Кожен, хто пробував випалювати, знає, як шкідливо позначається на якості роботи поспішність: неправильно випалену лінію або точку, помилково, не на місці, нанесений штрих виправити важко, а часто й неможливо. Тому під час випалювання не слід поспішати, необхідно уважно, акуратно, не поспішаючи наносити малюнок на виріб і всіляко пригнічувати спокуса швидше закінчити роботу, щоб побачити її плоди. Вміння випалювати швидко і акуратно прийде з часом як результат постійних вправ.
Трапляється, що любителю випалювання доводиться тривалий час виконувати одноманітну роботу. Наприклад, при випалюванні шахової дошки потрібно на тридцяти двох клітинах її завдати випалювачем кілька тисяч точок. Добре і красиво виконати цю роботу зможе лише той, хто володіє наполегливістю, вміє доводити розпочату справу до успішного завершення.
Велике значення для якості роботи має також конструкція і правильна налагодження інструменту — випалювача, вміння працюючого повністю використовувати можливості цього інструмента. І, нарешті, важливе значення для якості роботи має порода деревини, з якої виконано виріб, характер її поверхні, а також способи остаточної обробки.
Замовляйте випалювач по дереву дешевше тут: выжигатель по дереву купить в киеве.
Все це треба гарненько запам'ятати кожному, хто хоче осягнути мистецтво випалювання.
Матеріали та інструменти для випалювання.
Отже, давайте вчитися випалювати! Для початку спробуйте випалити один і той же нехитрий малюнок на дощечках з деревини різних порід. Ви дуже швидко переконаєтеся, що найкращі результати виходять на дощечках з деревини м'яких порід дерева — липи, тополі, вільхи.
На дощечках з деревини твердих, крупнопористых порід дерев (дуб, ясен), а також порід, в яких м'які шари чергуються з твердими або смолистими (сосна, ялина, модрина), важко добитися рівномірності глибини і забарвлення випалених ліній, штрихів або точок.
Ми радимо вам тому вчитися випалювати на дощечках і фанері з дрібнопористою деревини однорідного будови: берези, липи.
Повправлявшись у випалюванні на дощечках, приступайте до випалювання малюнків на самодєлках. Не забудьте виріб або деталі виробу перед випалюванням добре просушити, так як погано просушена матеріал при випалюванні буде жолобитися.
Які ж інструменти, необхідні для випалювання?
У яскравий сонячний день можна випалювати, озброївшись лупою, за допомогою сонячних променів. Робота при цьому способі випалювання йде надзвичайно повільно, отримати чіткі, рівні лінії неможливо. Тому для оздоблення виробу, для випалювання на ньому складних малюнків цей спосіб не застосовується.
Можна випалювати металевим прутком або великим цвяхом, розжаривши їх у полум'я примуса, газового пальника або іншого сильного джерела тепла. Цей спосіб випалювання також мало ефективний, так як вимагає великої витрати часу на періодичне нагрівання інструменту. Якщо ж врахувати, що при цьому способі випалювання також важко домогтися точного виконання обраного малюнка, то стане зрозуміло, чому і цей спосіб застосовується рідко.
Широко поширене випалювання при допомозі спеціального інструменту — електровижігателя, який ви бачите тут на малюнку. Великою перевагою електровижігателя є те, що його робочий наконечник — штифт або дротик — нагрівається електричним струмом безперервно, і тому робота йде теж безперервно.
Электровыжигатели, як правило, працюють при напрузі в 2-4 вольта. Тому для користування электровыжигателями необхідні понижуючі трансформатори, які відповідним чином знижують напругу струму освітлювальної мережі.
Дуже добре, якщо пристрій трансформатора дозволяє змінювати напругу, на якому працює электровыжигатель. Це дає можливість регулювати напругу його робочого наконечника в залежності від характеру роботи. У багатьох трансформаторів є по кілька затискачів (клем). Підключаючи электровыжигатель до тій чи іншій парі затискачів, що змінюють напругу, при якому працює апарат .
Випалювання по дереву.
Электровыжигатель з трансформатором.
При підключенні електровижігателя до трансформатора необхідно стежити за тим, щоб монтаж був виконаний добре, то є всі затискачі на трансформаторі і на электровыжигателе були добре затиснуті і забезпечували хороший контакт.
Для роботи з випалювання можна придбати электровыжигатель заводського виготовлення. Він продається разом з трансформатором.
|