Перейдемо від загальних слів про корисність рефератів до конкретних рекомендацій, як підготувати роботу для конкурсу «НБИК-Т». По-перше, треба визначитися з темою роботи. Можливі теми наведені на відповідній сторінці. Безумовно, можна придумати і якусь свою тему. Правда, тут є кілька проблем. По-перше, самостійно поставити задачу - річ дуже нетривіальна, і навіть не всі студенти та аспіранти мають такий навиком. По-друге, треба придумати таку тему, в якій ви можете розібратися: якщо копнути глибше, то для розуміння багатьох речей потрібно дуже фундаментальну освіту, яке є навіть далеко не у всіх студентів (як мінімум, для доброго розуміння нанотехнологій важливо добре знання квантової фізики : класична наука на таких масштабах, взагалі кажучи, не працює). Ми спробували придумати такі теми, в яких посильно розібратися школяреві, але, повторимося, ніхто не забороняє вам придумувати щось своє.
Якщо вам потрібен реферат, я рекомендую звертатись сюди: написать реферат.
Тут вам швидко та якісно напишуть реферат, радує що це дешево і доступні різні способи оплати.
Як же вибрати тему? По-перше, ця тема повинна вам бути цікава (без цього ніяк, хороших результатів ви будете досягати тільки тоді, коли вам цікаво те, чим ви займаєтеся). Пройдіться по всіх темах, спробуйте в інтернеті почитати доступні матеріали. По-друге, тема повинна бути для вас посильна. Звичайно, ніколи не шкідливо прагнути кращого, але вибирати таку тему, про яку ви нічого не змогли зрозуміти, теж неправильно. Але й вибирати повністю очевидну для себе тему не треба: розбиратися в чомусь теж корисно. Хорошою стратегією є такий вибір: ви розумієте, про що йде мова, не до кінця розумієте деякі приватні моменти, але у вас є відчуття, що ви в змозі за не сильно великий час в них розібратися. По-третє, ви повинні приблизно представляти, що ви з цієї теми напишете.
Отже, тема обрана. Далі треба визначитися з джерелами. По-перше, ми зібрали приблизний список корисної літератури. Спробуйте виділити для себе статті і книжки, в яких ваша тема висвітлена і з якими ви, відповідно, будете працювати. Корисно також пошукати що-небудь ще. Для цієї мети цілком можна використовувати інтернет. Взагалі, вміння знайти в інтернеті потрібну інформацію є надзвичайно важливою якістю ученого (зрозуміло, великі вчені доинтернетовскую часів обходилися і без цього, але в ситуації, коли є таке корисне засіб, було б дивно ним не скористатися). Зберіть всі корисні матеріали та вивчіть їх, спробуйте зорієнтуватися в проісходщяем.
А далі починається найцікавіше. Приступайте до написання роботи. В першу чергу, складіть план реферату. У першому наближенні він виглядає так.
Вступ. Багато хто цікавиться: а що саме треба писати у введенні? Відповідь така: прочитавши добре написане вступ, читач повинен зрозуміти, що йому належить читати у вашій роботі. В першу чергу треба пояснити читачеві, навіщо саме він читає вашу роботу. Поясніть, чим ваша тема цікава і актуальна, сформулюйте основні цілі та результати вашої роботи, приведіть якісь корисні посилання на літературу. До речі, після написання всієї роботи дуже корисно введення підредагувати з урахуванням того, що ви далі написали.
Основна частина роботи. Тут ви власне викладаєте основну суть питання. Радимо тезисно накидати план основної частини, після чого просто-напросто розписати детальніше кожний з тез. Наполегливо рекомендуємо не передруковувати слово в слово тексти з інших джерел: ви все-таки повинні написати свій власний текст (повторимося, викласти якийсь результат своїми словами надзвичайно корисно для його розуміння!). Посилайтеся на інші роботи, якщо ви використовуєте їх результати: по-перше, якщо ви використовуєте якийсь висновок з іншої статті, читач повинен мати можливість зрозуміти, що результат взятий не зі стелі, а якось обгрунтований (і за статтею, на яку посилаються, відновити обгрунтування), а по-друге, це деякий правило пристойності в наукових колах.
Висновок. В кінці ще раз окіньте єдиним поглядом свою роботу і випишіть «сухий залишок» основних результатів. Без цього у читача можуть виникнути питання, про що, власне, була ваша робота.
Список літератури. У ньому приведіть всі джерела, на які посилаєтесь, а також інші корисні книги, статті та інтернет-ресурси.
Результатом зазвичай буває непогана реферативна робота. Правда, на фіналі конкурсу її треба ще й доповісти. Але це вже інша історія ..
|