Доглянутий газон - гордість власника
Догляд за газоном на перший погляд може здатися досить простою справою: полити та вчасно постригти. У реальності ж справа йде куди серйозніше і вимагає часу і сил. Але, як і завжди, все складне можна спробувати спростити і полегшити собі роботу.
Коли газон підсохне від зграя снігу або після весняного дощу, в першу чергу приберіть з його поверхні великий сміття. Потім потрібно грунтовно прочесати газон граблями, прибираючи таким чином пучки загиблої трави і сухе листя. Така обробка допоможе травам легше дихати, а грунті - пропускати воду і корисні речовини (і до того ж позбавить від дрібних бур'янів і моху).
Якщо на вашому перш бездоганному газоні з'явилися невеликі лисини, не забудьте їх прорихлити і розрівняти, а потім рівномірно засіяти такими ж насінням, які використовувалися для всього газону; останнє дуже важливо - інакше плями залишаться, тільки буде там земля, а невідповідна трава. І потім потрібно злегка присипати результат землею і прихлопнуть долонею.
Обов'язково варто підгодувати газон комплексним добривом. Якщо дощу не було більше 10 днів - полити, адже посуха ніколи не йшла рослинності на користь. Після того, як молода трава відросте на 12-15 см., Можна її постригти до 8-10 см. Вже через тиждень газону можна буде додати звичну висоту. Поки бур'яни добре видно на газоні, а їх коріння не зміцніли, потрібно прополоти його. До речі, осот і кульбаба легше викопувати з коренем спеціальним вузьким совком або ножем з довгим лезом.
Після такого весняного догляду газон буде радувати власника щодня.
Вертикальне озеленення
Весна - це ще і вдалий час для змін дизайну вашої ділянки. Останнім часом великою популярністю користується вертикальне озеленення. Таким чином Ландшафтный дизайн допоможе перетворити непоказний будиночок на справжній палац або перетворити ще не до кінця освоєну територію.
У вертикальному озелененні найчастіше використовують однорічні та багаторічні ліани. Вони мають гнучкі стебла, які здатні приймати самі мудрі форми залежно від опори. Але будьте обережні: якщо стіни будови зовні дерев'яні, зайва вологість від ліан може сприяти гниття.
На своїй ділянці можна створити чудову живопліт, яка оживить навіть найпростіший паркан і додасть йому легкість і витонченість. При цьому абсолютно неважливо, з якого матеріалу він зроблений: дерев'яний, кам'яний або кований. Жива огорожа зазвичай створюється з багаторічних видів ліан. Якщо ставиться завдання швидкого створення декоративного ефекту, то можна використовувати однорічні ліани або поєднання неквітучих багаторічних з квітучими однорічними.
Жива огорожа може використовуватися і для розділення функціональних зон на ділянці. Для цієї мети служать садові екрани, ширми і трельяжі, створювані з невисоких ліан на спеціальних опорах у вигляді решіток з дерева, пластикових сіток і плетіння з вербових і горіхових прутів. Для оформлення такого екрану можна використовувати один вид ліан, наприклад, клематиси, плетисті троянди, настурції. Спробуйте поєднувати один вид рослин, гармоніюють за кольором, або висадити цілу колекцію різних ліан.
Кучеряві рослини чудово перетворюють стіни будівель, не тільки прикрашаючи їх, але і захищаючи стіни від зайвої вологи, перегріву і пилу, очищають повітря і насичують його киснем і фітонцидами.
При виборі ліан потрібно враховувати їх характеристики і освітленість обраної стіни. А секрет красивого живого малюнка на стіні будинку дуже простий. Молоді рослини висаджують у грунт або ящики, а їх лазячі пагони закріплюють на поверхні стіни за допомогою скотча або лейкопластиру.
Через два тижні під шматочками лейкопластиру формуються додаткові корені, і рослина чіпляється ними за нерівності і тріщини в стіні. Потім лейкопластир знімають, а рослина продовжує рости по сформованому візерунку само.
Різноманітні за формою арки та перголи, альтанки і павільйони, гірлянди, колони, піраміди - ще одні садові конструкції для вертикального озеленення. Тут також можна проявити фантазію, створюючи дивовижної краси речі на своїй ділянці.
|