1. Ситуація на ринку.
У Росії послуги хостингу масово з'явилися з початку 2000-х років. У міру бурхливого розвитку російського інтернету відповідно зростали і потреби в хостингових послуг. Спочатку попит на хостинг багаторазово перевищував пропозицію, а конкуренція в цій галузі в ті часи практично була відсутня. Зрозуміло, з плином часу цей ринок поступово прийшов в рівновагу. На даний момент спостерігається явна перенасиченість ринку і запеклий конкурент. Зараз російський інтернет завалений пропозиціями численних хостинг-компаній.
Найкращим вибором буде VPS проекта RUCloud.host. Основні переваги це:
1. Надійність і відмовостійкість
2. Гарантовано висока швидкість
3. Ціна одна з найнижчих на ринку - від 240 руб. в місяць при оплаті за рік.
4. Створіть свій тариф
5. Швидкий старт роботи з сервером
6. Ліцензійна ОС Windows
7. Усі надані ресурси гарантовані, а не додаються в міру витрати їх клієнтом.
8. Аналітика і захист від DDOS-атак
9. Цілодобова технічна підтримка 24x7
10. Безкоштовний тестовий період
11. Миттєва робота з файлами на SSD
12. Додаткова знижка 10% по промокодом «E4CA-7559», спеціально для читачів цього блогу!
2. Вибір типу віртуалізації VPS.
При виборі VPS насамперед треба звернути увагу на тип його віртуалізації. В даний час близько 90% всіх пропонованих на ринку VPS реалізовані або на XEN (30%), або на OpenVZ (60%). Причому така нерівномірність розподілу ринку між цими двома технологіями пояснюється майже виключно уподобаннями хостерів, а зовсім не клієнтів.
До причин підвищеної популярності OpenVZ серед хостерів відносяться простота і зручність настройки і адміністрування, це давно освоєна і звична технологія. Головна ж перевага OpenVZ для хостера полягає в можливості оверселлінг (тобто продажу більшої кількості ресурсів, ніж їх реально є). Наприклад, фізичний сервер з 2 Гб пам'яті можна «розпиляти» на 12 або навіть 20 VPS з пам'яттю 512 Мб у кожного, хоча зі шкільного курсу математики слід, що на такому сервері повинно було б вийти тільки 4 VPS по 512 Мб. Таким чином, хостер може продати одні й ті ж фізичні ресурси 3 або 5 разів. Іноді ця цифра може доходити навіть до 10. Зрозуміло, для хостера це дуже вигідно, тому оверселлінг застосовується майже всіма хостерами. Однак для клієнта подібні маніпуляції нічого доброго не несуть. Заради справедливості підкреслю, що можливі проблеми для клієнтів створює саме оверселлінг, а зовсім не сама технологія OpenVZ.
Для себе я вже давно вибрав XEN. Перерахування всіх переваг XEN в порівнянні з OpenVZ потягне на окрему велику статтю, всю цю інформацію легко знайти в гуглі. З хостерів я успішно співпрацюю вже близько двох років з Inferno Solutions і дуже ним задоволений. Це дуже відома і популярна серед вебмайстрів хостінг компанії. Численні відгуки про цей та інші хостерах (а також іншу корисну інформацію) можна знайти на http://zapili.net.
3. Адміністрування та підтримка.
Визначившись з вибором типу віртуалізації, слід звернути увагу на службу підтримки хостера. Якщо це можливо, рекомендую скористатися тестовим періодом VPS. Висновки щодо Аптайм при цьому буде робити зарано, але для навантажувального тестування та тестінгу каналу в самий раз.
Для перевірки якості роботи служби підтримки часто радять поставити запитання на засипку чи написати тікет пізно вночі. Однак тікети тестових аккаунтів зазвичай мають нижчий пріоритет в порівнянні з діючими клієнтами, так що особливо швидкої відповіді при цьому чекати не варто.
Тепер про аптайм. Зрозуміло, будь-які простої сервера ведуть до втрат частини відвідувачів, клієнтів і грошей. На жаль, від ризику збоїв софта або обладнання не може бути абсолютно застрахований жоден хостер, але збої не повинні траплятися систематично. У цих випадках треба оцінювати оперативність вирішення хостером таких проблем.
Для переїжджають на VPS з віртуального хостингу буде важливо згадати про адміністрування. Найчастіше послуги адміністрування у хостера стоять вельми дорого, іноді дорожче самого VPS. Зазвичай Вартість 1 години адміністрування варіює в межах 20-30 $. Тому рекомендую купувати VPS з хоча б базовим безкоштовним адмініструванням, якого цілком достатньо для початку. Крім прямої економії ваших грошей, в таких випадках самі адміни безпосередньо зацікавлені в швидкому і якісному виконанні своєї роботи, щоб якомога менше в подальшому витрачати часу на ваш VPS. А ось платне адміністрування іноді може підштовхнути їх до зворотного. Поступово ви і самі навчитеся основам адміністрування. При хороших відносинах з адміністраторами хостера вони ніколи не відмовлять вам у допомозі, навіть в формально виходить за рамки списку послуг, як було у мене з інферно.
Ніколи не буде зайвою і надається хостером безкоштовна допомога в переїзді.
У ряді випадків ціна VPS може значно відрізнятися від зазначеної в рахунку на оплату суми. Завжди заздалегідь звертайте увагу на «підводні камені» - тарифи на перевитрату трафіку, вартість додаткових IP, панель управління та інші подібні деталі. Первісна економія на вартості самого сервера може в результаті обернутися істотною переплатою через подібні «дрібниць».
Для якого контенту підходить VPS? Зрозуміло, ніяких проблем немає і не може бути з «білими» проектами. А ось «сірі» речі (фарма, адалт, варез, хрумер, дорвеи і т.п.) часто буває досить важко розмістити недорого, надійно і без неприємних наслідків. Для розміщення проектів такого типу настійно рекомендую Inferno Solutions. У даного хостера величезний досвід роботи в цій сфері і заслужену довіру багатьох вебмайстрів. До того ж тут вам не знадобиться в 2-3 рази переплачувати за абузоустойчівость, як це буває у інших хостерів. Подробиці розміщення «сірих» проектів треба питати у менеджерів, на сайті ви їх не знайдете.
4. Відгуки та репутація.
В інтернеті повно відгуків про хостерах, але не кожному відкликанню можна довіряти. Найменше заслуговують довіри відгуки, розташовані безпосередньо на сайті хостинг-компанії. Щодо об'єктивну інформацію можна знайти на хостобзоре, хостінге101 і на інших їм подібних ресурсах, а й там можливі фальшиві відгуки від конкурентів або від самих хостерів. Найбільш достовірними є відгуки дорожать своєю репутацією авторитетних користувачів на популярних в колі вебмайстрів форумах (серч, гоуфак, nulled і т.д.). А все разом ви можете почитати їх на http://zapili.net, дуже зручний і трастовий ресурс для вебмайстрів. Хороша репутація заробляється роками, а от зіпсувати її можна дуже швидко. Наочний тому приклад - порівняно недавня історія, пов'язана із закриттям партнерської програми свебов.
|