Квіти багаторічники садові - Правильний вибір
Крім декоративних особливостей, у багаторічників садових мається ще одна відмітна риса - невибагливість. Але через безліч видів і сортів багаторічних рослин недосвідчені садівники-любителі можуть у підборі оптимальних поєднань для палісадників, клумб, рабаток, бордюрів. Правильно визначитися тут можна, тільки якщо враховувати терміни і тривалість цвітіння рослин, характер виростання.
Садові багаторічники - Гарний сад без клопоту. види багаторічників
Щоб рослини добре почувалися на вашій ділянці, радували пишним цвітінням, необхідно враховувати їх вимогливість до складу грунту, вологості, освітленості. Цілком реально, наприклад, створити прекрасний садочок навіть на тінистих ділянках. У густій тіні, у дерев можна вирощувати тіарелли, купени, копитняк, барвінок, конвалії, Бруннер, волжанку. У постійно вологому грунті будуть добре рости астильби, хости, печіночниці, нескладні у догляді папороті.
Вивчаємо склад грунту ...
Якщо на вашій ділянці грунт глинистий, для посадки вибирайте астильбу, хосту, волжанку, люпин, лилейники, будру. На вологих тінистих ділянках можна використовувати деякі види таких садових багаторічників, як астільба, язичник, конвалія, фіалки, ірис сибірський.
Для популярних останнім часом альпінаріїв підійдуть ацена, алиссум, котяча лапка, армерия, обрієта, ясколка, гвоздика, дріада, гіпсофіла.
Квіти багаторічні - Все на своїх місцях
У групових посадках слід враховувати, що рослини можуть бути високорослими; з засухоусточівих відомі: гайлардия, Сінеголовік, оман високий, юка волокниста, лилейник гібридний, лихнис халцедонським, вербейник, лабазник. До низькорослим, посухостійким багатолітникам можна віднести очитки, волошки, чебрець, едельвейси, а до вологолюбні - фіалки, простріли, будри, манжетку, гейхеру, примули.
Вам потрібні однорічні квіти? Тоді вам сюди: http://palisadmarket.ru/cat/odnoletnie_kultury/ .
Садові квіти однорічні за доступними цінами.
Вдала пара багаторічників прикрасить ваш сад
При виборі разносортних рослин слід враховувати і те, як поєднуються різні види квітів багаторічників між собою. Наприклад, пара астільба - хости: зелень другий посилить яскравість квіток першої, або бадан - ірис сибірський: на тлі витонченого ірису важкий, на вигляд, бадан виглядає дуже ефектно. Враховуйте і забарвлення квітів, наприклад, поруч з фіолетовими добре виглядають жовто-помаранчеві тони. Якщо ви сумніваєтеся в варіантах, посадіть кілька рослин одного виду, але різних сортів.
Сам собі дизайнер
Намалюйте план майбутнього садка. Квітник може бути регулярним - мати строгі обриси, або пейзажним - з межами неправильної форми. Садові доріжки можна прикрасити бордюрами. Намагайтеся правильно підбирати рослини для них. Краще, якщо це будуть компактні кущі, наприклад, хости, примули. По краю газону посадите фіалки (братки). Кучеряві рослини - клематис, хміль, виноград дівочий, кірказон можна розсаджувати вздовж господарських споруд, біля альтанки, в якості опори для них підійдуть металеві прути. Добре продумана композиція з урахуванням природних особливостей садових квітів багаторічників буде ефектно виглядати довгі роки.
Рекомендації по догляду за садовими квітами многолетниками
Однак пам'ятайте, що без догляду сад з багаторічними рослинами залишати не можна. Навіть правильно спланований квітник, що залишився без уваги, швидко втратить свою декоративність. Щоб цього не сталося, рослини необхідно періодично підгодовувати. Ранньою весною вносите комплексні добрива, в період цвітіння підгодовуйте, додаючи більше фосфорних і калійних елементів. У третій підгодівлі бажано використання добрив без вмісту азоту. Це необхідно для поліпшення росту кореневої системи рослин.
Організуйте полив багаторічників так, щоб вода потрапляла тільки під корінь, а не на листя і квіти. Зберігайте вологу в грунті за допомогою мульчування. Процедура має і практичне значення - такі посадки виглядають акуратніше. Своєчасно видаляйте зів'ялі листя і квіти - це збереже охайний вигляд квітника протягом усього сезону. Фіксуйте високі види і рослини зі слабкими гілками додатковими опорами. Встановлюйте їх заздалегідь, так, щоб опори були якомога менш помітні. Для кущових рослин можна використовувати різні фіксатори з дроту. Своєчасно проводите поділ багаторічників. Занадто переросли рослини стають безформними і некрасивими. Щоб отримати ділянку, рослина необхідно викопати, відокремити частину кореня загостреним садовим інструментом. Проводити процедуру краще ранньою весною або восени.
|