Як повідомила в медіацентрі уряду Санкт-Петербурга (Потьомкінські вул., 2) заступник голови Комітету з освітою Ірина Асланян, достроковий етап ЄДІ стартує 21 березня. В цю хвилю, як правило, потрапляють, випускники минулих років і випускники поточного року, які з тих чи інших причин не можуть здати іспити в основну хвилю. Наприклад, якщо у випускників заплановані влітку міжнародні змагання або вони планують вступати в закордонні вузи, і час здачі ЄДІ збігається зі вступними іспитами. У цьому році на достроковий етап записалися 876 осіб, серед яких 52 людини - це випускники цього року.
Достроковий іспит буде проходити в чотирьох пунктах здачі, розташованих в Адміралтейському, Василеостровського, Калінінському і Центральному районах. Згідно з розкладом, 21 березня учасники ЄДІ будуть здавати базовий рівень математики, 25 березня - російську мову, 28 березня - математику профільного рівня, після чого предмети за вибором.
Основний етап ЄДІ стартує 27 травня. Іспити складатимуть близько 23 тис випускників цього року і 5 тис випускників минулих років. В цілому, екзаменаційні випробування доведеться пройти 29 642 учасникам.
Результати ЄДІ необхідні не тільки для отримання шкільного атестата, але також для надходження в середню професійну або вищий навчальний заклад. Однак на здачу іспиту може зареєструватися будь-який бажаючий. Так, наприклад, в цьому році 112 учасникам ЄДІ вже виповнилося 40 років, ще 12 - старше 50 років, а одній з учасниць ЄДІ вже виповнилося 82 роки. Як зауважила Ірина Асланян, в 80 років людина вже не планує продовжити своє навчання, а, скоріш за все, просто хоче перевірити свої знання.
вибір іспиту
Іспити з російської мови та математики залишаються обов'язковими. Їх здача необхідна для отримання атестата. Однак для продовження свого навчання необхідно здати іспити за вибором, результати яких будуть потрібні при вступі. У цьому плані, за словами Ірини Асланян, за останні три роки відбулися зміни. Якщо раніше випускники вибирали гуманітарні напрямки, то зараз все частіше здають фізику, географію, інформатику.
"Аналізуючи цю тенденцію, ми розуміємо, що багато випускників обирають інженерні спеціальності. Це певний виклик економіки. Сподіваємося, що через кілька років у нас буде достатня кількість хороших фахівців", - підкреслила вона.
Зареєструватися на іспит необхідно було до 1 лютого. Після цього потрапити в список учасників ЄДІ неможливо. Не можна також змінити обраний іспит. Як уточнила директор Регіонального центру оцінювання якості освіти та інформаційних технологій Євгена Михайлова, коригування можливе лише у виняткових випадках. Наприклад, виникали ситуація, коли випускники планували вступати до військових вишів і вибрали певні іспити. Однак вони не проходили медкомісію і доводилося переорієнтуватися, а відповідно змінювати обрані екзаменаційні випробування.
Випадок не працює
Ви можете пройти курси які допоможуть успішно здати іспит. Детальніше тут: подготовка егэ.
Поступово удосконалюються сам формат єдиного державного іспиту. Так, наприклад, поступово з підсумкових робіт прибирають частину "А", залишаючи тільки частини "Б" і "С". Це сталося з іспитами з математики, російської мови, історії, суспільствознавства, літератури. В результаті школяреві тепер потрібно не просто вибрати правильний варіант із запропонованих, а показати саме рішення завдання, свої знання, вміння міркувати і аналізувати.
У минулому році також в рамках іспиту з іноземних мов була введена усна частина. Як уточнила Євгенія Михайлова, петербурзькі випускники обирають всі мови, за якими проходить ЄДІ, що підтверджує затребуваність не тільки англійської, але також німецького, французької та іспанської мов. Обговорювалося також питання про введення ЄДІ з китайської мови, проте поки це рішення не прийнято.
Крім того фахівці Північної столиці допомагають регіонам при перевірці завдань з іноземних мов. Так, вже Карелія і Великий Новгород звернулася з проханням направити в Петербург вирішені завдання з іспанської мови.
Гарантія об'єктивності
Планується, що в цьому році всі пункти проведення ЄДІ будуть обладнані камерами відеоспостереження. Як підкреслила Ірина Асланян, це необхідно не тільки для того, щоб виключити порушення, але також для захисту самих випускників. Наприклад, були ситуації, коли громадської спостерігач запідозрив учасника ЄДІ в тому, що він скористався забороненими довідковими матеріалами. Однак запис камери показала, що вступник нічим не користувався. Втім, бувають і зворотні ситуації. Так, онлайн спостерігач одного разу залишив мітку "Довго дивиться у вікно. Підозріло". Тим часом людина, що знаходиться безпосередньо поряд, бачить, що випускник просто про щось задумався.
У цьому році на ЄДІ будуть працювати 118 спостерігачів, в ролі якого може виступити будь-який бажаючий. Для цього необхідно написати заяву в Комітет з освіти та отримати акредитацію.
Єдиний державний іспит - вже не стрес
Ставлення самих школярів до ЄДІ поступово змінюється. Будь іспит - це завжди стрес, проте випускники знаходять способи з ним впоратися, і майбутні випробування вони вже не сприймають як щось вкрай складне і непереборне. Так, учні школи №619 зняли ролики про підсумковий іспиті. В одному сюжеті "ЄДІ або нешкідливі поради" випускникам нагадую, як потрібно поводитися. Автори розповідають, що вчасно іспиту забороняється розмовляти, вставати з місця, пересідати, здійснювати обмін будь-якими матеріалами, використовувати мобільні телефони, заборонені довідкові матеріали, ходити без супроводу. Не дотримання цих правил може призвести до втрати результатів без права перездачі.
|