Вишивка бісером для непідготовлених людей здається чимось складним. Частково це так, адже цей вид вишивання вимагає великої концентрації і посидючості. Вишивка бісером дозволить вам реалізувати ваш творчих потенціал і проявити фантазію, створюючи своїми руками справжні витвори мистецтва.
Безперечно, цей вид рукоділля трудозатратен і трудомісткий, але як це не дивно його не так складно освоїти. Отже, для того, щоб почати, вам достатньо лише бажання і запастися терпінням.
Вибір схеми для вишивки бісером
Для того, щоб навчитися вишивці бісером, вам необхідно вибрати схему вишивки, придбати необхідні інструменти і запастися терпінням.
Починати слід з невеликих виробів і простих схем, знайти їх можна тут: http://biserok.ua/catalog/shemi_vishivki_biserom. Нам потрібна схема, яка передбачає використання 5-7 відтінків бісеру. Існують готові набори, в яких підібрані всі потрібні інструменти, матеріали та інструкції/схеми (з принципом роботи), а також канва і бісер ідентичні за розміром.
Схема для вишивки бісером
Схеми та інструкції з набору допоможуть Вам зрозуміти принцип вишивки бісером. Ви отримаєте уявлення про те, як бісер кріпиться на конву, їх співвідношення між собою. Надалі Ви зможете самостійно підбирати бісер під необхідні Вам схеми.
Матеріали та інструменти для вишивання бісером
Отже, які ж інструменти Вам знадобляться? Основні інструменти:
Бісерна голка;
Нитки для вишивання бісером;
Бісер для вишивання.
Бісерна голка
Нам знадобиться спеціальна бісерна голка. Відмінність такої голки від звичайної полягає в тому, що бісерна голка не розширюється у вушка, на відміну від звичайної голки. Бісерні голки тонкі, гладкі, рівні. Бісерні голки відрізняються за номером, який відповідає розміру голки - менше номер - товщі голка.
Нитки для вишивки бісером
Нитки повинні бути міцними і зносостійкими. Товщина нитки підбирається під розмір в отворі бісеру. Також важливим моментом при виборі ниток є те, що нитка повинна бути такої товщини, щоб її можна було двічі протягнути через бісер. Для вишивки підійдуть капронові нитки, нитки муліне, шовкові нитки.
Бісер для вишивання
В першу чергу зверніть увагу на якість бісеру. Бісер для вишивання повинен бути строго однакового розміру і форми. Поверхня бісеру повинна бути однорідною. Ми радимо вам купувати виключно Чеський бісер, цей бісер відрізняється чудовою якістю, а бісеринки пронумеровані за розмірами.
Крім основних інструментів Вам також знадобляться:
Ножиці;
Лінійка;
Лампа;
Контейнер для бісеру.
Також не буде зайвим шило для прочищення бісеру, п'яльця і рама. П'яльця і рама є не обов'язковою умовою, якщо Ви вже маєте якийсь досвід з вишивки бісером.
Підготовка і техніка вишивки
Безпосередньо перед початком вишивки вивчіть і підберіть зручний для Вас спосіб кріплення бісеру. Найпопулярнішими способами вишивки є: монастирський шов, рядковий шов, шов назад голкою, прикрепный шов. Починаючи вишивку, закріпіть тканину на п'яльцях (якщо передбачається їх використання) і нанесіть розмітку. Необхідно розмітити початкові точки і розділити конву на рівні частини.
Техніка вишивки бісером
Вишивка бісером проводиться рядами (одна бісеринка за іншого). Починати вишивку слід від верхнього ряду до нижнього змійкою - закінчуючи один ряд, інший слід починати в зворотному порядку. Поки у Вас недостатньо досвіду, ні в якому разі не починайте вишивати з нижнього ряду, т. к. нитка постійно буде зачіпатися за вже готові ряди.
Пришивати бісер слід рівне, дотримуючись однакову натяг нитки, також слід стежити за нахилом стібків. Використовуйте лінійку, щоб контролювати просування по схемі.
|