В процесі наукової роботи регулярно виникає необхідність вивчати щось нове. Воно й зрозуміло: наука не стоїть на місці, і для того, щоб працювати на її передньому краю, треба бути в курсі самих останніх досліджень. При цьому найчастіше останні результати бувають настільки нетривіальними, що для їх розуміння потрібно докласти значних зусиль. І вчені для цього використовують кілька прийомів.
По-перше, дуже корисно написати за цими результатами якийсь огляд. З одного боку, це набагато спрощує розуміння того, що відбувається. Коли ви пишете якийсь текст, ви так чи інакше обмірковуєте кожен крок, довго думаєте, з яких міркувань зроблений той чи інший висновок, і зв'язний текст є саме показником розуміння цього. З іншого боку, це може значно допомогти вашим колегам. Коли вчені всього світу активно працюють над будь-яким напрямком, ними пишеться просто астрономічне число статей. Але в добі всього 24 години, а треба вести ще й власні дослідження, плюс переважна більшість вчених ще й займається викладацькою діяльністю, читаючи лекції в університетах, і так далі. А якщо врахувати, що на опрацювання однієї статті зазвичай йде досить багато часу, стає дуже важко бути постійно в курсі всього. А якщо в групі дослідників один займається одним напрямком, інший - іншим, а третій - третім, кожен з них може робити огляди по своїй темі, в яких викладати самі ключові моменти великого числа статей, щоб його колеги змогли досить швидко вникнути в те, що відбувається.
Ви повинні написати реферат? За вас це зроблять тут: написать реферат .
Це професіонали які за короткий термін напишуть та вишлють вам його.
Ціна доступна усім студентам, успіхів вам.
По-друге, зроблені огляди літератури часто доповідаються на семінарі. У наукових колах ходить прислів'я, приведена в епіграфі. Дійсно, іноді виникає ілюзія, що щось, написане у статті, очевидно. Ви впевнено говорите на семінарі: «З цього легко зрозуміти, що ...» - і тут Ваш колега задає питання і наводить такий приклад, про який Ви навіть і не здогадувалися, але який відразу робить твердження неочевидним. Починається обговорення, що переростає в жваву дискусію, яка затягується і на годину, і на два ... Часом навіть з'ясовується, що в статті була допущена помилка.
Мало того, написати текст і розповісти його безумовно треба і для власних результатів. Ви щось нове отримали, і тепер про це треба розповісти всім іншим ученим всього світу. А зробити це можна, написавши статтю в науковий журнал. Часом здається, що написати текст обсягом в п'ять сторінок - справа нехитра. Але за відсутності досвіду це зробити дуже і дуже важко, і цьому треба вчитися. Тренуватися можна знову-таки на оглядах існуючої літератури. А ще власну роботу майже завжди доповідають на семінарі. По-перше, щоб підстрахуватися від можливих помилок, по-друге, для обміну досвідом, а по-третє, див. Епіграф (часом буває, що людина сама не до кінця розуміє результати своєї роботи!).
|