Підійшовши до вибору годин впритул, дуже хочеться знайти найкращу і надійну модель, тому багато хто задається питанням, який механізм годинника краще? На сьогоднішній день в наручних годинниках використовую два види механізмів - кварцові і механічні, і для того, щоб зрозуміти, який з них віддати перевагу, слід побільше дізнатися про кожного.
Механічні годинники - це класика жанру, це всім знайомі шестерінки, які перебувають у постійному русі, джерелом енергії в них є пружинний механізм, який закручується при заводі і, розкручуючись, приводить в рух зубчастий барабан, а з ним і весь механізм годинника.
Через нерівномірність розкручування пружини механічні годинники можуть мати деяку неточність ходу (в межах від 4-5 до 45 секунд на добу залежно від моделі). Розрізняють механічні годинники з ручним і автоматичним заведенням (тобто годинник, що знаходиться на вашому зап'ясті, заводяться «самі» - від вашого руху, але для цього їх необхідно носити не менше 8 годин на добу).
Як вибрати механічний годинник? Перш за все, необхідно визначитися, як часто ви збираєтеся носити годинник: адже хтось носить постійно одну і ту ж модель, а хтось збирає цілу колекцію і по черзі носить різні її екземпляри.
Обрати та придбати гарний недорогий годинник можна тут: Улис
Якщо ви плануєте надягати годинник від випадку до випадку, механічні годинники з ручним заведенням підійдуть вам набагато більше, а якщо ви все ж вибираєте модель з автоматичним заведенням, переконайтеся, що вона оснащена функцією додаткового ручного подзавода. У нашому магазині представлені механічні годинники, оснащені швейцарськими механізмами Nouvelle Lemania і ЕТА (компанія ЕТА випускає більше 100 мільйонів механізмів в рік і по праву є найбільшим виробником швейцарських годинникових механізмів!)
У кварцових годинниках джерелом енергії служить батарейка, що живить електронний блок, який, у свою чергу, подає імпульс шаговому двигуну, що повертає стрілки. Неточність ходу у годинника з кварцовим механізмом менше, ніж у їхніх механічних побратимів, вони не вимагають подзавода і, здавалося б, вже давно мали витіснити механічні годинники і зайняти провідне положення серед годинникових механізмів.
Кварцові часиНо, тим не менш, саме механіку ставлять в самі статусні і дорогі моделі! Подібний феномен багато хто пояснює тим, що механіка - це своєрідний живий механізм, на відміну від високотехнологічного, але кілька безликого, що зійшов з конвеєра кварцу.
Як вибрати кварцові годинники? Найчастіше в такому годиннику встановлюються звичайна батарейка, термін служби якої становить кілька років, але іноді застосовуються і інші види харчування. Наприклад, в деяких моделях встановлюються сонячні батареї, для чого циферблат робиться світлопроникним, але для наших погодних умов, коли сонце з'являється на небі не щодня і більшу частину року люди носять одяг з довгим рукавом, такий годинник не надто підходять.
Необхідно продумано поставитися до вибору виробника: наприклад, кварцові механізми Miyota (Японія) і Ronda (Швейцарія) будуть вірою і правдою служити своїм власником протягом тривалого періоду часу.
Підводячи підсумки, відповімо на питання, як вибрати швейцарський наручний годинник: вибір механізму - виключно питання особистих переваг, але якщо ви шукаєте представницьку і дорогу модель, то ваш вибір - механічний годинник, тому що кварцові годинники - це все-таки трохи інший сегмент годинного ринку. Обов'язково зверніть увагу на те, що високоякісні копії швейцарських годинників (не плутати з підробками!) Оснащені виключно висококласними механізмами відомих виробників, які гарантують точну і довготривалу роботу!
|