Інфаркт міокарда означає відмирання і загибель клітин серцевого м'яза. На місці ураження утворюється рубець, що обмежує здатність серця до скорочення. Це тягне за собою серцеву недостатність і загрожує раптової зупинкою серця.
Класифікація інфаркту міокарда підрозділяється на дві основні групи (крупно і ДРІБНОВОГНИЩЕВИМ), що включають кілька періодів і форм.
При лікуванні інфаркту міокарда розрізняють п'ять основних періодів розвитку:
1. Передінфарктному період, що триває у одних протягом всього декількох хвилин, у інших період нестабільної прогресуючої стенокардії триває до 2-х місяців. Характеризується тим, що напади стають частіше і важче. Це переломний період, коли ще можливо не допустити серйозне захворювання своєчасним лікуванням.
2. Найгостріше період, що виникає раптово і що підрозділяється на різні клінічні форми:
Ангинозная - найбільш часта форма інфаркту міокарда, яку страждає майже 90% пацієнтів. Супроводжується сильними больовими відчуттями в грудях, що віддають у різні частини тіла. У людини при цьому виникає відчуття страху, незрозуміла тривога, пригніченість.
Астматична - за клінічними ознаками походить на напади бронхіальної астми, коли у пацієнта виникає нестача повітря, він не може дихати, почуття здавленості в області грудної клітини. Зазвичай характерна для вторинного інфаркту міокарда.
Абдомінальна - часто яка приймається за кишкове захворювання, через схожих симптомів - нудоти, болі верхній частині живота, зниженого артеріального тиску, блювоти.
Арітміческая - пов'язана з різкими змінами частоти серцевого ритму і його характером. В клінічній картині присутні втрата свідомості, тахікардія, брадикардія, нерегулярність ударів.
Для лікування інфаркту можна використовувати цей препарат: тиотриазолин инструкция .
Все про нього та як його використовувати є на сайті.
Мозгова - що виявляється інтенсивними потужними головними болями. Спостерігається порушення зорового сприйняття, втрата реальності. Наслідком такого розвитку інфаркту міокарда може бути параліч.
І бессимптомная, позбавлена будь-яких больових відчуттів, «німа» і атипова форма захворювання, що спостерігається у хворих літнього віку та пацієнтів з цукровим діабетом.
3. Гострий, що триває 10 днів від початку нападу. Цей період чреватий важкими ускладненнями. У цій фазі відзначається підвищення температури, нудота, зміна показників крові, так як відбувається процес утворення рубця на некротическом вогнищі міокарда. Небезпечний період для пацієнта, що вимагає суворого постільного режиму.
4. Підгострий, що займає приблизно 8 тижнів, коли освіта рубця закінчується, пошкоджені ділянки заміщуються клітинами сполучної тканини. Пацієнту можна злегка послабити строгий постільний режим, проте його стан вимагає постійного контролю з боку медперсоналу.
5. Післяінфарктний, що займає в середньому 6-8 місяців, залежно від тяжкості хвороби. Пацієнта виписують зі стаціонару, однак він повинен постійно спостерігатися при поліклініці, де йому буде призначений курс реабілітації. Найголовніше в цей період - недопущення повторного випадку інфаркту міокарда.
|