг даташітов з реальними. Наявність генерації на кварцах, повідомлення POST, теплової перегрів чіпів.
Тільки при наявності цієї інформації ви можете продуктивно отримати пораду на форумі!
Робота з мікросхемами у виконанні BGA тема окремої розмови. Навіть не намагайтеся працювати з ними феном. Ізуродуете і плату і чіп.
|