Результати соціологічного опитування , проведеного напередодні відкриття мотосезону , показали , що лише четверта частина автомобілістів вважають мотоциклістів рівноправними учасниками дорожнього руху. Решта водіїв або побоюються двоколісного транспорту , або ставляться до них украй негативно .
В опитуванні взяли участь понад 8 тисяч осіб , яким було запропоновано відповісти на прості запитання : як вони ставляться до мотоциклістів , чи є самі мотоциклістами , чи користуються світловідбиваючої екіпіровкою , як поводяться на дорозі при появі мотоцикліста . Також учасникам задали питання про зміни правил дорожнього руху для мотоциклістів - скоротиться Чи в цьому зв'язку кількість ДТП.
Цікавишся мотоциклами?! Тоді тобі сюди: мотики
Повні обзори, опис, характеристики та ціни на мотоцикли.
Причому голосували і самі мотоциклісти : серед учасників опитування водіїв мотоциклів і скутерів виявилося майже 7 %. Проте , результати опитування не можна назвати райдужними : на перше питання ( Як ви ставитеся до мотоциклістів / скутеристам ?) 42,5 % респондентів відповіли «Я їх побоююся , вони непередбачувані » , а чверть ( 27 %) висловили негативне ставлення до двоколісним побратимам ще жорсткіше: « Негативно, вони часто порушують ПДР » і лише 25 % ставляться до них нормально . В цілому , можна сказати , що водії авто , складові на наших дорогах абсолютна більшість , відносяться до мотоциклістів вкрай нетерпимо .
Втім , можна припустити , що причиною такої « мотофобіі » є не стільки консерватизм автомобілістів , скільки нехтування до засобів і правилам безпеки самими мотоциклістами . Більше половини опитаних мотоциклістів не використовують світловідбиваючі елементи . А адже використання яскравою , помітною одягу для них - питання життя і смерті ( автомобілістам такі « знаки відмінності » потрібні тільки при аварійній зупинці).
І , тим не менш , автомобілісти готові миритися з побратимами на мотоциклах : навмисне заважають їм менше 2 % опитаних , 46 % продовжують їхати так само , як до появи мотоцикла , а 35% намагаються триматися від « мотоугрози » подалі - надто вже байкери непередбачувані.
« Сидячи за кермом автомобіля , пам'ятайте - найнебезпечнішим для мотоциклістів та велосипедистів є ваші несподівані вчинки. Наприклад , раптові перестроювання або гальмування. Щоб не провокувати аварії , достатньо при здійсненні маневру включати поворотник , дивитися в дзеркала заднього виду і не здійснювати різких маневрів без причини. Азбучні істини? Але , як показує досвід, багато і їх не знають » , - зазначив головний редактор Авто Mail.Ru Денис Смольянов .
Практично навпіл розділилася аудиторія , відповідаючи на питання про доцільність зміни ПДД: 48,5 % припускають , що мотоциклісти - люди безвідповідальні і при будь-якому розкладі схильні до високої аварійності. Інша половина респондентів налаштована більш оптимістично: 15 % бачать вихід у виділенні окремої смуги для мотоциклістів , а 36,5 % - в комплексних заходи по збільшенню безпеки на дорогах.
«Безумовно , мотоциклісти на дорозі потребують особливого і уважному ставленні в силу особливостей такого способу пересування. І ми робимо все можливе , щоб це увага до них залучити , - говорить керівник Департаменту транспорту Москви Максим Ліксутов . - Однак і мотоциклістам , на мій погляд , варто задуматися про підвищення культури водіння. Це допоможе зробити рух на дорогах Москви безпечнішим ».
Мотосезон в Москві тільки почався. І зростання кількості ДТП за участю мотоциклістів говорить про те , що більшість водіїв не готові до зустрічі з мотоциклістами .
|