Термін «лосьйон» - це похідне слово від латинського слова «lavare», що означає «мити». Згідно з довідником косметолога, лосьйон - це засіб догляду за шкірою, основними компонентами якого є вода і спирт. Крім цього в лосьйони додають детергенти, дезодоруючі речовини, вітаміни, ліки. Тоніком прийнято називати те ж саме, тільки без вмісту спирту. Хороший тонік - це безалкогольний освіжувач, який допомагає видалити зі шкіри залишки від усіх попередніх процедур. Тонік звужує пори, підтягує і тонізує шкіру обличчя, готуючи шкіру до процедури зволоження.
Основне завдання будь-якого лосьйону - дати шкірі обличчя якомога більше вологи і при цьому зробити так, щоб волога якомога довше не випаровувалася. До того ж лосьйони дуже швидко вбираються і не залишають після себе жодних жирних слідів, що дуже підходить для денного догляду за шкірою обличчя. А речовини, що входять до складу лосьйонів по догляду за обличчям, захищають шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів і тим самим як би оберігають її від передчасного старіння.
Містять спирт лосьйони для обличчя сушать шкіру і тому категорично не підходять для сухої шкіри, але краще не використовувати лосьйони і для жирної шкіри обличчя, оскільки лосьйон, не тільки знімають жир, але і видаляють вологу, і шкіра обличчя може лущитися, стати грубою. Тим, у кого чутлива шкіра обличчя, теж треба бути з лосьйонами поаккуратнее.
Обов'язково ознайомтеся з інгредієнтами лосьйону. Обережніше треба бути і з лосьйонами і тоніком «без спирту». Завжди треба поцікавитися, що в ньому міститься замість спирту (має бути щось, що розчиняє жир). Цей компонент може бути ще більш небезпечним для шкіри, ніж спирт.
Для дезінфекції прищів краще користуватися не лосьйоном або тоніком, а традиційним саліциловим спиртом (зрозуміло, припікаючи їм тільки пошкоджені місця) або антисептичними маслами (чайного дерева, ялиці), а також рослинними настоянками і екстрактами.
Прекрасно зарекомендувало себе тонизирование кожи лица чистою джерельною водою, трав'яними відварами за допомогою розпилювачів. Можна використовувати їх для зміцнення косметики, активізації зволожувача (до і після нанесення) або просто як тонізуючий освіжувач в будь-який час. Ніжний дотик вологи з спрею повертає особі яскравість в будь-який час доби. Розпилювачі незамінні в дуже сухому кліматі, у вітряну погоду, після фізичних вправ або під час повітряних перельотів, коли шкіра обличчя особливо схильна зневоднення.
|