Уряд раптово схвалило чергову зміну ПДР. Тепер водії ... зобов'язані залишати місце ДТП. Нехай і не завжди, але в цілому ряді випадків. Революційні новації в Правила були оформлені у вигляді постанови уряду більше тижня тому, проте опубліковані лише зараз.
У діючі ПДР зразка 1993 вноситься ряд поправок. Вони вступлять в силу з першого липня 2015 року та стосуються так званого залишення місця ДТП. До останнього часу за те, що водій покине місце авріі, у нього автоматично з'являлися проблеми зі статтею 12.27 частина 2 КпАП РФ. Тобто перспектива позбутися «прав» на строк від одного року до півтора або отримати до 15 діб арешту. Навіть якщо всі учасники події не мають один до одного претензій, закону було все одно: стійте і чекайте офіцера ГИБДД. Настільки радикальне вимога провокує виникнення гігантських пробок через дріб'язкових зіткнень.
І ось уряд Росії вирішив, нарешті, піти на зустріч здоровому глузду, інтересам автовласників і автодорожньому руху взагалі.
Тепер в ПДД вказано перелік випадків, коли водій не просто має право, а зобов'язаний після ДТП «змінити місце розташування транспортних засобів на проїзній частині».
Більше інформації про автомобілі тут: http://auto.ironhorse.ru/chery-m16-arrizo7_3900.html.
Все найбільш актуальне для водіїв.
Коли в аварії постраждали люди
В першу голову, учасник ДТП зобов'язаний відвезти потерпілого в аварії в найближчу медустанову. Але тільки якщо поблизу немає попутних машин та швидка допомога з поліцією невідомо коли приїдуть. Доставивши стікала кров'ю тіло в лікарню, водій зобов'язаний там повністю здатися: пред'явити посвідчення особи, «права» і документи на машину. Після чого повернутися на місце ДТП і чекати прибуття поліції.
Але ще до вояжу до лікарні він зобов'язаний зафіксувати місце розташування всіх які стосуються ДТП машин, предметів і орієнтирів на місцевості за допомогою засобів фото-і відеофіксації. А також записати дані свідків.
Якщо обійшлося без жертв
Коли ж ДТП обійшлося без жертв і постраждало тільки «залізо», водій зобов'язаний, а не «має право», прибрати машину з дороги в разі, «якщо руху інших транспортних засобів створюється перешкода». Попередньо зафіксувавши все на фото-відео. А далі, якщо учасники ДТП згодні один з одним в його причинах, вони відправляються в найближчий підрозділ ГИБДД або поліції і там оформляють папери. Якщо не згодні - повідомляють в поліцію і чекають вказівок з чергової частини. Або до учасників ДТП вишлють наряд, або їм запропонують з'явитися у відділення за вищенаведеною схемою.
Навіть на самий дилетантський погляд алгоритм «згодні, оформляла в відділенні» стане справжнім «клондайком» для страхових аферистів. Особливо після підвищення до 400 000 рублів максимального розміру виплат по ОСАГО. Не виключено, що у відділів поліції місцями будуть вибудовуватися черги з учасників ДТП, де в ролі постраждалої машини стане виступати уживана преміальна іномарка, а машина-винуватець - древні sitenew.digest.news.bottom .-. Auto.review task: 307408_3
«Жигулі».
Втім, в Російському союзі автостраховиків ніяких особливих неприємностей в цьому сенсі не очікують: «Поправки в ПДР, розроблені ГИБДД, досить чітко описують алгоритм дій при аварії. Крім того, поправки роз'яснюють проблемні моменти, які раніше викликали сумніви у водія при оформленні ДТП за європротоколом - тобто без виклику співробітників ГИБДД ».
Роз'їжджаємося без пояснень
Залишилося розповісти про ще один випадок, коли громадяни зможуть без проблем для себе роз'їхатися після ДТП. Так можна поступити в разі аварії, де пошкоджено виключно майно і «у кожного з цих учасників відсутня необхідність в оформленні ... документів». Тобто в разі «притерлися вже битими бамперами» можна спокійно поступити за наступною схемою: вийшли, подивились, роз'їхалися без претензій.
|