Правильно підібрані і встановлені освітлювальні прилади дозволяють зробити приміщення затишним і комфортним, а також створюють неповторну атмосферу в кожному інтер'єрі.
Звично ми поділяємо світильники на «загальні» і «місцеві». «Загальні» світильники як правило розташовують на стелі. У таких світильниках одна або кілька потужних ламп, які забезпечують хороший рівень освітленості всього приміщення. «Місцеві» світильники призначені для підсвічування певних ділянок приміщення. До таких світильників можна віднести настільні, підлогові лампи, настінні бра і т.д.
На сьогоднішній день у світильниках використовується два найбільш поширених виду ламп: лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. У лампах розжарювання є спеціальна металева нитка: при подачі на неї електричного струму нитка раскалівается і дає яскравий, жовтуватий, світло. Нитка розжарювання досить часто перегорає, тому лампи розжарювання недовговічні і неекономно.
У люмінесцентних лампах інертний газ заповнює герметичну скляну трубку, покриту рівномірним шаром люмінофора. На кінцях трубки розташовані електроди. При подачі струму на електроди в інертному середовищі відбувається дугового розряд, який, впливаючи на шар люмінофора, змушує його світитися. Люмінесцентні лампи, залежно від виду використовуваного газу (неон, аргон і т.д.) дають світло синюватих, зеленуватих, фіолетових відтінків.
Обрати та придбати якісні недорогі світильники можна тут: испанские светильники
Вибираючи світильники для освітлення Вашого житла, Вам слід задуматися, в першу чергу, про бажаному рівні висвітлення тих чи інших приміщень або ж окремих ділянок. Так, світловіддача люмінесцентних ламп вище, ніж світловіддача ламп розжарювання, а їх світло більш неуважний і менше стомлює очі.
Вибирати світильник слід в залежності від функціонального призначення приміщення, в якому він буде розміщений. Наприклад, в передпокої необхідний досить високий рівень освітлення, адже в цьому приміщенні немає вікон. Тому для передпокою підійдуть світильники з люмінесцентними лампами, які дають яскраве світло при малих енерговитратах.
У вітальні загальне освітлення зазвичай створюється за допомогою стельових світильників - люстр. Вибір форми та розмірів люстри залежить лише від Ваших переваг і загальної стилістики приміщення. Слід пам'ятати, що люстри, низько звисають зі стелі, можна використовувати в досить високій кімнаті. Для кімнати з низькою стелею краще вибрати люстру, щільно прилягає до його поверхні.
Існує правило: візуально «підняти» стелю може світло, спрямований на нього, «опустити» ж занадто високі стелі допоможе світло, спрямований від них. Це правило слід враховувати, вибираючи тип кріплення ламп в стельовому світильнику.
У вітальні також доречно локальне декоративне освітлення. Світло від декоративних світильників зазвичай приглушений, м'який, він спрямований на зону відпочинку, телевізор і т.д. У спальні дуже яскраве світло не потрібен, тут досить м'якого світла лампи на тумбочці або настінних бра. При цьому розташовувати настінні бра краще не над головою сплячого, а на бічній стіні.
Якщо ж Ви плануєте все ж встановлювати в спальні загальне освітлення, то чудово підійдуть вбудовані стельові світильники, що дають розсіяне світло. У спальні також дуже добре виглядатимуть підлогові лампи, світло яких спрямований вгору. Форму і колір підлогових ламп вибирайте відповідно до дизайну Вашої спальні.
У дитячій кімнаті повинно бути як загальне освітлення, так і локальне підсвічування робочого куточка, нічник. Дизайн і забарвлення світильників для дитячої повинні бути яскравими, красивими, цікавими дитині. Для освітлення робочого куточка школяра краще вибрати світильник з лампами, що дають білий світ - такий світло стимулює розумову діяльність і допомагає школяреві зосередитися на заняттях.
У кухні хороший жовте світло ламп розжарювання - він створює затишну атмосферу, підвищує апетит. Для освітлення робочої зони на кухні можна використовувати невеликі світильники з люмінесцентними лампами. Для ванної кімнати та санвузла слід вибирати світильники з захистом від попадання вологи.
Якщо Вам потрібно візуально збільшити кімнату, то підсильте освітленість стін, а якщо ж зменшити - то підлоги і стелі. При цьому в кімнатах великих розмірів краще використовувати світильники прямого світла.
Встановлюючи світильники з різним напрямком світла, стежте за тим, щоб не з'являлися тіні, які можуть вплинути на сприйняття форми як об'єкта, так і інтер'єру в целом.Ізбегайте надто різких перепадів яскравості освітлення - це призводить до стомлення очей. Але якщо освітлення кімнати недостатньо або ж занадто монотонно, то це теж може викликати втому очей.
|