Кожен з нас користується тією чи іншою метео-службою для того, щоб дізнатися, а що власне потрібно буде брати з собою на дачу і чи варто туди їхати взагалі. При цьому, не знаю як ви, а я рідко буваю задоволений якістю прогнозів. Тому згадаємо-ка прикмети наших предків і додамо свіжі наукові знання з тим, щоб забезпечити себе прогнозом навіть там, де метео-служби недоступні.
Для прогнозування потрібно зробити кілька кроків, першим з них має стати визначення типу хмар. В даний час за зовнішнім виглядом виділяють наступні типи хмар (починаючи з найвищих):
перисті (cirrus),
купчасті (cumulus),
шаруваті (stratus),
дощові (nimbus).
Не получається визначити по хмарах? То прочитайте погоду в інтернеті: http://www.vl.ru/weather/arsenyev/.
Їх назви говорять самі за себе, тому я лише додам інформацію. Перисті хмари розташовуються на висоті від 5 до 14 км і тому складаються в основному з кристаликів льоду, дощові же знаходяться вже в сотнях метрів від землі і тому містять практично виключно воду.
У міру зменшення висоти хмари переходять від типу до типу, за списком вище, причому найнижчі, дощові хмари, найтемніші, так як затримують найбільше світла.
Спрощуючи, можна сказати, що чим вище хмари і розрізненими хмари, а це ви вже можете визначити по їх типу, тим більше гарна (сонячна і суха) погода нас очікує. Простежте і за рухом хмар: якщо воно майже відсутній - зміни погоди найближчим часом чекати не варто. Однак сама наявність великої кількості високих хмар може свідчити про те, що погода може змінитися через день-два. Якщо ж хмари помітно рухаються - це свідчить про те, що зміни погоди не за горами. Низькі і щільні хмари майже напевно обіцяють дощ вже сьогодні, а ось низькі але світлі купи вати - не віщують поганої погоди, але вам все ж варто поглядати, а чи не збираються вони в купи і не темніють чи на вашу біду.
|