Задамося питанням: як створити газон? Здавалося б, що може бути простіше: виділяємо під це святе діло шматок рідної дачної ділянки і чекаємо, поки на ньому виросте трава. Рости-то вона зростає, але на практиці з'ясовується, що добровільно рости готові тільки будяк, яглиця і кульбабки в довільному порядку. Це, звичайно, важко назвати газоном.
Копає потрібну ділянку, засеиваем газонної травою. Спочатку все дуже навіть красиво, але потім трава відростає, газон виглядає «кошлатим» і недоглянутим. Що ж, беремо газонокосарку і шляхом нескладних маніпуляцій знову робимо красиво. Газон? Звичайно, газон! Здавалося б.
Потім знову починаються проблеми. Газонна трава примхлива, росте не те щоб добре. Крім того, на газоні вже встигли пограти діти, пробіглися собаки (свої або випадково зазирнули), та ще й хто-то пару раз за нього «зрізав доріжку». Від усього цього вигляд газону стає далеко не радісний.
Але це все дурниця в порівнянні з тим, як газон виглядає наступної весни. Нова травичка з трудом пробивається з-під значного шару торішнього «спадщини». Крім того, з'ясовується, що газон вже «прикрашений» опалим листям, шишками, сухими гілками. І добре, якщо тільки це. А то з-під розталого снігу мають властивість «проявлятися» загадково виникли на ділянці і на газоні пляшки, осколки, фантики і інше сміття.
Highslide JS
Проклинаючи все, Ви озброюєтеся підручними засобами, надягаєте робочі рукавички і вбиваєте день або два на те, щоб привести галявину знову в божеський вигляд. Але навіть після цього трава росте, що називається, «повільно і сумно». Повернути газону доглянутий вигляд покликана сучасна садова техніка, а саме - аератори, вертикуттеры і скарифікатори.
Замовити скарифікато можна тут: http://greencorridor.com.ua.
Вертикутер в роботі
Аератори
Життя склалося так, що грунт газону постійно ущільнюється, навіть якщо по ній довго ніхто не ходить. Щільна грунт пропускає все менше і менше повітря, води, а разом з нею і добрив. Від такої несправедливості, власне, газонна трава і чахне. Для того, щоб такого не відбувалося, і потрібен аератор. З допомогою спеціальних ножів він робить невеликі прорізи в ґрунті, завдяки чому в неї може надходити кисень і поживні речовини. Глибина отворів від аератора становить три сантиметри, завдяки чому все це надходить безпосередньо до коріння трави. Навіть не намагайтеся розпушити газон вручну так само глибоко – це неможливо. До речі, саме слово «аераторів» походить від грецького aer – повітря», що прекрасно характеризує його дію.
Вертикуттеры
Слово «вертикутер» походить від двох англійських слів: vertical і cutter. Тобто вертикутер – це дослівно «вертикальний прорізувач». Взагалі кажучи, вертикутер – це «просунутий» аератор. Він не тільки забезпечує вентиляцію грунту, але і вміє очищати грунт від сухої трави, рослинного сміття і навіть лишайників і мохів, які нерідко з'являються під торішньою травою. Обробляти газон вертикуттером необхідно два рази на рік – восени і навесні.
Скарифікатор
Скарифікатор – по суті, той же вертикутер. Ця «розумна машина» може прорізати грунт, як аератор, рихлити її і збирати сміття у спеціальні сміттєзбірники.
Класифікація
Всі перераховані види садових машин можна розділити на дві великі групи: бензинові та електричні. Питання, який з них вибрати, вирішується з міркувань зручності, а також з площі території, яку потрібно обробляти. Якщо у Вас невелика галявина неподалік від будинку – електричного аератора або вертикуттора цілком достатньо. А ось якщо газон знаходиться далеко від дому, то треба або подовжувачем запасатися, або вибирати бензиновий привід. І ще – бензинові машини в середньому набагато могутніше електричних, тому вони краще для обробки газонів великої площі.
|