Вірус папіломи людини (ВПЛ) - дуже поширена інфекція. 75% людей в світі хоч раз контактували з ВПЛ.
Вірус може вразити клітини слизових і шкіри тільки людину.
Існують більше 100 різних типів ВПЛ.
Типи вірусу папіломи людини
Вірус може існувати в двох формах: поза хромосом клітини або вбудовуючись в її геном. У першому випадку, це доброякісні типи вірусу папіломи людини, в другому - злоякісні.
До злоякісних відносяться 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82 типи. Найбільш небезпечними вважаються 16 і 18 тип (високий ризик розвитку раку).
Всі інші типи вірусу доброякісні.
Спосіб і місце зараження
Злоякісні види передаються статевим шляхом. Доброякісні можуть передаватися:
- Статевим шляхом;
- При оральному сексі;
- Під час пологів від матері дитині (0,1% випадків при наявності інфекції у жінки);
- Контактним шляхом.
У жінок вірус папіломи людини атакує тканини вульви, піхви, шийки матки (до 40 типів ВПЛ), рот, гортань, а також долоні та ступні. Більшість типів ВПЛ мають свою «спеціалізацію» і не інфікують відразу, наприклад, і шкіру рук, і піхву. Деякі типи навпаки можуть заразити одночасно гортань і статеві органи.
Потрібне лікування від цього вірусу? Тоді вам сюди: удаление папиллом .
Якісне, професійне лікування за доступною ціною.
ускладнення
Злоякісні типи вірусу відносяться до вірусів папіломи людини високого ризику, бо можуть з часом перетворитися в передракові і ракові клітини.
Доброякісні іноді викликають бородавки, кондиломи, іноді перетворюються в передракові утворення на шийці матки, але в рак шийки матки не переходять ніколи.
Ці наслідки з'являються у до 5% інфікованих, в інших випадках вірус папіломи людини не дає ніяких ускладнень.
перебіг хвороби
Найбільш часто зустрічається транспортна ВПЛ інфекція (до 90% жінок). Імунна система розпізнає потрапив в організм вірус і успішно бореться з ним самостійно. ВПЛ затримується в таких випадках на зараженій слизової максимум року.
Самими «важкими» наслідками при транспортної інфекції може бути дисплазія шийки матки I ступеня. Цей сценарій розвитку хвороби характерний більше для молодих жінок до 30 років.
При тривалій ВПЛ інфекції імунна система не справляється сама з вірусом і він залишається на більш тривалий термін. В такому випадку ВПЛ може перетворити клітини слизової в передракові і ракові. Але це довгий процес, який може розтягнутися на 10 років. Як правило, тривала ВПЛ інфекція частіше спостерігається у жінок старше 30 (до 10% жінок).
діагностика ВПЛ
На жаль, дослідження не можуть показати, яка саме у пацієнтки інфекція: транспортна або тривала. Немає можливості визначити, як довго ВПЛ перебувати в організмі.
Аналіз на вірус папіломи людини, полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), показує наявність або відсутність вірусу і визначає його тип.
Більш інформативний буде, наприклад, цитологічний тест епітелію шийки матки. Він показує сама якість клітин, уражених ВПЛ. Вони можуть бути або незміненими, або передраковими, або раковими.
У зв'язку з цим жінкам необхідно:
- До 30 років: робити один раз на півроку цитологію шийки матки (мазок по Папаніколау або PAP-тест). Тест на ВПЛ в цьому віці робити безглуздо, тому що дуже часто зустрічається транспортне ВПЛ інфікування.
- Після 30 років: здавати аналіз на ВПЛ плюс цитологічний тест. У цьому віці вірус зазвичай переходить в тривалу інфекцію і треба відстежити момент, коли клітини перейдуть в передраковий стан.
|