Зробити дірку і засипати тонер? Ні, не вгадали. Заправка починається з розбирання картриджа. Дана процедура для кожного картриджа своя власна, і, швидше за все, Ви її знаєте, раз придбали тонер і вирішили самі заправляти. Або поворухнете звивинами, і зможете розібратися - як-же це робиться? Можливо, надалі ми опишемо на сайті технологію заправки деяких популярних моделей. Розбирання необхідна для того, щоб очистити картридж не тільки зовні, але і привести в порядок його нутрощі (майже хірургічне втручання:-)).
Напевно, Ви стикалися коли-небудь з ситуацією, коли Вам або комусь із знайомих заправили картридж, і принтер став бруднити листи через деякий час. Притому зображення брудниться по всій площі листа, а не тільки по краях (це окрема історія, про яку ми розповімо пізніше). Знаєте з чим це пов'язано? Просто у картриджі не вичистити бункер для відпрацьованого тонера. Він благополучно наповнився, залишкам тонера з фотобарабана стало нікуди зчищатися і вони некрасиво обсипалися на лист, після чого запеклися в грубці апарату і "приємно" Вас здивували. РОБИМО ВИСНОВОК: обов'язково вичищаємо бункер для відпрацьованого тонера. бункер відпрацювання є не у всіх моделях картриджів, деякі використовують "безвідходне виробництво", наприклад як Samsung.
Заправка картриджа ВоркутеДальше - більше. Я б порадив вичищати від залишків також тонерний бункер, куди Ви збираєтеся засипати свіжу порцію порошку. Чому? А Ви впевнені, що в картриджі був тонер той-же фірми і того-ж складу, який у Вас зараз в руках? Якщо "так", то можете не чистити, але якщо "ні", то рекомендую все-ж звернути на цей момент увагу. Часом змішування тонерів різних складів може призводити до дивних ефектів - зірочкам або цятками на зображенні, іншим казусів. Коротше кажучи, не лінуйтеся зайвий раз поворушити руками (і звивинами). РОБИМО ВИСНОВОК: Вам вирішувати, чистити чи ні.
Я рекомендую перший раз звернутись до професіоналів і подивитись як вони це роблять. І взяти приклад.
Замовити заправлення картриджа можна тут: заправка.
Швидко, якісно та доступно.
Отже, бункер відпрацювання почистили, тонер засипали. Тепер потрібно очистити фотобарабан, вал заряду і нутрощі (іноді у картриджі буває такий склад волосся, пилу і крихт, що диву даєшся). Візьміть фетровий клапоть (мягенький) і акуратно, не дряпаючи і не "залапивая" руками, зніміть "вікову"; пил з резіновго вала заряду, при необхідності протріть акуратно фотобарабан. Ставте все на місце і збирайте картридж в послідовності, зворотному розбиранні. НЕ ЗАБУВАЙТЕ деталі на робочому столі:-) Після установки на місце фотобарабан бажано присипати спеціальним тальком.
Вставляйте в принтер і користуйтеся на здоров'я. Так, до речі, про здоров'я - постарайтеся не вдихати чорні клуби тонера - це небезпечно!
Що ще хочу сказати наостанок ... ці операції були написані в основному для картриджів Hewlett Packard, але принцип чистоти і порядку дотримуватися треба при заправці будь-яких моделей.
|