Причин, за якими люди продають свої ноутбуки, безліч. Купують б / у ноутбуки завжди з однієї причини - бажанні заощадити. У випадку з ноутбуком це бажання цілком виправдано - варто ноутбук пристойно. Купуючи вже був у вжитку ноутбук, ви можете заощадити до 30% від вартості аналогічного нового товару.
Гарантія на б / у ноутбук
Ідеальним варіантом буде покупка ноутбука з ще залишилася гарантією фірми-продавця або виробника. У разі чого ви маєте право на гарантійний ремонт ноутбука. У гарантійному талоні не вказуються паспортні дані покупця, тому гарантійний сервісний центр повинен без проблем прийняти ваш ноутбук.
Якщо офіційна гарантія виробника вже закінчилася, існують два інших варіанти. У разі якщо ви купуєте ноутбук у фірми-перекупника, вони можуть надавати свою власну гарантію. Як правило, вона становить кілька місяців. Однак майте на увазі, що ця гарантія позначиться на вартості ноутбука. Крім того, фірма-посередник має досить багато інших накладних витрат, які також вплинуть на кінцеву вартість ноутбука.
Найвигідніше ви можете купити ноутбук у приватної особи. Правда в цьому випадку ніякої гарантії не буде. Також існує ймовірність потрапляння на непорядного людини. Однак навіть якщо ноутбук зламається незабаром після покупки, ви може відремонтувати його на зекономлені гроші. У гіршому випадку неробочий ноутбук можна продати на запчастини фірмам-перекупникам.
Продати свій старий ноутбук і навіть не робочий за вигідною ви можете тут: скупка нерабочих ноутбуков.
Про що потрібно пам'ятати при покупці б / у ноутубках
Щоб не купити неробочий або «глючний» ноутбук, слід пам'ятати про основні моменти при його покупці.
Насамперед зверніть увагу на зовнішній вигляд продавця. Якщо він зі зневагою ставиться до свого зовнішнього вигляду, неохайний і неохайний, то, швидше за все, і його ноутбук знаходиться в подібному стані. Також прислухайтеся до своїх відчуттів - викликає у вас продавець відчуття порядну людину. Якщо по ходу спілкування у вас виникнуть якісь сумніви - не ризикуйте, пам'ятайте про те, що ринок б / у техніки великий, і ви зможете знайти іншу пропозицію.
установчі диски
Зазвичай в комплекті з продаваним б / у ноутбуком йде тільки зарядка. Однак обов'язково запитайте власника про настановних дисках, які йшли в комплекті з ноутбуком. Їх наявність може істотно полегшити вам життя при перевстановлення ОС.
Подряпини і тріщини
Огляньте ноутбук на предмет подряпин, тріщин і сколів. Подряпини на корпусі - всього лише привід поторгуватися за ноутбук. Якщо за ноутбуком працювали, то від них нікуди не дітися. Особливу увагу потрібно звертати на тріщини в корпусі. Швидше за все, вони є наслідком падінь ноутбука. Навіть якщо візуально матриця ноутбука ціла, можливі мікротріщини на материнській платі. Вони можуть навіть ніяк не проявлятися при роботі, але при натисканні в певному місці на корпус можливий розрив доріжок, і, як наслідок зависання або відключення. Тому не соромтеся після включення злегка притиснути корпус ноутбука.
Подібні маніпуляції варто зробити і з екраном ноутбука. Можуть відходити контакти, і при фізичному впливі можуть проявитися її недоліки: поодинокі биті пікселі або цілі лінії битих пікселів, засвітка екрану, тощо
биті пікселі
Биті пікселі - річ неприємна. Навіть якщо битий піксель знаходиться на краю екрану, він все одно дратує і нервує. Виявити биті пікселі ви зможете в програмі Nokia Monitor Test черзі міняючи суцільну заливку екрану на чорний, білий, червоний, зелений і синій кольори. Це одна з обов'язкових програм яку ви повинні взяти з собою на флешку для перевірки ноутбука (як раз і перевірите USB порти).
перегрів ноутбука
Взагалі, сам факт благополучної завантаження операційної системи є тестом для купується ноутбука. Якщо за словами власника ОС на ноутбуці не встановлена, є серйозні шанси нарватися на несправний ноутбук.
Однак і після завантаження ОС є сенс «поганяти» ноутбук. Необхідно максимально завантажити ноутбук і подивитися - чи не призведе це до зависання або виключення. Це може бути викликано перегрівом, що говорить про проблеми з системою охолодження. Якщо у вас під рукою немає спеціальних програм для завантаження системи, поставте архівування великого обсягу даних (це максимально завантажить процесор) або включите якусь вимогливу до ресурсів гру (це дозволить завантажити і перевірити відеокарту).
акумулятор ноутбука
Варто врахувати, що графік розряду акумуляторної батареї б / у ноутбука може бути нелінійним. Можлива ситуація, коли заряд батареї різко падає після 50% заряду. Як показує практика, проблеми зазвичай виникають на неповністю заряджених батареях. Визначити справжній стан батареї за 10 хвилин дуже складно. Однак все ж візьміть з собою на флешку одну з програм для тестування акумуляторів ноутбуків (наприклад, BatteryMark.Ru). Також непогано було б перевірити зарядний пристрій, поставивши ноутбук на зарядку.
CD / DVD привід
Навіть якщо вам здається, що ви їм ніколи не користуєтеся, все-таки захопіть з собою парочку дисків для перевірки. Ту ж саму Windows простіше встановлювати з диска. Також є сенс взяти з собою кілька порожніх болванок для перевірки приводу на запис.
Жорсткий диск
Для перевірки жорсткого диска я б порекомендував записати на флешку спеціальну програму для тестування жорсткого диска (Victoria, MHDD). Також буде не зайвим подивитися SMART атрибути вінчестера, що характеризують стан жорсткого диска. Перевірка вінчестера займе якийсь час, однак краще їй не нехтувати. Якщо ви з якихось причин не можете цього зробити, то, як мінімум, просто поставте на копіювання якусь об'ємну папку і прислухайтеся до роботи жорсткого диска. Якщо чутні якісь сторонні (крім легкого шелестіння) звуки, то є привід запідозрити несправність жорсткого диска ноутбука.
Перевірка клавіатури
Клавіатура може бути залита. Внаслідок цього можуть не працювати окремі клавіші або навіть цілі блоки. Найпростіше відкрити будь-який текстовий редактор і пройтися по всіх клавішах.
І порада наостанок - торгуйтеся. У цьому немає нічого поганого. Все-таки ви купуєте ноутбук не в магазині, і за кожен виявлений недолік ви можете сміливо просити зменшення ціни.
|