В останні роки національні кухні стали популярними в Росії. Узбецькі, італійські, китайські, японські і грузинські страви - давно стали улюбленими у громадян нашої країни. Але особливе місце серед них займає японська кухня, яка привернула не тільки російських гурманів своїми унікальними смаковими особливостями, а й любителів смачної їжі всього світу.
Сьогодні в багатьох країнах Європи і США реалізація самого популярного страви японської кухні - суші випереджає навіть продаж піц та гамбургерів. У Росії суші-бум вже пройшов, нині це улюблене багатьма японське блюдо стало звичною частиною щоденного раціону харчування багатьох сімей. Бажаючи стати такими ж стрункими і здоровими, як японці, багато господинь звертаються до служби доставки суші: доставка суши Одесса, щоб побалувати всіх членів сім'ї оригінальним і корисним для здоров'я стравою.
Суші містить корисних вітамінів, жирних кислот і мінеральних речовин набагато більше, ніж приготовлена шляхом теплової обробки їжа. Адже під впливом високих температур основна кількість вітамінів і мінералів руйнуються, а за класикою японської кухні суші не повинно піддаватися ніякої термічній обробці. Основним компонентом суші в Японії є свіжа риба: тунець, лосось, окунь і скумбрія. Іноді рибу замінюють м'ясом краба, восьминога, вугри або креветками.
У суші-бари Росії сира риба доставляється в контейнерах-холодильниках, тому застосовуються для приготування суші морепродукти, як правило, заморожені. Але після заморозки всі корисні властивості продуктів зберігаються, а особливо корисно вживання риби для профілактики захворювань серця і судин. Риб'ячий жир містить багато жирних кислот омега-3, які очищають судини і запобігають ризик утворення тромбів.
Крім морепродуктів, в суші кладуть рис. У стандартній порції суші з 6 шт. рису міститься приблизно 20 гр. Як відомо, страви з рису не сприяють збереженню стрункості фігури, також як і білий хліб, рафінований цукор та картоплю. Але, незважаючи на калорійність, рис є прекрасним джерелом клітковини і вуглеводів. Крім того, у рисі міститься багато білків, заліза, тіаміну і ніацину, які корисні для здоров'я. Щоб не погладшати, потрібно просто контролювати свій апетит.
У середній порції суші 300 ккал, а тому є в непомірних кількостях його, як і будь-яку іншу їжу, не слід. Але насичених жирів в суші міститься в 5 разів менше, ніж у звичайному гамбургері. Для тих, хто боїться зіпсувати фігуру, радимо замість суші замовити сашимі. До складу їх входять всі інгредієнти суші, крім рису, а замість рису в сашимі кладуть овочі і водорості. Наявність морських водоростей в суші робить його корисним стравою для здоров'я опорно-рухової і кровоносної системи. Водорості норі, які кладуть зазвичай в суші, багаті йодом, кальцієм і залізом. Багато в них і вітаміну В12, дефіцит якого заповнити без вживання продуктів тваринного походження неможливо.
Зазвичай суші вживають разом з васабі - спеціальним соусом, який являє собою гірчицю або хрін, змішаний з соєвим соусом. Простим соєвим соусом краще, звичайно, не зловживати, в ньому міститься велика кількість солі. А ось васабі і гарі нічого, крім користі, організму не принесуть. Для тих, хто мало знайомий з японською кухнею, пояснюємо: гару - це замаринований імбир, його подають до суші. Але використовувати гару слід тільки для освіження смаку перед зміною рибних страв. Особливо корисно вживати гару і васабі тим, хто схильний до різних отруєнь. Вони володіють знезаражувальним властивістю і попереджають розвиток кишкової інфекції.
Сьогодні суші продається у всіх барах, кафе, ресторанах і супермаркетах, але купувати їх, де попало, не слід. Свіжа риба, що входить до складу суші, дуже швидко псується і викликає отруєння. При покупці суші обов'язково понюхайте блюдо, якщо відчувається запах нашатирю, то це ознака того, що в його складі присутній ретельно оброблена тухла риба. Не вірте чуткам про те, що при вживанні суші разом зі свіжою рибою в організм можуть потрапити різні паразити, що живуть в рибі. Дійсно, паразити в живій рибі мешкають, але їх немає в замороженою. Всі паразити гинуть при температурі нижче - 4 градусів.
Які б чутки не поширювали про суші, вони набагато корисніше страв з напівфабрикатів, які зазвичай багато їдять на вечерю. Регулярне вживання суші знижує ризик розвитку раку легенів у завзятих курців, попереджає розвиток інфаркту та інсульту, допомагає впоратися з депресій. Адже не дарма серед японців багато довгожителів, кому вже за 90 років. За твердженням вчених, це результат переважання в щоденному раціоні японців страв з риби і морепродуктів.
|