У народі кажуть, шишки на ногах. Це коли кісточка на великому пальці ноги по виду нагадує шишку і випирає. Ці шишки болять, не дають можливості носити улюблене взуття, стають більше і доставляють все більше неприємностей. Інтернет рясніє порадами: від народних рецептів і міжпальцевих вкладок до операції. Давайте з усім цим розбиратися.
Насправді, те, що називають кісточками, шишками на ногах, - це не зовсім шишки, а вальгусна деформація пальця стопи, hallux valgus. Коли перша плюсневая кістка зміщується всередину, а підстава великого пальця зміщується назовні і починає випирати, доставляючи при цьому незручність і біль.
Hallux valgus - захворювання спадкове, що передається по жіночій лінії. Питання лише в тому, наскільки рано почне проявлятися деформація і з якою інтенсивністю. Тут вже до місця згадати і надмірні навантаження на стопу, і трепетно шановані дамами високі підбори, і незручне взуття в принципі. Все це пускові механізми захворювання, посилюючі фактори.
Як лікувати шишки на ногах?
Зверніться сюди: лечение косточки на ноге.
Методи боротьби з hallux valgus діляться на консервативні (індивідуальні устілки, міжпальцеві перегородки в поєднанні з масажем і лікувальною фізкультурою) і оперативні. Якщо деформація супроводжується болем, використовуються медикаменти. У боротьбі з hallux valgus добре зарекомендувала себе ударно-хвильова терапія.
Однак, консервативні методи зможуть лише зупинити захворювання, зняти запалення і біль. Якщо ж людина хоче назовсім позбутися деформації, необхідне оперативне втручання. І тут важливо розуміти, що просто прибрати випирають кісточки - це шлях до рецидиву, вони обов'язково з'являться знову. При hallux valgus необхідна реконструкція переднього відділу стопи, з метою відновлення правильного розподілу навантаження. Для цього виконуються різні види остеотомії в поєднанні з мягкотканное техніками. На ранніх стадіях захворювання можна оперувати відразу обидві стопи, в більш складних ситуаціях - по черзі.
Після операції пацієнт може ходити з першого ж дня, в спеціальному взутті для розвантаження переднього відділу стопи. Ніякого гіпсу. Спеціальне взуття носять від чотирьох до шести тижнів. Надалі пацієнти переходять на звичайне взуття з індивідуальними устілками.
|