Будь автовласник підспудно очікує, що рано чи пізно його машину «відрихтуйте» обрізком арматури п'яний обормот. Або статевозрілий недоук заради розваги напише на ній щось розумне цвяшком або маркером. І коли біда все-таки приходить, постраждалий автовласник робить непоправні дурниці і лагодить потім машину за свій рахунок.
І щоб потім не кусати лікті, діяти потрібно в такий спосіб. Припустимо, ви вийшли вранці з дому і виявили, що за ніч форма і колір кузовних панелей вашої машини явно змінилися насильницьким шляхом.
Для початку, якщо потрібен ремонт то звертайте сюди: ремонт авто фольксваген .
Тут вам нададуть якісний ремонт швидко, а головне - доступно
Нічого не чіпаємо, а телефонуємо
Свій перший порив - кинутися до авто і спробувати якось ліквідувати хоч частину утрати, необхідно припинити на корені. Нічого не потрібно виправляти, заклеювати, відтирати і т.п. Першим ділом викликаємо поліцію і терпляче чекаємо, нічого не пересуваючи і не чіпаючи. Причому, викликати потрібно не співробітників ГИБДД, а наряд з місцевого ОВС. Справа в тому, що даішники займаються оформленням виключно дорожньо-транспортних пригод. А ДТП, згідно з Правилами, може відбутися лише в результаті руху однієї або декількох машин. Тобто наш випадок - за участю невідомого вандала - в категорію «дорожньо-транспортна пригода» не вписується абсолютно. Тому набираємо на телефоні номер 112 і викладаємо оператору що і де відбулося. Чим точніше назвете адреса стався, тим простіше поряд буде вас відшукати.
Якщо машина застрахована по КАСКО, зателефонуйте в свою страхову компанію, повідомивши тим самим її про подію. Хоча ще перед цим дзвінком варто перечитати страховий договір, в тій частині, що описує подібні ситуації. Це допоможе уникнути відмови у виплаті в разі, якщо страхова надумає причепитися до недотримання якихось формальностей. Якщо є можливість скористатися послугами аварійного комісара - сміливо зв'язуйтеся і з ним.
Шукаємо свідків і фотокамеру
Чудесно, якщо раптом виявляться свідки нападу на машину. Обов'язково запишіть їх і імена-прізвища (в ідеалі - паспортні дані) та контактні телефони. Постарайтеся отримати їх згоду свідчити.
Зараз фото-відеокамера є практично в кожному телефоні. Тому рекомендуємо зафіксувати на фото та відео свою машину, її пошкодження, розташування щодо проїжджої частини і навколишніх предметів - все з різних ракурсів. Ідеально, якщо в кадр при цьому потраплять примітні орієнтири. Табличка адреси на стіні будинку, наприклад. Або характерний, легко впізнаваний вигляд вулиці.
Документи поліцейські ...
Спілкуючись з прибулої нарешті поліцією, щоб не позбутися страхової виплати, ні за яких умов не погоджуйтесь з тим, що ви не маєте претензій до кого б то не було, а звернулися тільки за довідкою для фіксації факту пошкодження машини. Також ні в якому разі не визнавайте, що заподіяний авто шкода є для вас незначним. Навіть якщо поліцейський буде приводити такий «логічний» аргумент, що, мовляв «ваша машина все одно застрахована». Завжди затверджуйте, що понесений збиток - значний!
У разі вандалізму щодо вашого авто від поліції потрібно домогтися наступного. Перш за все, зареєструвати сам факт протиправних дій осіб, які пошкодили машину і отримати талон-повідомлення. Цей папір підтверджує, що ваша заява поліцейськими прийнято. Далі треба взяти в ОВС довідку про факт протиправних дій третіх осіб. В ній повинні матися відомості про дату, час, місце і обставини події. А також перелік пошкоджених елементів автомобіля і вказівка на те, що машина пошкоджена встановленими або невстановленими особами.
Юристи попереджають, що формулювання в довідці типу «збиток завдано при невідомих обставинах», може стати справжнім подарунком для страхової компанії. Адже це - відмінне підставою для відмови у компенсації збитку! Про необхідність ретельної перевірки таких «дрібниць» як марка, модель, держномер автомобіля, а також відомостей про його власника і т.п., і говорити нічого.
Ще один документ, який потрібно витрусити з поліцейських - копія постанови про порушення (або відмову в порушенні) кримінальної (або адміністративного) справи за фактом протиправних дій з боку «третіх осіб». Її повинні вам надати строго протягом 10 днів після реєстрації заяви. На цьому папері має бути присутня кругла печатка і підпис слідчого або дізнавача.
Постанови потрібно уважно вивчити. Буває, що поліцейський дізнавач-слідчий, не бажаючи возитися з безперспективним пошуком зловмисників, пише відмову в порушенні кримінальної справи на підставі пункту 1 частини 1 статті 24 КПК РФ. Іншими словами, він не виявив ознак факту злочинних дій у вашому випадку. Для деяких страхових компаній це може виявитися підставою для відмови у виплаті. Тому така постанова потрібно обов'язково оскаржити через місцеву прокуратуру.
... І страхові
Але це може статися вже в майбутньому. А стоячи перед своєю покаліченою «рухомістю», прийняти рішення про її евакуації або початку ремонту можна, лише освіжити в пам'яті правила страхування. І неодмінно проконсультувавшись з представником своєї компанії-страховика. Якщо машина стоїть, наприклад, з розбитими шибками, то має сенс перемістити її на охоронювану стоянку або гараж - щоб уникнути вандалізму і / або «разукомплектации» під
покровом ночі.
Попередньо уточнивши перелік документів, необхідних страховику для виплати вам компенсації, зберіть їх і, приїхавши в страхову, заповніть заяву. Обов'язково запишіть номер свого страхового справи і не забудьте зажадати копію вашої заяви з датою і відміткою про прийняття та перелік прийнятих страховиком документів. І все це - з датою та підписом уповноваженого працівника.
Далі потрібно отримати в страховій компанії напрямок на огляд авто - з датою, часом і місцем і в зазначений термін подати машину експерту. Люди, досвідчені в спілкуванні з лукавими страховиками, рекомендують взагалі старатися в максимальному ступені перевести діалог з ними в епістолярну форму. Щоб у разі виникнення будь-яких «процедурних питань» з термінами оформлення, що перешкоджають виплаті, у вас завжди були залізні аргументи, підкріплені штампами «Пошти Росії».
|