Не маючи недоліків натурального дерева, і в теж час володіючи високою міцністю, OSB-плити отримали застосування і в сфері будівництва та ремонту підлог. OSB є якісним підставою під будь підлогові покриття. OSB-плити підходять для пристрою як чорнової підлоги, так і чистового. Покриття з ОСП прослужать довго, якщо укладання їх буде виконана правильно згідно всім будівельним нормам.
OSB-плити можна укладати на:
• стрічковий фундамент;
• лаги (бруси) першого і другого поверху;
• на опори (викладаються на першому поверсі будинків).
• бетонну стяжку і утеплювач;
вибір OSB
Як і для покрівлі даху, так і для укладання плит на підлогу, найбільше підходять плити OSB-3, вони володіють необхідною міцністю і вологостійкістю. З приводу вибору виробника ми писали в минулій статті.
Розрахунок необхідної кількості плит
Розрахувати скільки вам знадобиться плит можна за формулою:
S п + 7%
Sл
Sп - площа приміщення
7% - враховуємо втрати на Подрєзов
Sл - площа одного листа (2,98 або 3,125 м2)
Потрібна осб плита?! Значить вам сюди: osbcom.com.ua.
Широкий вибір справді якісних плит за доступними цінами.
Вибір товщини OSB плити
Якщо плити укладаються на бетонну підлогу (стяжку) як вирівнює поверхні для забезпечення тепло- і звукоізоляції, рекомендована товщина OSB становить 8-10 мм. При укладанні на лаги (бруси) товщина плити залежить від величини відстані між опорами.
Відстань між лагами, мм Рекомендована товщина плити, мм
400 15-18
500 18-22
600 22
Укладання OSB-плит на лаги
При укладанні ОSB на лаги або бруси перекриття товщину плит ОСБ потрібно підбирати залежно від відстані між брусами. (див. вище)
Між плитами OSB 3 необхідно залишати зазор розміром в 3 мм з кожного боку. При «плаваючому» способі укладання плит потрібно зазор шириною 12 мм між стіною і OSB (плаваюча підлога - відсутність жорсткого кріплення до стін і основи). Плити стикуються на лагах по більш вузькому краю. Для довгих країв також необхідні додаткові опори.
Зазвичай для укладання підлоги використовують двошарове покриття з OSB - несучий шар підлоги, укладається перпендикулярно до лагів, і реставраційний шар - укладається перепндікулярно до несучого шару. Шари скріплюються спіральними 2-х дюймовими цвяхами. Плити кріпляться саморізами або такими ж цвяхами з кроком 30 см на дерев'яні бруси. У місцях з'єднання плит рекомендована довжина кроку становить 15см. Також бажано приклеїти плити до лагів за допомогою спеціального монтажного клею для деревини - це додасть додаткової жорсткості і надійності. З'єднання «гребінь-паз» також слід склеювати. Для цього підійде універсальний клей для дерева D3.
Укладання на бетонну стяжку
На бетонну стяжку ОСП-плити можна укладати під будь-яке підлогове покриття - лінолеум, паркет, ламінат, ковролін.
Плити OSB кріпляться за допомогою саморізів прямо до бетонної підлоги або поверх утеплювача, що забезпечує підвищену теплоізоляцію і стійкість майбутньої підлоги до механічних навантажень.
В основному для таких робіт застосовуються OSB-плити товщиною 8-10 мм, але не більше, оскільки при укладанні плит OSB в якості основи під лінолеум необхідно домагатися максимальної гладкості стиків між плитами. Але по колишньому необхідно залишати зазор між плитами шириною 3 мм, просто потім його закладають за допомогою еластичного силіконового герметика.
Під керамічну плитку
Також практикують укладання OSB-плит під керамічну плитку за рахунок чого створюється додаткова теплоізоляція. У цьому випадку вам знадобиться спеціальний мінеральний клей, застосовуваний для скріплення деревних і керамічних поверхонь (конструкційний або монтажний клей).
Офіційні виробники OSB-плит зазвичай прикладають до свого товару інструкцію по застосуванню і будівельні норми по використанню OSB, тому в разі виникнення питань при укладанні плит найкраще звертатися до заводу-виробнику.
|